• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Nemoguća misija u epizodi - modovanje

Dži98

Newcomer
Učlanjen(a)
20.10.2015.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,

kao što možete primetiti ja sam na forumu novajlija, a rešio sam da otvorim svoj nalog i podelim sa vama svoj budući rad za koji se nadam da će koliko toliko pristojno izgledati. Modovanje je za mene potpuno novo iskustvo i to je ono što želim da uradim za svog skromnog mezimca kojeg sam kupio letos. Guglao sam dosta po internetu kako bih sve to moglo da izgleda, pa čak i ovde na forumu ima zanimljivih modova, pa sam odlučio da to bude ''bench table''. Pošto trenutno nisam siguran kuda ovaj projekat može da vodi, odlučio sam da mod radim na staroj kutiji jer ukoliko se desi da dođe neke greške verovatno ne bi bilo moguće više koristiti tu kutiju pošto ću najverovatnije sve raditi sam. U prilogu možete videti fotografije tog kućišta ali na kraju kada sam dobro razmislio, preveliki zahvat bi za mene sada bio da se posvetim tome jer imam dosta obaveza, a ono što ja planiram sa ovakvim kućištem zahteva dosta vremena, pa sam odlučio da nabavim ležeće kućište. Od jutros sam krenuo da tražim po gradu (Sremska Mitrovica), a pošto grad nije nešto velik nisam uspeo da pronađem za sada, pa sam odlučio da naručim kutiju HP Compaq 8000 Elite na KP sajtu, tako da sada čekam da mi to stigne da mogu da se bacim na posao. Ukoliko imate neke predloge šta bih mogao uraditi na bench table, čitam! :)
 

Prilozi

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.002
Rezultat reagovanja
2.405
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Daj bar neku informaciju šta si zamislio, ili baš krećeš od nule?
Imaš raznih modova po netu pa gledaj, nađi šta ti se najviše sviđa ili imaš neku svoju zamisao pa pokušavaš da realizuješ :sekira:
 

Dži98

Newcomer
Učlanjen(a)
20.10.2015.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Iskreno nisam zamislio ništa jer mi ova promena plana sa kućištem totalno menja situaciju, a iskreno to HP Compaq 8000 Elite kućište nikad nisam video uživo pa tako da mi je sve manje više bezveze još da planiram dok mi ne stigne, a trebalo bi da to bude sutra u toku dana. Ipak, ono što mogu videti po slikama te kutije gore se nalazi poklopac sa HP žigom i ručkica za otvaranje, pa razmisljam da umesto tog poklopca stavim pleksiglas ploču. Ono što mi zaista pravi veliku muku je to što ja imam matičnu ploču MSI H81M-P32L koja je braon boje, a RAM mi nema nikakav kit već je standardne zelene boje, prosto pitanje je tu kojom bojom plastificirati kućište nakon obrade i boju ventilatora koji bi se trebali nalaziti ispod pleksiglasa :ludnica:

Dobro dosao i srecno :wave:
Hvalaa :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Добродошао, пластификације ако не знаш коју боју, онда нека буде црна.
Плоча јесте шаренило, али може лепо да се уклопи, што се тиче рама увек можеш да купиш неке хладњаке и ставиш на исту, има доста наведених на КП.
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Probaj nesto kao vojnički print, braon-zelena boja idu super zajedno :)
 

Dži98

Newcomer
Učlanjen(a)
20.10.2015.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da, nekako bi crna se najbolje i uklopila što se tiče same kutije jer je prednja stranica takođe crna što bi u izboru druge boje bio prinuđen farbati i tu plastiku. Našao hladnjak za RAM samo u plavoj boji, što znači da će ventilatori takođe biti plave boje. E sad da se posavetujem sa vama malo iskusnijima, da li bi bilo pametno da se uzmu i LED trake plave boje da se stave ispod pleksiglasa ili su dovoljni samo ventilatori? :)
 

Dži98

Newcomer
Učlanjen(a)
20.10.2015.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I konačno stigla mi je pošiljka sa kućištem HP Elite 8000 i iskreno sam začuđen dimenzijama jer sam ranije imao nekoliko računara na tu foru.


WP_20151021_10_23_04_Pro.jpg WP_20151021_10_31_08_Pro.jpg

Brinulo me je to da li će napajanje iz prve moći da se postavi u kućište ili će i tu morati biti izmena, ali na sreću napajanje staje, jedva. U kućištu sam dobio i ceo sistem hladjenja koji mi naravno nije potreban, kao i prednji panel sa ulazom za slušalice, mikrofon, USB, a tu je i dugme za paljenje, to će mi svakako koristiti ali sam i to skinuo jer danas krećem sa grubim radom. :rolleyes:


WP_20151021_10_41_51_Pro.jpg WP_20151021_11_11_15_Pro.jpg

Bočne stranice kućišta su ciste i ravne bez ikakvih ventilacionih otvora, pa ukoliko vi imate neku ideju šta bi se tu moglo uraditi slobodno predložite, bio bih zahvalan :)

WP_20151021_10_30_32_Pro.jpg
 
Vrh