• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

nVidia, Tesla i vizionarstvo opštine Rakovica

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.782
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Naš tim je pozvan da prisustvuje, u neku ruku, neuobičajenom predstavljaju proizvoda velike IT kompanije, u prostorijama opštine Rakovica. Pomalo nespremni smo se zaputili tamo, proklinjući prvi ovogodišnji jesenji dan. Čudno, zašto baš u opštini, pitali smo se dok smo se od parkinga do ulaza probijali kroz kišu. Na vratima su nas sašekali ljubazni službenici koji su nas sproveli do foajea ispred velike opštinske sale. Dok smo se krepili toplim napitcima i pozdravljali sa kolegama iz drugih redakcija bilo nam je posve čudno što je sala puna mališana koji su nemirno čekali početak prezentacije.

Opširnije...
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Aaa... big brother is watching you :d
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
768
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Stvarno ne znam koja je stranka na vlasti u Rakovici, ali ne verujem da se razlikuje od bilo koje druge opstine, na svima je "slicna" garnitura. Ovde je vise rec o ljudima iza ovoga, jer ovo je mogao bilo ko da uradi, da je hteo, ili mozda nije?
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Interesantno zapazhenje ali u startu bih voleo da se ogradimo ako je ikako mogucje od politike i takvih iznoshenja mishljenja. Ako ovo sada ne uradim, ne bih voleo u sred "rasprave' ulecjem i razmishljam koja politichka opcija je bolja/gora/losha [ http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=864 ]


:wave:
 
M

Misko78

Guest
Stvarno ne znam koja je stranka na vlasti u Rakovici, ali ne verujem da se razlikuje od bilo koje druge opstine, na svima je "slicna" garnitura. Ovde je vise rec o ljudima iza ovoga, jer ovo je mogao bilo ko da uradi, da je hteo, ili mozda nije?
Ovakvo iznosenje stavova je cisto politiziranje, PCAXE tim je jasno stavio do znanja sta misli o radu Opstine kada se radi o ovom slucaju a ne o stranci koja je na vlasti. Svaki sledeci komentar koji pominje stranke, politiku i sl. bice sankcionisan po pravilima PCAXE komune cl.5

5. Spamovanje foruma, promovisanje narkotika, nacizma, rasizma, govora mržnje, sekti, kao i bilo kog oblika diskriminacije je zabranjeno na PCAXE forumu. Bilo kako promovisanje političkog ubeđenja i religije, kao i diskusije na tu temu, se takođe smatra kršenjem pravilnika. Takođe nije dozvoljeno postavljanje komercijalnih oglasa, osim u OVOM podforumu.
 
Poslednja izmena od urednika:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ljudi uzivajte, u prezentaciji, poshto necete na domacem web-u naci ovakav pristup prenoshenja istih, kao da ste bili na istim ;) Pogledajte video materijal o Fermi-u i izlaganjima Jens Nojšafer, kao i mogucnostima konkretne primene Tesla based rachunara ;)

Inache, meni je highligt ove prezentacije to shto je malishanima, tj djacima prvacima (kojih ima sigurno oko 1000, a to nije mala investicija) poklonjen prvi rachunar... Setite se da vecina nas ovde nije imala tu mogucnost, a nadam se da je svima jasno u kojoj meri to moze da se pozitivno odrazi na napredak bilo koga! To je veoma pozitivan potez za bilo koju opshtinu i to PCAXE pozdravlja!

:sekira:
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Nadam se da je ovo samo početak, valjda će se i drugi ugledati na njih.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Ljudi uzivajte, u prezentaciji, poshto necete na domacem web-u naci ovakav pristup prenoshenja istih, kao da ste bili na istim ;) Pogledajte video materijal o Fermi-u i izlaganjima Jens Nojšafer, kao i mogucnostima konkretne primene Tesla based rachunara ;)

Inache, meni je highligt ove prezentacije to shto je malishanima, tj djacima prvacima (kojih ima sigurno oko 1000, a to nije mala investicija) poklonjen prvi rachunar... Setite se da vecina nas ovde nije imala tu mogucnost, a nadam se da je svima jasno u kojoj meri to moze da se pozitivno odrazi na napredak bilo koga! To je veoma pozitivan potez za bilo koju opshtinu i to PCAXE pozdravlja!

:sekira:
Sad kad' se klinci umreze pa raspale Counter, ima samo da se puca na sve strane! :)

Vrlo lep potez, ponekad je najteze doci do svog prvog racunara, posle vec ide lako.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Sad kad' se klinci umreze pa raspale Counter, ima samo da se puca na sve strane! :)

Vrlo lep potez, ponekad je najteze doci do svog prvog racunara, posle vec ide lako.
Do svega prvog je najteze doci! To prvo im je sada servirano na tacnu, a roditeljima koji svom detetu to ne mogu da priushte je skinuto ogromno breme sa ledja. Pored toga, drzava je ta koja treba da se stara o svom buducem kadru i da ulaze u isti, a ne da se moli bogu i da prekrsha prste iza ledja u nadi da ce kadar sam od sebe biti kvalitetan :).
Mogu da se kladim da cemo za jedno 30 godina na TV-u chiti da je bar jedan nash mladi nauchnik postigao neshto vredno paznje, a je taj nauchnik bio jedan od tih 1000 malishana.

:wave:
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
768
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Nadam se da je ovo samo početak, valjda će se i drugi ugledati na njih.
Da me OPET pogresno ne shvatite, videcemo...

Pozdravljam bilo koju slicnu akciju, da dolazi od strane bilo koga. Znam kako je bilo sanjati racunar kada nisi mogao da ga priustis. Opet, pre 25 godina je bilo drugo vreme, druge cene, drugo "vidjenje" uloge racunara. U osnovnoj nije bilo niceg, a u srednjoj su tek poceli da se uvode Tim011. Sta je to naspram danasnjih prosecnih 4-ki po ucionicama? A opet, to recimo nije meni smetalo da 1991. idem na gradsko takmicenje iz programiranja. Jeste da sam tad tek naucio
BASIC :D
 

The Chief

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.05.2009.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tačno. Nekada je TIM 011 bio mnogima prvi kontakt sa računarom i to u srednjoj školi. Danas deca prvo nauče da koriste računar (pre svega za igrice i crtane filmove) pa tek onda da čitaju i pišu. Ima to svojih prednosti ali i mana, ali mislim da je to realnost danas, i verujem da će u skorijoj budućnosti polazak u školu biti nezamisliv bez računara u torbi umesto bukvara. U svakom slučaju, pozdravljam svaki korak koji Srbiju unapređuje u bilo kom smislu.
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nadam se da je ovo samo početak, valjda će se i drugi ugledati na njih.
Ја се искрено надам да се неће угледати на њих... али да не залазимо у политичке теме...

Тај Big Brother фазон нека они уведу у своје куће и станове прво, па онда на јавна места и установе... па тек тамо за једно 250.000 година може и код мене.

PCAxe тиму искрене честитке на опису и профи одрађеној презентацији дотичног догађаја.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ја се искрено надам да се неће угледати на њих... али да не залазимо у политичке теме...

Тај Big Brother фазон нека они уведу у своје куће и станове прво, па онда на јавна места и установе... па тек тамо за једно 250.000 година може и код мене.

PCAxe тиму искрене честитке на опису и профи одрађеној презентацији дотичног догађаја.
Znash kako ;) Mislim da opstina Rakovica nije krica shto show kao shto je "big brother" postoji... Poredjenja su apsurdna...
Pomocu ovog sistema mozesh da utvrdish kada je neko bespravno izbacio shut. ili da pratish neki auto u poteri, ili da snimish neku bespravnu gradnju, zastoj u saobracaju, da primetish pozar na vreme, da se ambiantna kola vode do mesta nesrece putevima sa manje saobracaja... Mislim, zamislite pozitivne stvari... Mnogo toga korisnog moze da se uradi, a ponovicu, poredjenje sa "big brother-om" je apsurdno, ponajvishe zbgog toga shto isti show ima reziju istu onu kao na filmu ;)

:wave:
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ја се искрено надам да се неће угледати на њих... али да не залазимо у политичке теме...
Slažem se da ne treba politika na forumu.
Verovatno živiš okružen sa dobrim i kulturnim ljudima.
I ja sam mislio nekada kao ti i verovatno bih mislio i dalje da u mom komšiluku žive normalni ljudi. Da nisam prošao sledeće stvari, verovatno bi i dalje mislio kao ti.
Dok sam igrao basket, neko je sa mog solitera bacio staklenu teglu koja je pala na metar od mene.
Iza moje zgrade je napravljena divlja deponija i od stotine istovarenih kamiona samo jednog sam uhvatio. Da je bilo kamera bilo bi uhvaćeno mnogo više.
Kulminiranje netrpeljivosti je dostiglo vrhunac kada sam postao član saveta zgrade koja ima preko 180 stanova. U akcijama čišćenja oko zgrade, skapirao sam da većina ljudi piksle prazni kroz prozor.
Bar dve kese pune đubreta budu izbačene kroz prozor u toku nedelje.
Gomila đubreta se nakupi oko zgrade svakog meseca.
Mala nužda se u liftu izvrši jednom mesečno, u hodnicima je malo češće, isto toliko puta se neko ispovraća.
Bar jednm godišnje neko izvrši veliku nuždu u liftu, u hodnicima malo češće. Pljuvanje po ogledalu i podu lifta je svakodnevnica.
Koliko god kupovali i postavljali creva za protivpožarni hidrant i protiv-požarne aparate, nikada nisu poživeli duže od mesec dana.
Malo kraće poživi cveće koje se posadi u žardinjere oko zgrade.
Klinci redovno uništavaju sve oko zgrade. Samo jednom sam ih uhvatio na delu dok lome klupu.
Teren za košarku je ograđen i uvek otključan. Manijacima ne predstavlja problem da razvale ogradu, valjda da bi lopta mogla da izadje sa terena da bi neko trčao po loptu
...

Iz ugla politike sam apsolutno protiv kamera.
Iz ugla člana saveta zgrade više ne razmišljam da li postaviti kamere u, i oko zgrade. Sada razmišljam koliki broj kamera je dovoljan.
 
Poslednja izmena:

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ух,ух... чек, чек. Нисмо се разумели. Да се појасним.
Ја познајем неке од главних људи у тој општини лично. Мој отац има кућу на Миљаковцу, који је део Општине Раковица. Да не залазим у те детаља, хајде само да кажем да су принципијалност и моралност особине, њима непознате.

Што се тиче Big Brother, нисам мислио на саму тв емисију, него на све гласније захтеве од стране америчких ”безбедоносних” агенција за увођење камера и много, много жешће контроле људи и њихових домова. Јер, погоди где ће ”тестирати” те своје сигурносне системе? У Канади? Енглеској? Немачкој? Не... него у државама попут ове наше.

Апсолутно се слажем да и чини ми се да сам то написао, да камере треба да буду на јавним местима и установама али сам исто тако апсолутно против да иједна од њих сме да угрози мој основно право на приватност и слободу.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Јер, погоди где ће ”тестирати” те своје сигурносне системе? У Канади? Енглеској? Немачкој? Не... него у државама попут ове наше.
Zemlja sa najvecim brojem kamera je upravo Engleska. Oni odavno imaju sistem video osmatranja i to je za njih sastavni deo zivota.
Gresis ako mislis da smo mi zamorci. Mi smo upravo zadnji koji dobijaju ovako nesto..

Autobahn - auto put u Nemackoj, koji ima deo ili je u potpunosti bez ogranicenja brzine (to vec ne znam tacno), ima sistem video nadzora koji pokriva ali bas svaki metar tog autoputa i smatra se jednim od najbezbednijih autoputeva u svetu.

Ja pozdravljam kamere, pozdravljam prismotru jer ce to sigurno doprineti kvalitetu i sigurnosti zivota kojim zivimo.
Sutra da mene pitaju, prvi bih dao dozvolu za video osmatranje mog kraja gde zivim.
Da su pre 15 godina mene pitali o video nadzoru, prvi bih odlucno rekao ne.
Ali danas ne provodim vreme na ulici radeci svasta kao sto sam to radio sa 15 godina ;)
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Autobahn су аутопутеви на немачком и углавном имају по 3 траке и зауставну у оба смера. 60-70% аутопутева у Немачкој има ограничење брзине а на тим осталим где нема ограничења су постављене камере. Понајвише управо због чињенице да нема ограничења самим тим када се деси несрећа, то је општи хаос... да би могли брже да одреагују полиција, хитна помоћ, ватрогасци итд... И апсолутно сам ЗА тај тип камера.
Камере су добра ствар али када су контролисане пошто је злоупотреба истих честа појава... шта знам...
Већ сам 2 пута написао, апсолутно сам за камере на јавним местума, саобраћајницама са већим бројем несрећа, парковима где има деце, јавним установама попут општина, болница итд...
 
Vrh