• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Monitor se ne pali

Stanko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.08.2015.
Poruka
134
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 & WRAITH PRISM
Motherboard:
Aorus m B450
RAM:
Kingston HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 580 Nitor+
Case:
Fractal R4
PSU:
Zalman 750xg Goldrock
Ljudi imam meni ne objasnjiv problem:
- Monitor LG MP59G koji je povezan preko HDMI kabla se ne pali uopste kada upalim PC ukoliko je prikljucen na istu prikljucnicu kao kuciste
da razjasnim :
Monitor + kuciste na istoj prikljucnici (produzni, trostek) Ne radi monitor ne pali se uopste i to ukljucim prvo monitor i on se upali svetli cim ubacim kabli napajanja kucista automatski monitor izgubi svu struju kao da ga neki sigurnosni prekidac ugasi.
Monitor na jednu prikljucnicu + desktop na drugu prikljucnicu radi sve normalno
Probao drugu graficku isto na moj LG. Ne radi monitor
Probao drugi monitor aoc 22" radi sve bez problema.
Probao sam vise uticnica u kuci i vise produznih isto ne radi ako su na istu uticnicu
Ako je LG monitor problem kako onda radi kada je ukljucen u drugi "steker" na kom nije kuciste(kabli za napajanje)
Da li je nekom ovo logicno nesto i sta bi moglo da bude? Kompjuter se uvek pali i radi bez problema znaci jedini problem je moj monitor koji kada se poveze na istu prikljucnicu kao kuciste "izgubi struju" ( ni na dugme ne reaguje kao da ima sigurnosni prekidac koji ga ugasi i ako ima zasto ga gasi?
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.753
Rezultat reagovanja
9.121
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Kako radi s drugim hdmi kablom? Mnogo toga si probao, priznajem, ali si možda nešto prevideo.
 

Stanko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.08.2015.
Poruka
134
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 & WRAITH PRISM
Motherboard:
Aorus m B450
RAM:
Kingston HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 580 Nitor+
Case:
Fractal R4
PSU:
Zalman 750xg Goldrock
Kako radi s drugim hdmi kablom? Mnogo toga si probao, priznajem, ali si možda nešto prevideo.
Probao sam i sa drugim HDMI kablom i Display port kablom i DVI na hdmi adapterom monitor se ne pali (nema struje sijalica ne prikazuje nista) kada ga povezem na istu uticnicu kao da mu se ugasi struja (to se desavo samo ukoliko je i kablom povezan sa kucistem. A ako je povezan na istu uticnicu a NIJE hdmi kablom spojen sa kucistem sijalica za kontakt svetli i mogu da ga upalim na dugme izbacuje no signal...sve normalno ali cim se spoje sa kablom i prikljuceni su na istu uticnicu kao da se iskljuci neki prekidac) dok tv koji je preko drugog hdmi kabla istovremeno ukljucen radi normalno i pokusao sam i njega da iskljucim i osugareca sam vadio od ostalig prikljucnica nema sta nisam. Drugo kuciste nemam napajnje i maticnu drugu nemam.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.753
Rezultat reagovanja
9.121
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Da li si probao na LG da zameniš kabl za struju? Ako jesi, da li si probao strujni utikač da rotiraš za 90 stepeni (izvadiš, rotiraš, vratiš)? Ovaj deo koji ulazi u produžni, naravno.
 

Stanko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.08.2015.
Poruka
134
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 & WRAITH PRISM
Motherboard:
Aorus m B450
RAM:
Kingston HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 580 Nitor+
Case:
Fractal R4
PSU:
Zalman 750xg Goldrock
Da li si probao na LG da zameniš kabl za struju? Ako jesi, da li si probao strujni utikač da rotiraš za 90 stepeni (izvadiš, rotiraš, vratiš)? Ovaj deo koji ulazi u produžni, naravno.
Strujni kabli za LG ne mogu da zamenim zato sto je adapter ne klasican strujni kabli, a uticnicu sam rotirao i pokusavao i sa drugim uticnicama i sa drugim produznim kablovima i nece. Cim spojim na isti produzni kuciste monitor izgubi struju ( ukoliko je povezan kablom na graficku ako nije onda ima struju ) i sad mi radi na 2 razlicita produzna u 2 razlicite uticnice ali to nije normalno pa se brinem gde je problem da li je nesto "crklo" ili crkava...
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.753
Rezultat reagovanja
9.121
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
U kom smislu nije klasičan: ima strujni adapter? Mislim da je tu neki problem sa masom, ali neka znanja koja sam imao su jednostavno - izvetrela.

Imaš li na tom računaru tv karticu ili je na neki način spojen sa kablovskom tv ili tako nešto?
 

Stanko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.08.2015.
Poruka
134
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 & WRAITH PRISM
Motherboard:
Aorus m B450
RAM:
Kingston HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 580 Nitor+
Case:
Fractal R4
PSU:
Zalman 750xg Goldrock
U kom smislu nije klasičan: ima strujni adapter? Mislim da je tu neki problem sa masom, ali neka znanja koja sam imao su jednostavno - izvetrela.

Imaš li na tom računaru tv karticu ili je na neki način spojen sa kablovskom tv ili tako nešto?
Nema nista osim sto je povezan sa jos jednim HDMI kablom sa TV om. Monitor ima externi adapter sa kablom koji se prikljucuje u monitor (kao kod laptopova). Iskljucio sam i taj drugi hdi od tva znaci apsolutno nista osim kucista i monitora nije povezano.
 

Stanko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.08.2015.
Poruka
134
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 & WRAITH PRISM
Motherboard:
Aorus m B450
RAM:
Kingston HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 580 Nitor+
Case:
Fractal R4
PSU:
Zalman 750xg Goldrock
Pokkvaren je bio adapter od monitora. Odneo monitor na reklamaciju dobio novi adapter.
 
Vrh