• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Microsoft će korisnicima piratskih verzija Windows-a ponuditi besplatan Windows 10

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Bice dz mesec dva, onda se zakljucava pa plati i slicno...
Nece, pise da ce korisnici Win 7, Win 8, 8.1 i Windows Phone dobiti besplatan upgrade na Win 10 u prvih godinu dana. Nelegalni sistemi ce ostati nelegalni i nakon upgrade-a na Win 10.
 

softplacetoland

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Zapravo, Gejts je jedan od najvećih humanitaraca na svetu! :like:
Znam zašto napisah što napisah. Preporučujem malo dublje kopanje od čitanja afirmativnih članaka o dotičnom gospodinu. Misija je malko drukčija od one kojom ga hvale. Osim toga ko zna Microsoft-ovu genezu i monopolističko-superpredatorski karakter kompanije dok je zvanično bila pod njegovim vodstvom bi veoma sumnjao u ovaj teatar iznenadne brige za ljudski rod. Predator ne postaje vegetarijanac.

Izvinjavam se na OT.:) Mada možda i nije toliko OT jer je vezano za razloge zbog kojih sumnjam u dobronamernost njihovog sadašnjeg poteza. Razumem kako funkcioniše mentalitet korporacija i sam kapitalizam, ali moje stajalište se nalazi sa ove strane ograde, a ne u CEO fotelji. Nemam obavezu da verujem u njihov PR kao što ni antilopa nema obavezu da se prostre i čeka jer je tamo neki gepard gladan.
 

MihajloS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.10.2014.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ThinkPad x200s
Display:
1440x900
OS & Browser:
Arch/FF
A sto bi povukli pare?Pa Microsoft nije zastupljen samo na polju racunara Microsoft imas i na telefonima a isti taj Microsoft proizvodi i konzole tako da nema za njih zime...
Al' si izabrao oblasti! Pa u tim su totalni gubitaši. Pre godinu dana su krupni akcionari tražili da se batale određene oblasti koje prave gadne gubitke. Prvenstveno XBOX, BING i oblast mobilnih/tablet uređaja. Takođe je i Windows divizija beležila kvartalne i godišnje gubitke...
http://www.washingtonpost.com/blogs/the-switch/wp/2014/02/05/investors-want-microsofts-new-ceo-to-kill-xbox-bing-and-surface/
Akcionari vuku jake konce u kompanijama, a njih interesuje samo profit, koji mora konstantno rasti. Zato ih ne interesuje da se nešto deli besplatno, pa makar to bio plan da se korisnici vežu, i kasnije, posle nekog vremenskog perioda, krenu cediti.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.061
Moja konfiguracija
Nece, pise da ce korisnici Win 7, Win 8, 8.1 i Windows Phone dobiti besplatan upgrade na Win 10 u prvih godinu dana. Nelegalni sistemi ce ostati nelegalni i nakon upgrade-a na Win 10.
Ne razumem šta se onda dobija u odnosu na Win10 skinut sa torenata.
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Al' si izabrao oblasti! Pa u tim su totalni gubitaši. Pre godinu dana su krupni akcionari tražili da se batale određene oblasti koje prave gadne gubitke. Prvenstveno XBOX, BING i oblast mobilnih/tablet uređaja. Takođe je i Windows divizija beležila kvartalne i godišnje gubitke...
http://www.washingtonpost.com/blogs/the-switch/wp/2014/02/05/investors-want-microsofts-new-ceo-to-kill-xbox-bing-and-surface/
Akcionari vuku jake konce u kompanijama, a njih interesuje samo profit, koji mora konstantno rasti. Zato ih ne interesuje da se nešto deli besplatno, pa makar to bio plan da se korisnici vežu, i kasnije, posle nekog vremenskog perioda, krenu cediti.
Ajde recimo da su gubitaši u tim poljima ali Microsoft se ne bavi samo tehnologijom imaju oni i neke poslove sa strane teško da će oni da propadnu ikada...
 

MihajloS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.10.2014.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ThinkPad x200s
Display:
1440x900
OS & Browser:
Arch/FF
Ajde recimo da su gubitaši u tim poljima ali Microsoft se ne bavi samo tehnologijom imaju oni i neke poslove sa strane teško da će oni da propadnu ikada...
Nisam ni rekao da će propasti. Rekao sam da će akcionari povući novac. A to može da pokrene ozbiljne promene. Ne verujem ni ja da će propasti, kao što ni NOKIA i RIM (BlackBerry) nisu propali, nego su se restruktuirali. Trenutno se nešto tako dešava u Američkom gigantu TARGET (drugi najveći lanac marketa, odmah posle Walmart). Zbog hakovanja njihovih kasa i krađe podataka o kupcima, Target mora da isplati određene penale. To i nisu neke strašne pare, ali akcionari povlače svoje novce, premeštaju ih u druge oblasti, jer ne žele da se iz njihovog kapitala vrši isplata penala. Ovo je već dovelo do bankrota Target Canada i otpuštanja 13% američkih radnika. Target neće propasti (verovatno) ali će, ako se spirala pada nastavi, prestati da bude drugi igrač u svojoj oblasti...
 

MihajloS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.10.2014.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ThinkPad x200s
Display:
1440x900
OS & Browser:
Arch/FF
Koliko ja znam, akcionar moze da proda svoje akcije na berzi, a ne da skine novac sa Microsoft-ovog racuna.
Akcije ili deonice su deo kapitala firme. Predstavljaju udeo u vlasništvu (praktično, predstavljaju deo imovine - zgrada, mašina, vozila..., svega što čini kompaniju). Da ne dužimo, jer je ot... Akcionari su (su)vlasnici kompanije, i njome upravljaju. Utiču na odluke kompanije. Ako im se neka odluka ne sviđa (u ovom slučaju je to poklanjanje Windows licenci) ili će tu odluku promeniti ili će se rešiti akcija, što često dovodi do lančane reakcije pada vrednosti kompanije, što onda tera druge akcionare da prodaju svoje.... itd....
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

stefi988

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.07.2013.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion G7
CPU & cooler:
Intel Core i5-2430M 2,4GHz
Motherboard:
HP HM65
RAM:
8GB Hyundai 1600MHz
VGA & cooler:
Intel HD 3000
Display:
Panasonic TV 32'' FHD
HDD:
Samsung 840EVO 120GB
Sound:
Integrisana
Optical drives:
Lacie eksterni
Mice & keyboard:
HP, Apple
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 home x64
Akcije ili deonice su deo kapitala firme. Predstavljaju udeo u vlasništvu (praktično, predstavljaju deo imovine - zgrada, mašina, vozila..., svega što čini kompaniju). Da ne dužimo, jer je ot... Akcionari su (su)vlasnici kompanije, i njome upravljaju. Utiču na odluke kompanije. Ako im se neka odluka ne sviđa (u ovom slučaju je to poklanjanje Windows licenci) ili će tu odluku promeniti ili će se rešiti akcija, što često dovodi do lančane reakcije pada vrednosti kompanije, što onda tera druge akcionare da prodaju svoje.... itd....
''Akcije ili deonice" su hartije od vrednosti i predstavljaju akcijski kaptal firme, postoje i obrtni kapital, gotovina itd. Masine su srdstva za rad a ne kapital! Nisu svi akcionari vlasnici kompanije, postoje redovne i prioritetne akcije. Odlike redovnih akcija su to da njihovi vlasnici imaju pravo glasa i pravo naplate dividende dok vlasnici prioritetnih imaju prednost prilikom naplate dividendi ali zato nemaju pravo glasa.
Akcionari defakto ne upravljaju kompanijom vec na skupstini akcionara biraju upravni odbor i predsednika upravnog odbora (generalni direktor) i upravni odbor na celu sa gen. direktorom upravlja kompanijom i ima mandat godinu, dve ili vise sve zavisi od statuta odnosno osnivackog akta kompanije. Ne mogu akcionari preispitivati svaku odluku menadzmenta, ali zato formiraju nadzorni odbor od svojih predstavnika, koji prati rad upravnog odbora. Ako rad upravnog odbora ne prati ciljeve zadate na redovnoj skupstini akcionara, akcionari mogu sazvati vanrednu skup[stinu i na njoj smeniti upravni odbor.

Akcije se ne mogu povuci, niti se bilo ko njih resava vec se kupuju da bi se ostvario profit kroz dividende, naravno njima se moze trgovati na berzi ali ne ide bas to tako, jedna pogresna odluka mendzmenta i svi pohrle da prodaju akcije, i usled velike ponude a male potraznje cena drasticno padne...

Kao prvo nigde nema ama bas nikakvih naznaka, nema prognoza ekonomskih analiticara da je ova odluka Microsofta-a pogresna i kobna za kompaniju, jos uvek su to sve spekulacije.

Svi mi mozemo prognozirati sta ce biti i kako ce biti ali poslednju rec daje trziste...
 

MihajloS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.10.2014.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ThinkPad x200s
Display:
1440x900
OS & Browser:
Arch/FF
''Akcije ili deonice" su hartije od vrednosti i predstavljaju akcijski kaptal firme, postoje i obrtni kapital, gotovina itd. Masine su srdstva za rad a ne kapital! Nisu svi akcionari vlasnici kompanije, postoje redovne i prioritetne akcije. Odlike redovnih akcija su to da njihovi ....

Kao prvo nigde nema ama bas nikakvih naznaka, nema prognoza ekonomskih analiticara da je ova odluka Microsofta-a pogresna i kobna za kompaniju, jos uvek su to sve spekulacije.

Svi mi mozemo prognozirati sta ce biti i kako ce biti ali poslednju rec daje trziste...
Dobar čas ekonomije. Pa da, nisu to Dinkićeve akcije...
Ali, eto, već je Microsoft promenio izjavu. verovatno pod nečijim pritiskom:
http://www.neowin.net/news/upgrading-to-windows-10-on-pirated-versions-wont-get-you-a-valid-license
Znači, ništa za "vlasnike" piratskih kopija!
 
Vrh