• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Petnaestogodišnjak osmislio uređaj za utvrđivanje raka pankreasa

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.910
Rezultat reagovanja
475
Moja konfiguracija


Džek Andraka koji ima 15 godina, iz Kraunsvila, Merilend, osvojio je prvo mesto za svoj novi metod za otkrivanje raka pankreasa na ovogodišnjem Međunarodnom sajmu nauke i inženjeringa koji organizuje kompanija Intel i deo je programa Udruženja za nauku i javnost. Na osnovu testa za dijabetes, Džek je napravio jednostavan senzor za testiranje krvi ili urina kako bi bilo utvrđeno da li pacijent ima rani stadijum raka pankreasa.

Opširnije...
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ari je istraživao nauku kvantne teleportacije. On je otkrio da kada su atomi povezani kroz proces pod nazivom „kvantno sprezanje“, informacija iz jednog atoma će se pojaviti u drugom atomu samo kada je kvantno stanje prvog atoma uništeno. Korišćenjem ovog metoda, organizacije koje zahtevaju visok nivo sigurnosti podataka, kao što je Nacionalna uprava bezbednosti, mogu da pošalju šifrovanu poruku bez rizika od prisluškivanja, jer podaci neće putovati na novu lokaciju, već će se jednostavno pojaviti tamo.
Fazon je što se NSA bavi i prisluškivanjem. :)
 
Vrh