• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Nvidia GTX1070 radi ali uz odredjene artefakte...pomoc oko vbiosa?

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Koristim Manli GTX1070 MANLI GeForce GTX 1070 (F363G+N459)-Manli
U odredjenim grafickim programima, ostavlja sitne vizuelne artefakte na izlaznu sliku. Procitao sam support forume i drugim korisnicima sa NV pascal grafikama se ne desava to.
Grafičkoj probah ubaciti nov bios ali bio je pogresan. Na srecu backupovao sam stari prethodno. Pa sam posto mi maticna podrzava 2 grafe sa nekom praistorijskom digao sistem i vratio originalni bios na gtx1070-
Drajvere redovno azuriram i trenutno najnoviji novembarski instalirani tako da nije do njih.
Posto je karta uzeta kao b roba, tj karta je rudarila, sumnam da je nalepljen neki bzvz vbios pa moguce da on pravi probleme.
Saljem u prilogu slike iz gpuz, sa specifikacijama i infom o trenutnom biosu. ( GP104 PG411 SKU 20 VGA BIOS)
Cini se da je ubacen neki genericki, verujem da moze da se ubaci drugi valjani....Sa kojim eventualno drugim biosom mogu da probam?
jasno mi je da radim na svoju odgovornost i imam backupovan trenutni vbios pomocu gpu-z
hvala vam drugari
 

Prilozi

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
izgleda da su to uploadovani bios romovi kroz gpu-z program.
prosli put sam skinuo neki od ovih unverified....ali je bio pogresan, te nije mogao racunar da se startuje....
ako uopste ovo bios moze da resi, ali moje je da pokusam....
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
spusti memory clock za ~20~30Mhz...Imao sam i ja ponekad (vidim je mozda jednom nedeljno) neku straftu tokom gledanja serija/filmova (madashi AI upscale i refine) pa reko ajd da probam i resio sve sa -40MHz (nisam druge vrednosti ni probao). U igrama nisam imao artifakte, al vise gledam serije i filmove nego sto igram igre tako da...
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
na prvu nisam poverovo ali spustio am clock i radi normalno...ko zna do cega li je tu....hvala druze
sad me zainteresovalo to AI upscale i refine, jel mislis na madvr za video klipove, koliko znam on nije baziran na artificial inteligence?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
jeste baziran na AI vec godinu i kusur dana. Ima i (NGU) AI, a ima i sve druge opcije. Radi savrseno, samo instaliras madvr kako pise da treba, izaberes ga za video renderer (u programu koji koristis za gledanjue video materijala) i to je to, manje vise. Podesis upscaling i sve to u madvrctrl, namestis kolko cega, kolko jako, kolko dobro, nadjes sta radi kod tebe najbolje. Ne bih sad da sirim ovo u podesavanja za madVR ali genralno za upscaling stavis NGU standard, i svuda to isto stavis. Ako to radi kako treba, mozes da promenis sa NGU standard (low) na medium, anti-aliased i td. Mad na low izgleda sve super. Ja skinem recimo film neki u 720p od 1.5GB do 2.5GB, to kad upscaluje na 1080p, ne bi rekao nikad da nije 1080p...Sta vise, bolje izgleda od 1080p od <5GB sa evr ili nekim drugim default rendererom (sto i nije tesko da se ne lazemo, ali ima ljudi koji imaju slabije HTPC pa ne mogu da uposle nista osim EVR al to je vec druga prica jer sa celeronom 4th gen (matoro) i gpu tipa nvidia gtx960 (ili amd 280X) NGU ce raditi skroz ok.
 
Poslednja izmena:
Vrh