• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

MotoSpeed CK888 - Mehanicka Tastatura i Mis COMBO I Video recenzija

kiaTech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2015.
Poruka
256
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4460
Motherboard:
Msi H81m-p33
RAM:
Kingston Hyperx Blue 8GB kit
VGA & cooler:
MSI GTX 970 - stock kuler
Display:
Acer Vx229h
HDD:
1TB Seagate
Sound:
Integrisan
Case:
Raidmax Seiran 2
PSU:
Cooler Master BC600 v2.
Mice & keyboard:
Bloody v7m
Internet:
40/4
OS & Browser:
Windows 8.1
Pozdrav svima,

skoro sam od Gearbesta na test dobio motospeed ck888. Set mehanicke tastature i misa. Trenutna cena je oko 45 dolara sto je zaista super za ovakav set.

Kutija je crne boje, bez mnogo detalja. Iskreno, moze izgledati i biti dosta bolja ali kada je u pitanju ovako relativno jeftin set, ne mogu da se zalim.

Osim uputstva, u kutiji ne dobijamo nista sem tastature i misa.

Tastatura u ovom setu je ck104, koju sam vec predstavio na forumu i Jutjub kanalu. Ck104 je zaista kvalitetna tastatura sa kojom do sad nisam imao ama bas nikakvih problema. Tastatura poseduje blue mehanicke sviceve koji su takodje dobrog kvaliteta. S obzirom da nigde nije naznaceno, ne bih mogao da tvrdim ko je proizvodjac sviceva. Lice na gatreon a samim tim su ekvivalent cherry svicevima koji su svima nama dobro poznati. Keycapovi su plasticni i deluju sasvim okej, i naravno tako su se i pokazali. Iskreno, nemam sta da zamerim ovoj tastaturi, aluminijumski front panel kao i sama izrada tastature je zaista dobra. Nema nikakvih cudnih zvukoma, kliktanja, pomeranja plastike i slicno. Led svetla su RGB i tu je i dosta modova koje mozemo promeniti prema nasim potrebama. CK104 poseduje n-key rollover i wire (zicane) stabilizatore.

Sto se tice misonje, ne bih znao koji je model. Postoje par slicnih modela ali ni jedan ne odgovara specifikacijama ovog iz seta. Mis je plastican i da budem iskren bio sam jako skeptican sto se tice kvaliteta istog s obzirom da sama ck104 tastatura kosta gotovo isto kao i ovaj set (ako ne i vise, s obzirom da je trenutno neka akcija na gearbestu, pa je cena seta 45 dolara, a ck104 je oko 55) Mis poseduje 3 dodatna dugmeta, dva sa strane i jedno dpi dugme na prednjoj strani ispod skrola. DPI dugme takodje menja trenutnu boju svetla i mis poseduje samo jedan (breathing) mod osvetljenja. Same led lampice ne izgledaju kao kvalitetne ali daju misu dosta lepsi izgled. Mis lepo lezi u ruci i uopste nije lagan sto mi se dopalo. Dpi se moze menjati, 800, 1000, 1600, 2400.

Ukratko, to bi bilo to a ukoliko je neko zainteresovan moze da pogleda moju video recenziju. Na Engleskom je jeziku pa ako nekome smeta neka ne ulazi u klip. Pozdrav jos jednom :D

 
Poslednja izmena:

Doc.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
152
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CHR Mk.2
CPU & cooler:
Intel i5 4690k OC & Arctic Liquid Freezer 240
Motherboard:
MSI Z97 Gaming 5
RAM:
16GB HyperX Beast 2400 OC
VGA & cooler:
MSi Gaming nVidia GTX780
Display:
Asus VX239H & Samsung 940N
HDD:
240GB V300, 1TB WD Blue, 320GB Samsung
Sound:
Kenwood KR-A4040, bookshelf speakers on table, Superlux HD681 headphones
Case:
modded LCpower (MS Cyclops IV in modding process)
PSU:
BeQuiet 530W
Optical drives:
Externi rezač (interni koji se povezuje po potrebi :) )
Mice & keyboard:
Redragon Devarajas RGB mechanical, A4Tech V7 Bloody mouse
Internet:
Slow
OS & Browser:
Win10, Chrome
Dobar video :)

Možda bi mogao da radiš i sound test, možda i sound comparison sa membranskom tastaturom, možda brown vs blue switch vs membrane..
 

kiaTech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2015.
Poruka
256
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4460
Motherboard:
Msi H81m-p33
RAM:
Kingston Hyperx Blue 8GB kit
VGA & cooler:
MSI GTX 970 - stock kuler
Display:
Acer Vx229h
HDD:
1TB Seagate
Sound:
Integrisan
Case:
Raidmax Seiran 2
PSU:
Cooler Master BC600 v2.
Mice & keyboard:
Bloody v7m
Internet:
40/4
OS & Browser:
Windows 8.1
Dobar video :)

Možda bi mogao da radiš i sound test, možda i sound comparison sa membranskom tastaturom, možda brown vs blue switch vs membrane..
U planu je, naravno. Radio sam ja vec recenziju ck104 pa sam hteo da uputim ljude tamo za nesto vise informacija :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vrh