• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Low budget projektori, zdravlje ociju.

Gojke

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.02.2020.
Poruka
84
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
Pozdrav, vidim sada ima svakojakih projektora za sitnu lovu, ali sta je tu i preporucljivo medju morem takvih...

Ne zelim praviti nikakav profi kucni bioskop, vec mi treba kao sto sam napisao u naslovu pristojan low budget projektor iz razloga sto nemam slobodnog vremena preko dana, sve do uvece pred spavanje da pogledam film, youtube, a gledanjem u telefon ili laptop oseti se napinjanje ociju i sa cak ukljucenom sobnom lampom.

Iskreno ne znam sta bi trebalo tu da gledam po specifikacijama, da bi znao sta da odaberem. Vidim da neki cak u sebi imaju svoj android sistem i slicno, ali meni cak ni to nije potrebno, bitno mi je da samo prenese sliku sa telefona, laptopa, a cak moze da prenosi sliku na samo jedan od ta 2 nacina ako cu tako dobiti kvalitetniji projektor.

Isto cisto usputno pitanje iz radoznalosti, verujem da i sama projektovana slika na zidu napinje oci i nije dobro za njih, ali verujem da ne do te mere kao i uredjaji, pa da li oni reflekcijom ipak emituju plavo svetlo nazad i slicno, i da li to zavisi isto od kvaliteta projektora do koje mere je manje stetno za oci?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
829
Rezultat reagovanja
690
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Nisam siguran da moze doci do bilo kakvog ostecenja ociju od projektora obzirom da ne gledas u izvor svetlosti, za reazliku kod monitora gde direktno gledas u plavo svetlo i posledice su sasvim sigurne.
Inace imam ostecenje makule na oba oka kao posledica buljenja u monitor, iako naravno na sistematskom preko firme gde radim prvo sto ti kazu je da ne moze doci do osctecenja ociju od monitora i to ti kazu bez da si ih pitao, kao da su nabubali neku pesmicu.
Mislim , tacnije nisam cuo ,a ni nema logike da se oci mogu ostetiti od projektora!
Ostecenja nastaju od telefona i monitora jer covek ih gleda iz blizine.
 

Gojke

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.02.2020.
Poruka
84
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
Nisam siguran da moze doci do bilo kakvog ostecenja ociju od projektora obzirom da ne gledas u izvor svetlosti, za reazliku kod monitora gde direktno gledas u plavo svetlo i posledice su sasvim sigurne.
Inace imam ostecenje makule na oba oka kao posledica buljenja u monitor, iako naravno na sistematskom preko firme gde radim prvo sto ti kazu je da ne moze doci do osctecenja ociju od monitora i to ti kazu bez da si ih pitao, kao da su nabubali neku pesmicu.
Mislim , tacnije nisam cuo ,a ni nema logike da se oci mogu ostetiti od projektora!
Ostecenja nastaju od telefona i monitora jer covek ih gleda iz blizine.
Ja gledam tacno 20 godina u monitor, srecom nisam imao nikada problem sa vidom zbog toga, verovatno zato sto ukljucim neko pozadinsko svetlo kao na primer pre sobnu lampu, a sada umesto toga led trake, ali cim iskljucim led trake, oseti se teret, i zato gledam da se obezbedim na vreme i izbegnem bilo kakve posledice, jer kada legnem iskljucujem sva svetla i voleo bi da to izbegnem na maksimum.
Sto se tice plavog svetla, iskreno se nadam da ga kod projektovane slike nema kao sto mislis, jer mi je palo na pamet da ga mozda odbiva od zida nazad ka ocima, i da isto tako mozda zavisi od projektora kojom merom ce da odbaci to svetlo ili ne.
Eto jos samo da nadjem neki tako okej projektor u low budget varijanti, da ga ljudi preporucuju i slicno.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
829
Rezultat reagovanja
690
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
U USA je posast ovoga sto ja imam, eksplozija ostecenja ociju, odgledaj ovaj video.

 
Vrh