• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Nece da bootuje windows nakon instalacije macos..

Jockz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.02.2016.
Poruka
203
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 2400 & Artic Alpine GT 11 rev.2
Motherboard:
Intel DH67BL
RAM:
8GB
VGA & cooler:
RX 470 4GB
HDD:
Seagate Barracuda 500GB / SiliconPower 120GB
PSU:
FSP Aurum GOLD 400W
OS & Browser:
Windows 10 & Chrome
Pozdrav svima! Kao sto vidite po naslovu, nakon sto sam pokusao da instaliram macos catalinu na ssd nece da mi boot-uje windows.
E ovako na jednom ssdu imam windows, a na drugom neke fajlove i particiju za macos, znaci dve particije na tom ssdu.
Kada sam pokusao da instaliram, nakon sto sam tu jednu particiju formatirao u obliku Mac OS Extended(Journaled), nije moglo jer mi ssd nije formatiran u obliku GUID, a nisam zeleo jer bih izgubio te fajlove, i odustao sam. Kada sam restartovao kompjuter nije htelo da boot-uje windows, izbaci ono kao da ne postoji uredjaj s kog moze da podigne.. Sad nije mi jasno zbog cega jer mi je windows na drugom ssd-u koji nema nikakve veze s ovim na koji sam pokusao da instaliram macos. Da li bih mogao neki dual boot da napravim ukoliko bih ipak instalirao macos jer ne vidim drugo resenje?
 

Jockz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.02.2016.
Poruka
203
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 2400 & Artic Alpine GT 11 rev.2
Motherboard:
Intel DH67BL
RAM:
8GB
VGA & cooler:
RX 470 4GB
HDD:
Seagate Barracuda 500GB / SiliconPower 120GB
PSU:
FSP Aurum GOLD 400W
OS & Browser:
Windows 10 & Chrome
Resio sam problem, ubacio sam butabilan usb sa windowsom i iso na repair. Ako ima neko slican problem da zna da ne mora da se reinstalira windows opet. :)
 
Vrh