• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Napredak Katalizatora kroz Juniper prizmu

M

Misko78

Guest


Vlasnici ATI kartica pred kraj svakog meseca grozničavo čekaju nove Catalyst drajvere kojima, kako se sami nadaju, dobijaju koji frejm više, popravku AA i AF modova u najnovijim igračkim naslovima... Ovo nekada stvarno može biti problem. Kartica, u slučaju kompanije AMD, uvek izađe pre nego novi drajver, pa se dešavaju sitni problemi i otud ona grozničavost sa početka teksta. Svakako ima i slučajeva da neko možda samo zadovoljava sopstvenu slabost da na personalnom računaru uvek ima sve utegnuto i up to date ili kako mi iz redakcije PCAXE kažemo thight as a...

Opširnije...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
pa ja bas i ne ocekujem jos neki boost u novijim drajverima, samo zaobilazenje problema koje vlasnici ATI karti srecu i imaju.. Sto se tice boosta, izmedju 9.12 i ovog beta 10.5 ima bas razlike u performasama.. Mada pre par meseci sam se jako iznenadio ubacivsi 3870 i komp, instalirajuci nove drajvere.. Ta karta danas sasvim solidno gura igrice..
Sad, cini mi se da su poslednji drajveri ovoj mojoj dali najveci boost performasi ;)
 
M

Misko78

Guest
pa ja bas i ne ocekujem jos neki boost u novijim drajverima, samo zaobilazenje problema koje vlasnici ATI karti srecu i imaju.
Sto se tice boosta, izmedju 9.12 i ovog beta 10.5 ima bas razlike u performasama.
Mada pre par meseci sam se jako iznenadio ubacivsi 3870 i komp, instalirajuci nove drajvere.. Ta karta danas sasvim solidno gura igrice..
Sad, cini mi se da su poslednji drajveri ovoj mojoj dali najveci boost performasi ;)
LOL, koliko je kontradiktoran prvi citat drugom i trecem. :D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Kako?
U prvom sam rekao da ne ocekujem jos neki boost kroz novije drajvere.
U drugom sam rekao da ima razlike izmedju poslednjih i 9.12 jer sam sa 9.12 ponovo startovao sa ATI kartama, pre toga sam imao nVidia a pre njih sam imao 3870. Znacoi posmatrano 10.5 prema 9.12 izuzimajuci sve medjuverzije.
U trecem sam rekao da su mi generalno poslednji 10.5 drajveri doneli najveci boost gledajuci u odnosu na 10.3. Znaci, 10.5 prema 10.3 je veci boost nego 10.3 prema 10.2 i veci nego recimo 10.2 prema 10.1 i tako dalje... Znaci, boost gledan izmedju razlicitih verzija drajvera u periodu od 9.12 do 10.5

Ne ocekujem veci boost dalje, nesto sitno, mozda... Nesto vece, primetno, ne... ;)

Sad nemo' da kazes da su prva i zadnja recenica u kontradiktornosti :P Ono sam pisao na brzinu pa sam mozda malo povrsno rekao, eto sad sam detaljnije izlozio i ja gledajuci ne vidim neku kontradiktornost :P
 
Vrh