• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ne mogu da upalim racunar

Стефан882

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2019.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
Kada pokusam da upalim racunar dugme za paljenje mi zasvetli na pola sekunde i odma se ugasi, kuler mi se takodje pocne okretati i odma stane. Probao sam opet da ga upalim ali se ni jedno ni drugo ne pale (lampica oko dugmeta ne svetli i kuler se uopste ne okrece). Pomislio sam da je mozda dugme za paljenje pokvareno pa sam brobao da ga upalim sa sravcigerom ali opet nista. Reko onda mi je otislo ili napajanje ili maticna.. Takodje kada izvadim kabal iz napajanja i sacekam oko minut i vratim kabal u napajanje lampica oko dugmeta mi se opet upali i kuler se zavrti na manje od sekunde kao i lampica. Probao sam da izvadim ram memoriju pa da tako upalim racunar da vidim oce se cuti ono pistanje od maticne. I culo se jedno kratko pistanje. Kablovi su svi na svom mestu.. Zanima me vase misljenje. U racunaru imam Gigabyte GA-E350N maticnu plocu.
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
A koje je napajanje? I ja isto mislim da je napajanje ili maticna,i cak vise mislim da je maticna...
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Koliko ja vidim, otislo ti je napajanje. Da li ti racunar baci sliku kada izvadis taj RAM stapic?
Pokusaj takodje da proveris napajanje, da li multimetrom ili klasicnom metodom (koja daje 95% tacnosti).



Test napajanja (sto ne znaci i dalje da je napajnje ispravno)
Ako ti je ovo objasnjenje nejasno pogledaj i kod Veica, on je radio obe metode, i sa multimetrom i sa provodnikom na 24pin.
Screenshot_1.png
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave

Стефан882

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2019.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
U redu, hvala vam na pomoci. Probacu taj test napajanja, ukoliko napajanje bude razlog zasto moj racunar ne radi mozete li mi preporuciti neko napajanje iz gigatrona ili winwina.
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
U redu, hvala vam na pomoci. Probacu taj test napajanja, ukoliko napajanje bude razlog zasto moj racunar ne radi mozete li mi preporuciti neko napajanje iz gigatrona ili winwina.
Verujem da ce te ovo sluziti kako treba, no ipak pre svega utvrdi i budi 100% siguran da je problem napajanje

 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
U redu, hvala vam na pomoci. Probacu taj test napajanja, ukoliko napajanje bude razlog zasto moj racunar ne radi mozete li mi preporuciti neko napajanje iz gigatrona ili winwina.
Mozemo kad budes ustanovio gde je kvar... Isto se ponasa i ploca kad ode u vecna lovista,a mozda je i samo napajanje.. I u najgorem slucaju,takva napajanja nikad ne putuju sama...
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Mozemo kad budes ustanovio gde je kvar... Isto se ponasa i ploca kad ode u vecna lovista,a mozda je i samo napajanje.. I u najgorem slucaju,takva napajanja nikad ne putuju sama...
Ja ne bih rekao da je ovde maticna otisla. Pazi on kaze da mu lampica na power switch-u svetluca i da se ventilator takodje zavrti. A i pisti mu zvucnik sa maticne, no, mogucnost uvek postoji
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Ja ne bih rekao da je ovde maticna otisla. Pazi on kaze da mu lampica na power switch-u svetluca i da se ventilator takodje zavrti. A i pisti mu zvucnik sa maticne, no, mogucnost uvek postoji
Sve se upali na 2 sekunde i odmah ugasi... Tako se ponasa maticna kad sazna da ima kratak spoj.. Valjda ce nam javiti covek sta je po sredi kad testira. :)
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Sve se upali na 2 sekunde i odmah ugasi... Tako se ponasa maticna kad sazna da ima kratak spoj.. Valjda ce nam javiti covek sta je po sredi kad testira. :)
Naravno da, kažem postoji mogućnost. Ni sam nisam siguran!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Beavis

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.09.2014.
Poruka
1.049
Rezultat reagovanja
343
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 4100
Motherboard:
MSI Tomahawk B450 MAX
RAM:
2x8GB HyperX Fury Beast 3200mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 6600 Pulse
Display:
Samsung CRG5 144hz
HDD:
M.2 Samsung 970 EVO 500GB
PSU:
Chieftec GPC-500S
Mice & keyboard:
A4Tech XL-747H & Logitech Y-SU61
Internet:
Madnet
OS & Browser:
Windows 10 Pro, 64bit. Google Chrome
Verujem da ce te ovo sluziti kako treba, no ipak pre svega utvrdi i budi 100% siguran da je problem napajanje

Ni u ludilu ne bi dao te pare za napajanje da tera taj komp. Ako vec hoce nešto iole pristojno nek ide na najjeftinije kršteno, tipa LC power za nekih 3000din. A ja bi lično za sebe tu terao polovnog kineza od 500din
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Ni u ludilu ne bi dao te pare za napajanje da tera taj komp. Ako vec hoce nešto iole pristojno nek ide na najjeftinije kršteno, tipa LC power za nekih 3000din. A ja bi lično za sebe tu terao polovnog kineza od 500din
E pa vidi šta se desilo sa kinezom, ti bi još i polovnog. Ne znam kako nisi naučio do sada.
NA NAPAJANJU SE NE ŠTEDI

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Ni u ludilu ne bi dao te pare za napajanje da tera taj komp. Ako vec hoce nešto iole pristojno nek ide na najjeftinije kršteno, tipa LC power za nekih 3000din. A ja bi lično za sebe tu terao polovnog kineza od 500din
A to LC power je, veruj mi, gore i od polovnog kineza. Ljudima je ceo računar zbog tog sranja eksplodirao, topili se konektori, 24 pinac se lemio za matičnu. Znači ako ćeš dati pare za to sranje od napajanja, onda bolje da obrišeš...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Ni u ludilu ne bi dao te pare za napajanje da tera taj komp. Ako vec hoce nešto iole pristojno nek ide na najjeftinije kršteno, tipa LC power za nekih 3000din. A ja bi lično za sebe tu terao polovnog kineza od 500din
Ovo napajanje se na KP može naći za 50 eura. Ne kažem da je cena neka reprezentativna ali pristojno napajanje ispod 100 eura nemaš

Ima, al se onda ozbiljno igraš sa srećom

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Beavis

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.09.2014.
Poruka
1.049
Rezultat reagovanja
343
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 4100
Motherboard:
MSI Tomahawk B450 MAX
RAM:
2x8GB HyperX Fury Beast 3200mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 6600 Pulse
Display:
Samsung CRG5 144hz
HDD:
M.2 Samsung 970 EVO 500GB
PSU:
Chieftec GPC-500S
Mice & keyboard:
A4Tech XL-747H & Logitech Y-SU61
Internet:
Madnet
OS & Browser:
Windows 10 Pro, 64bit. Google Chrome
E pa vidi šta se desilo sa kinezom, ti bi još i polovnog. Ne znam kako nisi naučio do sada.
NA NAPAJANJU SE NE ŠTEDI

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Imam daleko više iskustva sa time od tebe. Po tome kako i o čemu pričaš zaključujem da si dosta mlad. Naučio sam ja dovoljno ali za razliku o tebe razumem se malo i u život. Postoji nešto što se zove upravljanje rizikom, ako nešto manje vrednuješ onda možeš više da rizikuješ. Ja nisam njemu preporučio da radi to već sam rekao šta ja radim, neću na krš konfiguraciju koja ne vredi ništa da uzimam odlično napajanje, a dobru konfiguraciju normalno da treba zaštititi sa kvalitetnim napajanjem. Gledaj na napajanje kao osiguranje, nema logike platiti osiguranje više nego što vredi ceo predmet. A kad vidim da se tebi sve svodi na tome da na napajanju ne treba štedeti i da nema pristojnog napajanja ispod 100E, ne znam zašto se uopšte i upuštam u raspravu
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Imam daleko više iskustva sa time od tebe. Po tome kako i o čemu pričaš zaključujem da si dosta mlad. Naučio sam ja dovoljno ali za razliku o tebe razumem se malo i u život. Postoji nešto što se zove upravljanje rizikom, ako nešto manje vrednuješ onda možeš više da rizikuješ. Ja nisam njemu preporučio da radi to već sam rekao šta ja radim, neću na krš konfiguraciju koja ne vredi ništa da uzimam odlično napajanje, a dobru konfiguraciju normalno da treba zaštititi sa kvalitetnim napajanjem. Gledaj na napajanje kao osiguranje, nema logike platiti osiguranje više nego što vredi ceo predmet. A kad vidim da se tebi sve svodi na tome da na napajanju ne treba štedeti i da nema pristojnog napajanja ispod 100E, ne znam zašto se uopšte i upuštam u raspravu
"Ako nešto manje vrednuješ, možeš više da rizikuješ".

Ako ti tata kupuje računar onda se skroz slažem.

Vidiš ja razmišljam da je lakše imati veći trošak JEDNOM, i biti siguran nego uložiti manje pa strepeti.

Ako to tvoje napajanje od 500 dinara povuče sa sobom matičnu ili ne daj Bože ceo računar onda će trošak biti mnogo veći od 5000/6000 hiljada.

Slažem se sa tim da možda napajanje koje sam ja odabrao ne priliči njegovom buildu i POGREŠIO SAM.

Verujem da si odlično shvatio šta sam rekao time da ne postoji pristojno napajanje ispod 100 eura i da samo želiš da provociraš, no međutim ja sve stvari vrednujem podjednako pa je moj rezon drugačiji.

A po tome što ti pišeš rekao bih da si od onih ljudi kojima novac ne znači mnogo.

Što se života tiče prijatelju veruj mi, sa mojih 18 godina sam svašta video i kroz razne muke prošao, i smatram da nije na mestu reći tako nešto osobi koju ne poznaješ. Jer ne znaš kako ja živim i šta sam proživeo. A o životu... veruj mi znam mnogo o životu. Mnogo više od tri četiri puta starijih od mene i ponosan sam na to.
Pre bih rekao da mi nedostaje iskustva u IT sferi i ne stidim se toga, kako si rekao, mlad sam.
Ima vremena da naučim.

Neko je pametan rekao jednom da su godine samo broj.

Po svemu sudeći, ovo je običan sukob mišljenja a ne rasprava. Tebi nije bitno koje si napjanje stavio u računar i kako ono radi, meni jeste.

Što se tiče opaske da se na napajanju ne štedi to niti sam ja smilsio niti izgovorio, pa da mogu da potpišem. To su rekli ljudi koji imaju mnogo više iskustva i od tebe i od mene zajedno.

Svakako ti hvala na mišljenju, lepo je imati jednu argumentovanu i osnovanu raspravu.

Dečko će uraditi šta bude želeo.

I da, nemoj se zapitkivati zašto ulaziš u raspravu, jer ako nisi ti, ja jesam izvukao zaključak i naučio nešto novo.

Pozdrav

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Стефан882

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2019.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
Ja se u potpunosti slazem da se na napajanju ne stedi, ali ja bas nemam siroki budzet a i takodje celo kuciste sa komponentima ne vredi 100€ tako da ne bih bas davao tolike pare za napajanje. Takodje necu koristiti jos dugo taj racunar posto planiram da uzmem laptop. A sto se tice testa za napajanje nisam ga odradio posto nemam u kuci bakarnu zicu. Inace zivim u gradu pa mi je i malo teze naci.
 

Beavis

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.09.2014.
Poruka
1.049
Rezultat reagovanja
343
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 4100
Motherboard:
MSI Tomahawk B450 MAX
RAM:
2x8GB HyperX Fury Beast 3200mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 6600 Pulse
Display:
Samsung CRG5 144hz
HDD:
M.2 Samsung 970 EVO 500GB
PSU:
Chieftec GPC-500S
Mice & keyboard:
A4Tech XL-747H & Logitech Y-SU61
Internet:
Madnet
OS & Browser:
Windows 10 Pro, 64bit. Google Chrome
Da ignorišem sve ostalo pošto vidim da si razuman i nisi neprijateljski nastrojen. Pa ću samo da ponovim poentu drugim rečima i sa primerima. Prvo, šanse da napajanje povuče druge komponente sa sobom nisu toliko velike kao što ljudi veruju i insistiraju na tome. Kako god, i više su nego dovolje da bi svako ko ima iole vredniji računar treba da zaobiđe svako lošije napajanje. Ali s' obzirom da rizik nije uopšte toliko visok, ljudi ladno mogu da se provuku sa tim lošim napajanjima na određenim konfiguracijama. I da se vratim na ovaj slučaj specifično, ako uzme napajanje od 500 dinara, šanse će napajanje da mu pokvari i ostale komponente su jako male, ali i ako se desi posle nekog vremena, ta cela njegova konfiguracija vredi ne više od 2000din, može ladno da ponovo zameni sve i da opet prođe jeftinije nego da kupi to kvalitetno napajanje.

EDIT: Da ne pominjem to što taj komp jedva vuće 50W
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.785
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
@Стефан882 : ako možeš pozajmi od nekog napajanje samo za probu. Skoro svako obično atx napajanje bi trebalo da može da odmeni taj rex.
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Ja se u potpunosti slazem da se na napajanju ne stedi, ali ja bas nemam siroki budzet a i takodje celo kuciste sa komponentima ne vredi 100€ tako da ne bih bas davao tolike pare za napajanje. Takodje necu koristiti jos dugo taj racunar posto planiram da uzmem laptop. A sto se tice testa za napajanje nisam ga odradio posto nemam u kuci bakarnu zicu. Inace zivim u gradu pa mi je i malo teze naci.
Ne druže ja sam ovde došao da pomognem, ne da ti vučem novac iz džepa.

Slažem se sa čovekom da je ovo napajanje možda previše za tvoj računar, ali eto izneo sam svoje stavove i priznajem da sam pogrešio.

No i dalje se ne slažem sa opcijama koje idu na kineska i polovna napajanja.
Ja na primer brednirano polovno napanje ne bih uzeo a kamoli kinesko.

Što se tiče LC Powera stigla je nova serija u Gigatron, pa vidi kakvo je.

Ja znam šta se sa tim napajanjima dešavalo a ljudi sa AXE grupe na fejsu apeluju da se LC power izbegava.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Da ignorišem sve ostalo pošto vidim da si razuman i nisi neprijateljski nastrojen. Pa ću samo da ponovim poentu drugim rečima i sa primerima. Prvo, šanse da napajanje povuče druge komponente sa sobom nisu toliko velike kao što ljudi veruju i insistiraju na tome. Kako god, i više su nego dovolje da bi svako ko ima iole vredniji računar treba da zaobiđe svako lošije napajanje. Ali s' obzirom da rizik nije uopšte toliko visok, ljudi ladno mogu da se provuku sa tim lošim napajanjima na određenim konfiguracijama. I da se vratim na ovaj slučaj specifično, ako uzme napajanje od 500 dinara, šanse će napajanje da mu pokvari i ostale komponente su jako male, ali i ako se desi posle nekog vremena, ta cela njegova konfiguracija vredi ne više od 2000din, može ladno da ponovo zameni sve i da opet prođe jeftinije nego da kupi to kvalitetno napajanje.

EDIT: Da ne pominjem to što taj komp jedva vuće 50W
Ne druže, nemam zašto biti neprijateljski nastrojen.

Ja ću svaku kritiku uvažiti i uvek ću se truditi da ako ne umem da podučim nekoga, ja naučim nešto.

Kao što sam rekao, otvoren sam za razgovore i sa tim sam i došao na ovaj forum.


Apsolutno mi je jasno šta govoriš, možda si trebao odmah ovako napisati.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Vrh