• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Periferije] Logitech Corded Mouse M500

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Nikako nisam uspeo da cheat-ujem i da osvojim neku nagradu na CM nagradnoj igri pa vam iz bunta “darujem” još jedan user-review. Ovoga puta radi se o najnovijem Logitech-ovom mišu oznake M500.



Na pakovanje neću trošiti previše reči jer je isto krajnje skromno, i nije baš za pohvalu pa ću ga preskočiti. Samo ću spomenuti da ćete u njemu naći mišonju, CD sa propratnim softverom i naravno gomilicu knjižica i uputstava.

Logitech-ova filozofija miševa se čini mi se od predstavljanja Revolution modela nije nešto preterano menjala, tj da budem preciznije „G“ serija se razvijala u svom pravcu, a ostali „klasični desktop“ modeli su u neku ruku varajacija na temu Revolution modela. Konkretno M500 me najviše izgledom podseća na MX 610.



Dakle ergonomski oblikovan miš koji se uklapa u Logitech-ov portfolio u potpunosti. Najprostije rečeno na prvi pogled – „isti je kao svi drugi“. Međutim nešto mi se od samog početka svidelo i krenuo sam malo ozbiljnije da se igram sa dotičnim.



Levi i desni taster su mi gotovo idealni, nit kratki, nit dugački, ne škripuću i imaju baš „jasan“ klik koji nit je glasan, nit tih, nego tačno negde između pa ukoliko niste preterano probirljivi odgovaraće vam sigurno!


Skrol, opet ću se ponoviti, standardan. Mogućnost „free-spin“-a, doduše uz malo drugačije rešenje nego kod prethodnika. Ranije ste između free-spin i click-to-click moda mogli prebacivati tako što ćete pritisnuti sam točkić. Međutim sada se pritiskom na točkić ukoliko imate AERO okruženje „vrte“ prozori (nikako da naučim kako se to zove :) ).


Sada je za menjanje modova zaslužan tatser iza scroll točkića.


Back i forward tasteri su standardno na levom boku miša i veoma su osetljivi, tako da je i najmanji dodir dovoljan da ih pritisnete. Pritom imaju zvuk kao klasični mikroprekidači, što se meni konkretno i ne dopada skroz, volim tišinu pa to ti je.


U samom radu miš se ponaša zaista fenomenalno, i to je ono što mi se od samog starta svidelo. Naime kao da je idealno izbalansiran i što se tiče oblika i težine i celokupan utisak je zaista pozitivan. Izuzetno je precizan i „živahan“. Inače imam sasvim solidno veliku šaku i miš sjajno leži u ruci.
Kabl je dugačak oko metar i po i vrlo je elastičan, tako da će biti dovoljno dugačak u većini slučajeva.
O Set-Point-u je suvišno trošiti reči, osnovni parametri poput skrola, DPI-ja se mogu podesiti. Maximalni DPI je 1000 što je sasvim solidno, tj u rangu sa konkurencijom. Ako mislite da je malo napomenuću još jednom da ovo nije gejmerski miš!

Inače najavljena cena ovog modela je 40 evropskih jedinica, i za te novce zaista mislim da je sjajno zaokružen proizvod.

Evo još nekih slika:





I malo poređenje sa VX Nano mišonjom kog posedujem, i sa Nokia-om E71 čisto da bar odokativno steknete utisak o veličini.





Kao i uvek do sad, slobodno pitajte šta vas zanima. Spomenuh sve što mi je zapalo za oko, mada možda ima i nešto što mi je promaklo...

:sekira:

:wave:
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Odlican review, i odlican "misonja" ^^
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.515
Rezultat reagovanja
151
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Extra review,a i mish nije losh

Vidim josh te sluzi podloga :)
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Dobar test misa, lepe i slicke!
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrh