• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pitanje u vezi SpaceNET za PS4

Marvox

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
722
Rezultat reagovanja
973
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7 13700K / Noctua NH-D15
Motherboard:
ASUS Prime Z690-A
RAM:
2x16Gb Kingston Fury Renegade DDR5 6400Mhz CL32
VGA & cooler:
RTX 4080 Palit Game Rock OC
Display:
LG 27GL850-B Nano IPS 144Hz / LG 27GN800-B Nano IPS 144Hz
HDD:
SSD Intel 512Gb, SSD Samsung 120 Gb, 1Tb WD, 4Tb WD RED
Sound:
Astro A50 / HyperX DualCast
Case:
NZXT H700i
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W ATX 3.0
Mice & keyboard:
Glorious Model O Wireless/Keychron K2 V2
Internet:
Kable 350/20 Mbs
OS & Browser:
Win10 64bit
Mene zanima za PS4, posto hocu da uzmem neke igre koje su na akciji ali mi nije jasno ovo oko tih acc. Oni ti posalju acc na kom je igra, ali ne smes da menjas mail i pass kao zbog garanacije?!
Zasto ne smem da menjam, i koja je to garancija?
Koliko je to sve sigurno? Da ne bude posle par meseci samo pokusas da udje i dobijes ..... jer je tamo neko ko je jos znao promenio user i pass. Ili je to nemoguce i ja sve kapiram pogresno..

Jel imao neko neka iskustva sa tim. Znam da na sajtu ima za sve od PS4 do PC ali mene zanima za Sony.

Ne posatavljam link, ne znam da li je zabranjeno ili ne. AKo nije stavicu da oni koji ne znaju vide o cemu se radi.

Hvala
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.952
Rezultat reagovanja
7.629
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ako mislis na ono deljenje igara i te gluposti ja to ne bih uopste razmatrao. Koliko sam shvatio mnogo toga treba a stedis skoro pa nista.

Imas one tri grupe

Kopirano sa drugog foruma

I krajnji, LICNO MENI NAJBOLJI NACIN od navedenih, je SHARE igara, gde igru deli dvoje ili troje ljudi i gde se i cena deli na dva ili tri, pa eto sami izracunajte.
NAPOMENA: deljenje igre na trojicu, NE STVARA NIKAKVU RAZLIKU U ODNOSU NA KUPOVINU IGRE GORE NAVEDENIM KANALIMA, NITI JE IGRA DRUGACIJA, NITI ISTU IGRU IGRAJU TROJICA, NE, SVA TROJICA IGRATE SVOJU “KOPIJU” IGRE I NEZAVISNI STE JEDAN OD DRUGOG, RAZLIKA JE SAMO STO NEMATE DISK NEGO JE IGRA U DIGITALNOM OBLIKU. Dakle, skida se sa PS Store-a download-om i svako od trojice skida posebnu "kopiju" na svoju konzolu. Znaci ovo je jako bitna stvar, jer neki clanovi ne razumeju, kazu kako bi radije davali 7-8-9000 din za jednu igru NEGO DELILI ISTU IGRU SA DVOJICOM! NE DELITE! NIJE ISTA IGRA! SVAKO DOBIJE SVOJU IGRU! ZNACI IMATE TRI IGRE! NIKO NEMA PRISTUP VASOJ IGRI, SVI SAVE FAJLOVI SU VASI I SVE JE LICNO VASE! ISTO KAO DA KUPITE U PRODAVNICI, ISTO! SAMO NEMATE DISK!
Da, trebao sam ranije napisati, ali skontali ste, igre se mogu naci u dva oblika, disk i digital gde nemate fizicki dodir sa igrom. Cene su iste, ali nema bitnije razlike. Reci ce te pa kako? Valjda mogu da prodam disk ali digital ne mogu? Jeste, ali samo ako uzimate po punoj ceni i jedno i drugo, onda naravno da je disk bolji, ali ako se radi o tome da uporedjujete SHARE i DISK, SHARE JE NEBROJENO BOLJI. Jer opet mozete prodati igru! Kako?! Bice objasnjeno... Igra koja kosta 60$ (80-90% igara) putem share-a se deli na dva ili tri, ali ne proporcionalno, vec 4000 din, 2500 din i 500 din (ako je troje u grupi), ili, 4500 prema 2500 din (ako je dvoje u grupi). Zasto ta raspodela ? Zasto neko da kupi za 4500, a neko za 500, i to ISTU igru?! E pa zato sto niko od vas nema ista prava. Taj koji kupi za 4500 se zove Nosilac i igru zauvek ima, moze da je obrise pa opet skine, moze da radi sa njom sta hoce pa opet da je ima, a moze i da je proda! I da pritom izgubi minimalno. Znaci da, jedna original igra kupljena na taj nacin moze da se proda i da ispadne kao da ste kupili piratski disk... Jeste, tako je. Onaj za 500 din sto kupuje zove se Fantom(u sustini to je offline nosilac), takodje moze igru da ima zauvek, ali CIM UPALI NET GUBI IGRU, i NE MOZE DA JE PRODAJE DALJE, fakticki ne moze nista sem da je igra offline, a ako je obrise nema je nikada vise sem ako je opet ne kupi. Fantom samo ima net dok skida igru, ali cim je skine gasi net i ne pali ga dok god ne predje igru. Ne sme net na konzoli da pali UOPSTE, ne samo dok igra tu igru. Fantom se uzima onda kada znate da cete igru preci brzo, ili recimo napunite celu konzolu fantomima pa igrate igre kao na flesovanoj konzoli (ovo necete uspeti, jer morate sve fantome skinuti istovremeno a nikoga necete naci da tako prodaje). Vi morate da procenite koju igru koliko zelite i na osnovu toga birate hocete biti Nosilac, Fantom ili... ili...Guest! To je treci slot, i clan koji ga kupi placa 2500 din ALI, ne moze da igra SA SVOG naloga (mora igrati sa novog naloga koji pravi na konzoli i samim tim nemate trofeje na vasem nalogu vec na tom, ali ako igru kupujete da uzivate, za sta igre i jesu, onda vas bas briga sto ne igrate sa vaseg naloga i sto nemate trofeje), zatim, Guest mora non stop imati pristup internet konekciji (Nosilac moze i ne mora, Fantom ne sme, a Gost mora) ALI, moze da proda dalje igru. Znaci samo Fantom ne moze prodati igru. Guest moze isto da je obrise, moze sve kao Nosilac, ali igru igra sa drugog naloga, ne svog, i mora imati konstantan pristup netu.


Objasnjen je sa strane igre koja kosta 60$, ali koliko god igra da kosta (30$, 120$...) deli se srazmerno na dvoje ili troje po nekoj fer raspodeli. Za Share morate praviti novi nalog na konzoli (koji nema veze sa vama), ali ne pravite ga vi, nego ga je vec neko napravio, recimo "NN" clan, i on kao posrednik kome uplacujete novac na racun vama daje samo mejl i password tog novog naloga, vi udjete u taj nalog i nadjete igru koju je on kupio za vas i pocinjete download. Prvi skida Fantom (ako ga ima), kada on skine krece Nosilac, pa onda Guest (nije striktno ovako ali savetuje se). Kada zavrsite, izlazite iz tog naloga i prelazite u svoj nalog gde vas igra ceka i od sada sve lepo igrate sa svog naloga kao da ste igru vi kupili (sto i jeste) i nemate vise veze sa tim “fake” nalogom, samo ste preko njega skinuli igru, ali ga ne brisete jer igru imate dok god taj nalog postoji. Tako je za Fantoma i Nosioca, a Guest IGRA BAS SA TOG “FAKE” NALOGA, ne moze sa svog.

Ako mene pitas glupiranje na kvadrat. Lepo pazars igru koju zelis i to je to. Imas povoljno da kupis polovne igre na disku ili na popustima sa PS Store-a
 

Marvox

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
722
Rezultat reagovanja
973
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7 13700K / Noctua NH-D15
Motherboard:
ASUS Prime Z690-A
RAM:
2x16Gb Kingston Fury Renegade DDR5 6400Mhz CL32
VGA & cooler:
RTX 4080 Palit Game Rock OC
Display:
LG 27GL850-B Nano IPS 144Hz / LG 27GN800-B Nano IPS 144Hz
HDD:
SSD Intel 512Gb, SSD Samsung 120 Gb, 1Tb WD, 4Tb WD RED
Sound:
Astro A50 / HyperX DualCast
Case:
NZXT H700i
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W ATX 3.0
Mice & keyboard:
Glorious Model O Wireless/Keychron K2 V2
Internet:
Kable 350/20 Mbs
OS & Browser:
Win10 64bit
Ma ne, ne idem na to da je delim ni sa kim, vec da je kupim a ovde to ima na nekim akcijama.

Evo konkretno ova https://spacenetgameshop.com/god-of-war

Planirao da uzmem disk ali mi drugar rece kao pogledaj ovde ali mi je sve to nejasno, zato i pitam.
 
Vrh