• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pc for gaming

dsa

Newcomer
Učlanjen(a)
25.11.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cao ljudi, hteo bih da sastavim neku dobru masinu pa mi treba i pomoc. Nesto vec imam u glavi, ali ako postoje bolje opcije molim vas da me ispravite.
Budzet je oko 100k, s' obzirom da procesor vec posedujem.

CPU: I7 9700kf

Ploca: Koja je najbolja solucija, kapiram da je neka z390, samo me zanima tacan model.

RAM: 2x8 gb hyperX 3200mhz, sta mislite o tome?

GPU: Da li ici na 2060 super, ili mozda neku drugu. Kolika ce biti cena 3060, da li je ona u opticaju? I da napomenem, bas sam nvidia fan.

Napajanje: Da li ce biti dovoljno bequiet pure power 11 600w? ili mozda neko drugo, u tom nekom cenovnom rangu?

SSD: To mi je upitno bas ne znam razliku izmedju ssd-a, sta mislite o samsung evo 860 500gb?

Hladnjak: Dvoumim se izmedju, dark pro 4 i noctua - nh-u12s ili mozda cak nh-u12a? Sta bi tu takodje bila najbolja solucija, i naravno da moze da stane u pomenuto kuciste? I da imate u vidu da bi overklokovao procesor posle nekog vremena.

Kuciste: Ovo mi je jedno od najbitnih stavki, posto se bas apsolutno u isto ne razumem. Sta mislite o kucistu, coolermaster mastercase td500 mesh? Da li ce sve ove komponente moci da stanu u njega, i da li je dobra solucija?

Hvala unapred na odvojenom vremenu.
 
Vrh