• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

MikroTik

FL4TR0N

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poštovani, nadam se da sam pogodio podforum, ako nisam molio bih da neka ovu temu admini presele tamo di treba. Hvala
Pravila su mi nedostupna baca mi ERROR.



Ovako, kupio sam nedavno MikroTik RouterBOARD RB941-2nD hAP Lite za kuću.

Problem je ovaj, moj PC sam ukljucio na port2 mikrotika, a kao WAN sam postavio port1 na mikrotiku, i imalo je interneta, kada sam reboot-o mikrotik nije radilo više, ali kada sam preselio WAN sa porta1 na port4 i za moji PC sa port2 na port3 ima interneta, ali kada sam pokušao vratiti sa porta 4 na 1 nema, isto tako kada sam pokušao vratiti za PC sa port3 na port2 ima interneta, ali port1 uopće ne radi, iako je u interface postavljen kao WAN. Trenutno je uključeno kao WAN na port4 a PC na port3. WIFI radi. Novi sam no već 2 dana pokušavam nešto ali uzalud...



Nadam se da ima netko kome nije "mrsko" pročitati ovo i pogledati slike, i reći di sam pogriješio. Hvala.

slika1.png slika2.png slika3.png slika4.png slika5.png slika6.png slika7.png slika8.png slika9.png
 

vujasoft

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.06.2012.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500
CPU & cooler:
APU A10-5800K+ CM212
Motherboard:
Gigabyte F2A85X-UP4
RAM:
Mushkin Redline 1866
VGA & cooler:
ATI HD7660D
Display:
Benq 2124
HDD:
Sundisk Extreme 120GB, WD640AAKS, F4EG HD204UI
Case:
HAF 912P
PSU:
SeaSonic 620BK
Mice & keyboard:
Logitech & CM Spawn
Internet:
Wireless
OS & Browser:
Win 8.1+Chrome
Na slici 1, cekiraj NAT, sacuvaj podesavanja a zatim vrati dolazni kabl u ether1, restartuj ruter pa proveri da li radi sve.
 
Vrh