• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Limitiranje-pomoc [deljenje interneta] :)

Boqy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2009.
Poruka
91
Rezultat reagovanja
32
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Thinkpad T580
CPU & cooler:
R5 2600@4GHz+ LC-CC-120-RGB
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk MAX
RAM:
2x8GB DDR4 3200 C14 Patriot Viper 4
VGA & cooler:
RX580 Sapphire Nitro+ 8GB
Display:
Dell U2312HM
HDD:
HyperX 3k 120GB + Intel 545s 250GB + WD 1TB
Sound:
Realtek
Case:
Antec P182
PSU:
Corsair HX650W
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Roccat Kone
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win10
Najbolje je uzeti DD-WRT kompatibilni ruter u ubaciti mu softver.
Ja sam uzeo Asus WL520gu, nisam ga ni probao kako radi sa fabrickim, odma sam stavio DD-WRT.
Podesis prioritete po portu, ostavis neku rezervu i to je to. Mogu da surfujem cak i kada pustim torrent na max. Pobao sam i sa torrentom + http download i opet je surf radio kao da imam barem 1 Mbit.
Samo opet mnogo znaci bandwith, jer QOS radi bolje sto je veca raspoloziva brzina. Tesko je nesto uraditi sa tipa 1Mb/128Kb paketom.
Inace ja koristim 8/384 paket.
 

bRkA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.06.2009.
Poruka
91
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
chudo
CPU & cooler:
4770k / 4.5GHz / Auto Volt.
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
2x4Gb Patriot Performance / 8-9-8-24-1T
VGA & cooler:
PC 7870xt MYST
Display:
Samsung 39" LED F5000
HDD:
Intel 335/240Gb + WD Caviar Blue 1Tb
Sound:
Integrated
Case:
Cgieftec AEGIS BX
PSU:
Cooler Master Real Power M 620w Modular
Optical drives:
OptiArc 7200s
Mice & keyboard:
Steelseries SENSEI / Dell RT50
Internet:
Telekom vDSL2 50/10Mbps
OS & Browser:
Win7 Ultimate x64
Najbolje je uzeti DD-WRT kompatibilni ruter u ubaciti mu softver.
Ja sam uzeo Asus WL520gu, nisam ga ni probao kako radi sa fabrickim, odma sam stavio DD-WRT.
Podesis prioritete po portu, ostavis neku rezervu i to je to. Mogu da surfujem cak i kada pustim torrent na max. Pobao sam i sa torrentom + http download i opet je surf radio kao da imam barem 1 Mbit.
Samo opet mnogo znaci bandwith, jer QOS radi bolje sto je veca raspoloziva brzina. Tesko je nesto uraditi sa tipa 1Mb/128Kb paketom.
Inace ja koristim 8/384 paket.
stoji, skoro sve sto si rekao,
posebno ono za internet paket.
naravno ... sad je RB750 pojeftinio znatno (5 LAN-a + licencni mtik, 400MHz cpu)
pa je i to jako dobro resenje.

MEne samo interesuje da li bi se tebi ubio dl i ping kada bi taj komsija krenuo nesto da uploaduje sa maksimalnom brzinom koja je njemu dozvoljena (mislim kada se podeli brzina nekim uredjajem). Recimo ti krenes da uploadujes gomilu slika modovanog kucista i komsija ne moze da radi nista na internetu, tj moze ali skoro nikako ;)
zato i postoji Quality Of Service (QOS),
koji daje prioritete odredjenim tipovima saobracaja
(spustis prioritet za torrent, ogranicis konekcije torrent-a na jedno 50-60)



poz.
Brka.
 
S

stalja

Guest
Aj da ne dižem novu temu.

Imam telekomov beli ruter Huawei HG510 (nema wireless) i imam tri računara kući.

2 računara rade besprekorno sa sve mrežnim shareing-om dok treći neće ni da čuje.

Koji su pristupni parametri za modem i ako neko zna šta treba da se podesi da bi sve funkcionisalo bez problema?
 
Vrh