• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Philips 244E1SB - last minute savet?

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mada meni ne ide kako ne moze novac da se dobije nazad, meni su prilikom reklamacije grafe koja je pokazivala artifekte u 3d povremeno nudili da biram ili novac ili zamenu za drugi model u tom cenovnom rangu. Imtel je bio u pitanju, mada sam se malo nabedjivao sa ovima u servisu i jos vise sa prodavacem dole u maloprodaji... Trebalo bi da je to omoguceno zakonom.
 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Mislim da ce od Januara i biti u zakonu, ako sam dobro razumeo nacrt novog zakona o zastiti potrosaca.

WinWin je imao akciju (a mozda i dalje ima) da u roku od 7 dana mozes da vratis savrseno ispravan proizvod ako nisi njime zadovoljan - to je jedini primer takve politike koji sam video.
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Sada sam se iznervirao. A u kojoj drzhavi posluje WinWin a u kojoj ta prodavnica gde si kupio monitor?

Mrzi me da kopam po zakonu, ali ako te ne mrzi to sam uchini i videces da postoji zakonski rok od 7 dana.
 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Haha, pa Winwin ima pravo da radi sta hoce. Oni su to reklamirali kao nesto specijalno, sto samo kod njih ima. Ako oni prihvataju povracaj ne znaci da svaka radnja to mora da prihvata.

Naravno, ako zakon kaze da moraju, onda moraju.

Ja i jesam gledao zakon, al' nisam nasao to. Ukoliko imas predlog gde da gledam, slobodno kazi. Na PAKOM sajtu pise da moze da se zameni za drugi proizvod, al' ne da se uzmu pare nazad. Sigurno ne bih menjao da sam mogao pare da uzmem....
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
trazeci TN panel sa uniformnim prikazom boja je kao potraga za svetim gralom :) Neces ga nikad pronaci. Kad otvoris neku belu stranicu (fullscreen belo) imas srece ako samo na jednom delu malo vuce na zuto/crveno/plavo, najcesce vuku na sve strane :) Ne znam sta ocekujete od TN panela. Cak i T220, koji je solidno reprodukovao boje za TN panel, je vukao na sve strane kad gledas belu stranicu (nije to strasno, al deluje ko popisan na levoj strani, a ko da crkava polako na desnoj). Jos kad na sve to dodas uzasne vertikalne uglove gledanja - to sto vuce na nekoj strani na neku boju je jos i najmanji problem kod TN panela. Naravno, ima boljih i losijih, ali to se odnosi samo na to kolko su ti (d)efekti izrazeni...Sa trenutnim cenama (ne i ponudama :( ) mPVA i eIPS panela mislim da vredi stekati jos malo pa uzeti tako nesto umesto TN panela. Jeste da ce to biti 22 ili 23" naspram 24" TN panela, ali ja bi bez razmisljanja zrtvovao 2" na ustrb ravnomernog prikaza boja, ne probijanja backlight-a, 20-30% dublje crne (automatski 20-30% veci kontrast) i staticnog kolorita bez obzira da li pomeras glavu dok sedis ispred ekrana levo, desno, gore, dole...
 
Poslednja izmena:

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Ja sam samo ocekivao da bude na slicnom kvalitetu kao moj 5 godina stari Samsung LCD. Nista vise ;)
 

Stola

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2010.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
trazeci TN panel sa uniformnim prikazom boja je kao potraga za svetim gralom :) Neces ga nikad pronaci. Kad otvoris neku belu stranicu (fullscreen belo) imas srece ako samo na jednom delu malo vuce na zuto/crveno/plavo, najcesce vuku na sve strane :) Ne znam sta ocekujete od TN panela. Cak i T220, koji je solidno reprodukovao boje za TN panel, je vukao na sve strane kad gledas belu stranicu (nije to strasno, al deluje ko popisan na levoj strani, a ko da crkava polako na desnoj). Jos kad na sve to dodas uzasne vertikalne uglove gledanja - to sto vuce na nekoj strani na neku boju je jos i najmanji problem kod TN panela. Naravno, ima boljih i losijih, ali to se odnosi samo na to kolko su ti (d)efekti izrazeni...Sa trenutnim cenama (ne i ponudama :( ) mPVA i eIPS panela mislim da vredi stekati jos malo pa uzeti tako nesto umesto TN panela. Jeste da ce to biti 22 ili 23" naspram 24" TN panela, ali ja bi bez razmisljanja zrtvovao 2" na ustrb ravnomernog prikaza boja, ne probijanja backlight-a, 20-30% dublje crne (automatski 20-30% veci kontrast) i staticnog kolorita bez obzira da li pomeras glavu dok sedis ispred ekrana levo, desno, gore, dole...
i kod mPVA i eIPS postoje klase kvaliteta, cenovni razredi.
pa zamisli kakav "posao" treba da radiš da bi svaku stvar koju kupuješ birao iz najviše klase proizvoda, počevši od placa za kuću ili lokacije za stan do miksera za kafu, od čarape do kape, od gume do celog automobila, tome nema kraja.
S proleća odem i kupim čamac sa motorom (tomos 4) za 800 jurosa, a znam da za 1500 ima sa yamahom 7, treba da propustim želju i potrebu zbog toga što eto ima za 1500 bolje, tu nema kraja. Najbolje je kada mi je na uživanje.
Jednostavno nema potrebe za preterivanjem ukoliko to nije profesija, jer tek kada je profesija u pitanju, izbor alata se nameće sam po sebi, po potrebi, a ne iz želje.
do sada sam promenio 3 tn panela, samsunga najniže klase, 2220lm koristim 3g, i nikakvog prelivanja boja nema (baš sam sada otvorio beli list i gledam) niti je bilo. Probijanja svetla ima po uglovima, ali veruj da ne sedim pored crnog ekrana.

htedoh da pitam takođe za preporuku za jednu 24" sa 16:10 odnosom do maks 250 za TV kod klinca u sobi, naravno što jeftinije to bolje.

pozdrav
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
i kod mPVA i eIPS postoje klase kvaliteta, cenovni razredi.
pa zamisli kakav "posao" treba da radiš da bi svaku stvar koju kupuješ birao iz najviše klase proizvoda, počevši od placa za kuću ili lokacije za stan do miksera za kafu, od čarape do kape, od gume do celog automobila, tome nema kraja.
S proleća odem i kupim čamac sa motorom (tomos 4) za 800 jurosa, a znam da za 1500 ima sa yamahom 7, treba da propustim želju i potrebu zbog toga što eto ima za 1500 bolje, tu nema kraja. Najbolje je kada mi je na uživanje.
Jednostavno nema potrebe za preterivanjem ukoliko to nije profesija, jer tek kada je profesija u pitanju, izbor alata se nameće sam po sebi, po potrebi, a ne iz želje.
do sada sam promenio 3 tn panela, samsunga najniže klase, 2220lm koristim 3g, i nikakvog prelivanja boja nema (baš sam sada otvorio beli list i gledam) niti je bilo. Probijanja svetla ima po uglovima, ali veruj da ne sedim pored crnog ekrana.

htedoh da pitam takođe za preporuku za jednu 24" sa 16:10 odnosom do maks 250 za TV kod klinca u sobi, naravno što jeftinije to bolje.

pozdrav
mPVA i eIPS su vec klase za sebe, ovde pricamo o necemu 100% boljem od bilo kog TN panela za 30-50% vecu cenu. 23" samsung mPVa je oko 200e, 22" (16:10) dell eIPS je oko 220-250, kako kad, kako gde. Dakle nisu u pitanju profesije niti neke nezamislive cifre. ;)

i btw, ne treba da radis nikakav poseban posao da bi se odvikao od presijavanja ekrana i menjanja kolorita pri dnu ili vrhu samo zato sto si malo pomerio glavu glavu gore ili dole. kod IPS i PVA ekrana treba da gledas monitor maltene pod 90 stepeni da bi se boje i slika uopste izmenula. Kod TN panela svaka boja menja karakteristiku cim malo pomeris glavu. Navika je cudo, ali cinjenice su cinjenice. http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php pogledaj ovde ove boje. Kod mene na eIPS panelu svaka boja je ista pri dnu kao i pri vrhu, odnosno onakva kakva treba biti. Svaki TN panel ovde prikazuje "dugine boje" odnosno kao da si namerno pravio gradient, a to su u stvari uniformne boje, nema gradienta. mrdaj glavu za santimetar vise/nize i videces najvecu kletvu tn panela. I to se desava svuda, filmovi, igre isl. jedino sto se zbog vise boja i sarenila manje primeti pa je podnosljivo.

:wave:

PS. Sto se tvoje analogije tice, tomos 4 trosi oko 5 litara na sat vremena i predje oko 4km, jamaha 20 trosi oko 9 litara na sat vremena i predje oko 15km. Tomos 4 je kanta od motora sa kojom se klackas 100 godina do destinacije, kvari se (lako se popravlja) i kosta 150-200e, jamaha sa druge strane se ne kvari, trosi manje po predjenom kilometru, stizes svuda brze i uzivanje je voziti se glisirajuci, kosta oko 1000e. E sad, ako se vozis mnogo i cesto, to ti je ko da ides na plin, ustedis sto se vise vozis, a o komforu i uzitku da ne pricam. ;) E sad, ja sam tu jamahu 20 zamenuo za 4 takt jamahu 18 koja ide nesto sporije al trosi ko onaj tomos 4 i ide 5x brze. Plati pa klati. ;)
 
Poslednja izmena:

Stola

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2010.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
:wave:

PS. Sto se tvoje analogije tice, tomos 4 trosi oko 5 litara na sat vremena i predje oko 4km, jamaha 20 trosi oko 9 litara na sat vremena i predje oko 15km. Tomos 4 je kanta od motora sa kojom se klackas 100 godina do destinacije, kvari se (lako se popravlja) i kosta 150-200e, jamaha sa druge strane se ne kvari, trosi manje po predjenom kilometru, stizes svuda brze i uzivanje je voziti se glisirajuci, kosta oko 1000e. E sad, ako se vozis mnogo i cesto, to ti je ko da ides na plin, ustedis sto se vise vozis, a o komforu i uzitku da ne pricam. ;) E sad, ja sam tu jamahu 20 zamenuo za 4 takt jamahu 18 koja ide nesto sporije al trosi ko onaj tomos 4 i ide 5x brze. Plati pa klati. ;)
off:
pa bukvalno ti baš o tome pričam i ne volim što moram ovako.
Za tebe je nešto od 3 kile evra OK, za mene nije, meni je to previše, dok je nekom trećem i to vrlo sitno, ne znači da si pametniji i sretniji zbog većeg motora, nema potrebe da ubeđuješ da je skuplje bolje, to deca od 3 godine znaju.
Možda tu gde živiš stvarno treba preći 15-20km da bi se došlo do neke osame, i bega od civilizacije, kod mene je dovoljno pa čak i previše 1km od marine (slika u atačmentu)
I usput, razlika u ceni od 30-50% je ogromna.

a što se tiče potrošnje 4 ne prelazi nikada 2l/h ni kod potpuno razvaljenih motora.
tehnički podaci
TEHNlČKI PODACI
Motor: jednocilindarski, dvotaktni
Hlađenja: motor hlađen zračno sa ventilatorom, ispušni sistem hlađen vodom
Radna zapremnina: 59,3 cm3
Prečnlk cllindra: 42 mm
Hod kllpa: 43mm
Predpaljenje: 1,5 + 0,1 mm (21° 30')
Elisa (prečnik X hod): dvokraka 200 X 140 mm
kao poseban pribor: 200 X 120 mm; 200 X 160 mm
Prenosni odnos motor-elisa: 2,08: 1

T3; T3,5 T 4; T 4,5
Snaga motora pri broju obrtaja: 1,8 kW/4800 min-1 2,2 kW/5400 min-1
Dozvoljeni broj obrtaja pri punom opterećenju: 4500-5500 min-1 4600-5800 min-1
Statlčna potisna sila: 350 N 420 N
Potrošnja goriva pri punom opterećenju: 1,3 l/sat 1,6 l/sat
Rezervoar: ugrađen 2l odvojen 12l


on
stvarno mi treba preporuka za 24" 16:10 do 25kdin
 

Prilozi

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pazi, necu da se raspravljam, imao sam nekoliko tomosa 4, starijih ex-yu modela i ovih novijih, a imam i tomos 4.8 koji ipak malo manje trosi, no necu da idem vise u off-topik sa time. Ja camcem idem na ronjenje na moru pa su tereni za tako nesto ne retko 4-5km udaljeni, a treba se i vratiti, cetvorkom to je 2-2.5 sata klackanja po talasima sto mu efektivno dodje uvecanje distance, veca potrosanja isl, 20-icom preglisiras sve to i stignes na istu destinaciju za 20-30 minuta max, zavisno od stanja mora. ;) E sad, da li je skupo to platiti ili ne, zavisi kolko ti vredi godisnji odmor, kolko placas smestaj itd.

sto se ekrana tice, nisam preporucivao ogromne ekrane, a cak sam i cene napisao. Obe cene su NIZE od ovoga sto si ti sad rekao, odnosno 25.000din. Ne vidim u cemu je problem? :)

btw. Samo da se ispravim, kad sam pisao mPVA mislio sam na cPVA

Samsung F2380 cPVA, full HD, 23", 16:9
http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=2492

cena je oko 250e, kod nas malo vise na zalost.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Momci, ajde da se drzimo monitora i da batalimo tomos i sl :)

:wave:
 

Stola

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2010.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nema problema, volim živu temu :wave: i upoznavanja.
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Evo ponude metroa, ako nekome znači...
 

Prilozi

Vrh