• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

LCD izbor - potrebna pomoc [IPS ili cPVA paneli]

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovako... crkao mi je monitor sinoc i sada sam na pomocnom monitoru(1280x1024, strasno)...

Posto nemam neki veliki budzet, potrebna mi je pomoc i predlog sta uzeti do 300evra. Ovo su glavni kandidati:

SAMSUNG F2380 - cPVA panel 1920x1080

HP zr22w - IPS panel 1920x1080

LG W2220P-SF - IPS panel 1680x1050

VIEWSONIC VP2365VB - IPS panel


Mozda neko od Vas ima bolji predlog... bio bih prezadovoljan sa 1920x1200 ips/pva monitorom... al' nema nicega u ponudi za te pare. Jedino nesto polovno a i tako ih nema u prodaji...

Samo da dodam, zasto ips ili pva a ne TN, zato sto sam juce i prekjuce radio na u2410 i ne mogu da vam opisem kakva je to milina bila za moje oci... buljenje u tekst je cak bilo kul. :d
 
Poslednja izmena:

Dejan Terek

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD 64 x2 4400+ 2.3Ghz
Motherboard:
MSI NF520T-C35
RAM:
1.5GB DDR2 :(
VGA & cooler:
GeForce 9500GT
Display:
LG Flatronic 17''
HDD:
maxtor 80 + hitachi 250 (330GB)
Sound:
Altec Lansing 2.1 + LG 5.1 sistem (sklepao od kucnog bioskopa na komp)
Case:
Kinez
PSU:
ThermalMaster 400w
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
A4 tech + Genius ergo 525
Internet:
SBB 4GB/s
OS & Browser:
genuine Windows 7 HomePremium
Other:
Nokia E71
http://winwin.rs/-monitor-216-philips-220e1sb.66.html?productId=29137

http://winwin.rs/-monitor-215-lg-w2243s-pf.66.html?productId=26817

http://winwin.rs/-monitor-215-samsung-b2230n.66.html?productId=21079


za male pare (posto kazes da ti je mali budzet)

Pozdrav!


@ays


a ako hoces nesto za oko 200 eura do 22'' evo ovaj, odziv 2ms

http://winwin.rs/-monitor-215-samsung-p2250n.66.html?productId=26608
monitore koje si naveo imaju veliki odziv, 8ms, 14ms.. to mi se ne svidja :) Ovi gore navedeni su odziva 5ms
 
Poslednja izmena:

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na predlogu... ali pogledaj ove sto sam stavio u prvom postu i cenu koju sam naveo kao gornju granicu. IPS ili cPVA paneli... do 300evra, mogao bih da predjem tu cifru za, maks 20-30e.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa viewsonic mozes odma da elimineses, 14ms odziv je dovoljan razlog, ako nije, onda brightness jeste posto je jako los/slab. LG je verovatno isti panel ko na dell2209wa (koji ima lg panel) dakle eIPS za koji ti mogu reci da je odlican all-around, a i 6ms response time je verovao ili ne, manji odziv nego 2ms na samsungu t220 koji sam imao pre njega)

sto se ostalih tice, 23" 16:9...plus je sto je full HD, minus je sto je to po meni sitno s'obzirom da je ekran kao i 22" 16:10, samo sto je malko siri, a malko nizi. (meni je to velika rez. za tu povrsinu. Kapiram da bi kucajuci ovde poruke morao da se nagnem ka monitoru malo da bi video bolje sta sam pogrsno napisao :P )

mozda jos da pogledas ako ima dell 2209WA da se uzme za ispod 300e. Ima odlican stalak, opcije, funkcije i sta ti znam, jedino nema hdmi i DP ako ti to uopste znaci. Sve ostalo je provereno, nas par ga imamo i svaki je isti, odnosno, ostra slika, bez bagova isl.

@as110022:

to je TN panel i van klase je u odnosu na ono sto covek zeli da kupi. Van klase u negativnom smislu. ;)

edit: vidim da je i Dejan Terek dao gomilu linkova ka TN panelima. :/

PS. ays, eIPS nema input lag kao sto recimo S-IPS ima. Dakle to je eliminisano, te ti to moze suziti izbor posto je onaj LG sa eIPS panelom, 6ms (odlican odziv!) e sad, ovaj dell sto ja imam radi na 76hz (pravih) ne znam da li LG to moze.

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-2209wa/comp_comp_monitor/177/1781

mozes pozvati i Pin pa videti kolko bi kostalo da porucis preko njih.
 
Poslednja izmena:

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znam da je TN panel ali je bas full monitor :D Na oko je super a i rad na njemu je, ono, WOW :D
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@graphXtreme, hvala na info matorac, bas sam pricao sa AS110022, posto i on ima taj monitor i spomenusmo tebe u vezi istog.(on je takodje preporucio da potrazim taj model). Jedina razlika, tj, najveca razlika je u izgledu monitora, mislim na LG 2220P-BF(eIPS) i 2209, takodje i funkcionalnost stalka. Razlika u ceni je ipak preko 50e.

E da, imam neku kombinaciju da uzmem polovne ACD 20" monitore, dal mozda znas koji je panel unutra? Ja mislim da je ips ali nisam siguran. Ne igram igre nesto spektakularno, igrao sam do pre 2 nedelje SC2, presao 3 puta celu kampanju i peglao u nedogled skirmish i malo me smorilo... Najbitnije od svega, ali bez premca, je prikaz teksta... dal su boje 80,90,99% realisticne, me uopste ne zanima.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
@as11<stagod> :P : rad na njemu je wow? Koji rad? Rad sa bojama? Ili rad sa folderima? :D Meni je dovoljno sto na TN-u mrdnes glavu malo levo ili desno i odma imas drugacije boje...
http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php
najjednostavniji primer je ovo. Te boje treba da su ravnomerne na ekranu odakle god da ih gledao. Kod mene jesu, na TN-u nisu. Znas kolko to znaci nekom ko se bavi dizajnom?

@ays:

ne znam za ACD, verovatno zavisi od modela do modela, kao i za dell-a. Mozes potraziti na lcd reviwes. A mislim da ti 20" nije neki izbor u danasnje vreme.

sto se LG vs DELL tice, LG je "fensi", dell je plain, ali je veoma funkcionalan i mogu ti reci VEOMA stabilan (mislim da stalak ima jedno 5KG majkemi :D ) moze da se podesava na 100 nacina isl. (ja imam crni, ne sivi). Drugo, sa moded EDID drajverom, dell tolerise 76hz bez frame skippinga ili artefakta bilo koje vrste. Razlika se oseti u igrama i u filmovima najvise (filmovi sa 24-25fps se bolje vsync-uju sa 76hz nego sa 60hz) u igrama imas potencijal za vise fps, ali nije to nego je glace isa manje fps, kao da je manje ghostinga, ne znam kako da objasnim, prosto, monitor sam po sebi daje vise slicica po sekundi. E sad, ja mislim da je to do elektronike, a ne iskljucivo samo do panela.

prikaz teksta je savrsen verovatno na svim ovim modelima sto si naveo. LG i Dell su valjda 90% gammut-a sto je sasvim dovoljno, iako kazes da te ne interesuje. A boje su realisticne tek posle kalibracije, sto vazi za svaki monitor, kako za ovaj od 300e, tako i za onaj od 2000e. Razlog: promenis graficku - promene se boje. Ja sam ponovo kalibrisao kad sam menjao nvidiu i ubacio ati.

btw. Ja cu uskoro gadjati 24" dell ovaj novi, oko 470 evra je. Izuj se malo pa ga uzmi odma :) sta se zezas sa 22" :P
 
Poslednja izmena:

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Naravno da je bitna verodostojnost prikaza boja i ugao gledanja, kao dizajneru... IPS je tu bez premca.
 
Vrh