• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Monitor se gasi sam od sebe

Ledeni Cojk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.09.2015.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Pozdrav! Imam problem sa monitorom dok je racunar ugasen lampica na monitoru svetli cim ukljucim racunar monitor umesto da se ukljuci lampica se ugasi i kada probam opet da ga upalim lampica na monitoru za svetli na trenutak i opet se ugasi, nekoliko puta se to desi i onda najnormalnije krene da radi. Monitor je stariji model Benq imam ga vec duze vreme i planiram da ga menjam uskoro, ali dok do toga ne dodje ako neko ima isksutva sa slicnim problemom i zna kako da ga resi bio bih mu zahvalan :)
 

Butters

Banned
Učlanjen(a)
18.09.2018.
Poruka
674
Rezultat reagovanja
592
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600 / LC-CC / Noctua Redux
Motherboard:
MSI B75MA-E33
RAM:
8GB HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Giga RX560
Display:
Benq GW2283
HDD:
EVO 860 250GB
Sound:
Harman/Kardon AVR132 + Jamo C1, JBL Quantum 100, JBL Grip 200
Case:
Thermaltake H200 Snow
PSU:
FSP ZEN
Mice & keyboard:
K10 + Invader
Internet:
Orion
OS & Browser:
WIN10, Opera
Other:
Xiaomi Mi 9T
Probaj za pocetak drugi monitor, pa ako i on zeza - verovatno imas problem sa grafickom :)
 

Butters

Banned
Učlanjen(a)
18.09.2018.
Poruka
674
Rezultat reagovanja
592
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600 / LC-CC / Noctua Redux
Motherboard:
MSI B75MA-E33
RAM:
8GB HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Giga RX560
Display:
Benq GW2283
HDD:
EVO 860 250GB
Sound:
Harman/Kardon AVR132 + Jamo C1, JBL Quantum 100, JBL Grip 200
Case:
Thermaltake H200 Snow
PSU:
FSP ZEN
Mice & keyboard:
K10 + Invader
Internet:
Orion
OS & Browser:
WIN10, Opera
Other:
Xiaomi Mi 9T
pa naravno da nece biti slike ako si ga "otkacio od graficke"
 

Ledeni Cojk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.09.2015.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
pa naravno da nece biti slike ako si ga "otkacio od graficke"
Ne razumes monitor iskljucen skroz znaci ukljucim ga on se iskljuci lampica na njemu zasvetli i ugasi se ne pokazuje sliku uopste kad nije prikacen na kuciste mora da izbaci da nije povezan a on ne pokazuje nista. Isto se ponasa i kad je spojen sa kucistem i kada nije.
 

NemanjaKT

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.09.2019.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Amd Ryzen 5 1600 AE (3.2-3.6GHZ) / Stock cooler
Motherboard:
Asus Prime A320M-K [6210]
RAM:
16GB (2x8) DDR4 Kingston Fury Beast @3200mhz CL16
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 580 8GB XFX GTS XXX
Display:
View Sonic VX2457 TN Panel 24" (75hz) FullHD
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 250gb / Toshiba P300 1TB / Western Digital Blue 1TB / Toshiba P300 2TB
Sound:
Altec Lansing VS2320 2.0 / Gembird GHS-402 / Superlux HD681 + Lusya Fever / Edifier H180
Case:
MS Industrial Spectrum MIDI Tower
PSU:
RAIDMAX THUNDER RX-735AP-R 735W 80 PLUS BRONZE [Semi-Modular]
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Asus TUF M3 / Aula F2066-1 Mechanical Keyboard Blue Switch
Internet:
Telekom [MTS] DSL 50/8 Mbit
OS & Browser:
Windows 11 Professional 64 bit 23H2 / Mozilla Firefox
Other:
Samsung Galaxy S20 FE 6GB/128GB 5G SD / Maxell Pro-MaxCam WHT / Samsung Galaxy Watch 42mm SM R810
Ne razumes monitor iskljucen skroz znaci ukljucim ga on se iskljuci lampica na njemu zasvetli i ugasi se ne pokazuje sliku uopste kad nije prikacen na kuciste mora da izbaci da nije povezan a on ne pokazuje nista. Isto se ponasa i kad je spojen sa kucistem i kada nije.

Probaj da kada kacis sve i ukljucujes drzi rukom naponski kabl u monitoru i vidi da li ce da se islkjucuje........Ja imam takav problem sa starim monitorom mora malo da se drzi naponski odnosno da se fiksira da ne olabavi.
 

Ledeni Cojk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.09.2015.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Probaj da kada kacis sve i ukljucujes drzi rukom naponski kabl u monitoru i vidi da li ce da se islkjucuje........Ja imam takav problem sa starim monitorom mora malo da se drzi naponski odnosno da se fiksira da ne olabavi.
probao sam i to i iskljucio ga pa ponovo ukljucio i drzao dok ga palim ista prica, nekad upali odma normalno a nekad zeza upalim racunar monitor se ugasi upalim monitor zasvetli lampica i iste sekunde se i ugasi verujem da umire polako jer koristim ga vec 10 i kusur godina :D
 

ElectriX

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2020.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Antec A30 LED i Intel i3 4170 3.7gHZ
Motherboard:
H81M-R ASUS
RAM:
2*2gb 1666mHZ
VGA & cooler:
RADEON R7 250
Display:
ASUS VP228DE TN
HDD:
Toshiba 500gb
Sound:
Logitech
Case:
Raidmax Blazar ARGB
PSU:
MSI 500W
Optical drives:
NEMA
Mice & keyboard:
MK400 komplet
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 64bit
Problem je sa StandBy plocom u monitoru, ne zelim dalje da ti pricam jer je elektronika opasna stvar! Odnesi monitor kod nekog majstora na popravku! Siguran sam da je do monitora, inace to sto gasi ili nema napona pa ima ili je neki kratak spoj unutra pa se monitor iskljucuje :D
 

Ledeni Cojk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.09.2015.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Problem je sa StandBy plocom u monitoru, ne zelim dalje da ti pricam jer je elektronika opasna stvar! Odnesi monitor kod nekog majstora na popravku! Siguran sam da je do monitora, inace to sto gasi ili nema napona pa ima ili je neki kratak spoj unutra pa se monitor iskljucuje :D
Ono ukljuci se samo na sekund lampica samo zasvetli i ugasi i posle nekoliko pokusaja baci sliku kao sto inace treba da baca
 
Vrh