• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Laptop za Foto Edit i Programiranje

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Pozdrav, znam da zvuci glupo da ja postavljam pitanje o ovome a savetujem druge, ali reko' kad vec uzimam da ne uzmem nesto lose.

Pre svega, da napomenem da je budzet negde do maksimum 370e i da bih laptop uzimao polovan. Primarno jeste programiranje, konkretno Python i C#. Znaci, koristim 2 IDE-a, tj. Eclipse i Visual Studio, ali imam i naviku da koristim Linux (Vim i Shell komande samo). Radim dosta i u Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Painter i Moho Pro. Znam da ne treba da ocekujem previse, mada sam izvalio da se 90% mog radi zasniva na procesoru i RAM-u, tako da bih gledao da imam negde oko 8GB RAM-a, pa da kasnije ubacim jos 8GB. Takodje, koristicu ga dosta u skoli (programiranje imamo 4 puta po dvocas, a kabinet za informatiku je zauzet 80% vremena) i u domu, pa bi bilo pozeljno da baterija drzi negde oko 4h+ posto necu biti u mogucnosti da stalno punim bateriju. Nisam siguran da li da idem na i5 seste/sedme generacije ili i7 cetvrte/pete. Takodje posto koristim graficku tablu na USB 2.0, kao i Verbatim Store n Go 1TB, valjalo bi da ima barem 3 USB porta, a ne USB tip c ili tako nesto. Mislim da memorija ne bi trebala da pravi problem, pa bilo sta sa bar 180GB SSD-a odgovara (programi mi zauzimaju oko 50-60GB, Windows 20GB, pa ne bih bas da imam 25GB na C: disku). Ocekujem barem Full HD IPS panel zbog rada u grafickim programima. Jos jedna stvar koju bih uzeo u obzir je da kuciste ne bude ful stakleno ili metalno, vec nesto matirano jer mi dosta stvari klizaju iz ruku.

Naveo bih da glasnoca tastature, debljina i tezina laptopa ne uticu na moj izbor, kao ni touch screen, senzor za otisak prsta, kvalitet kamere, zvuka i mikrofona.

Hvala!
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum

AkiR9

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.01.2017.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Thinkpad T570
Pogledaj Thinkpad modele, sve to sto si nabrojao Thinkpad ima.

1. Kvalitetno kućiste izradjeno od Glass-Fiber Reinforced Plastic ili Carbon-Fiber Reinforced Plastic sa matt povrsinom.
2. MIL-SPEC tested sertifikat, testiran za vojne uslove , vodootporan , otporan na prašinu, na udarce, na visoke temperature, niske temperature...
3. Dobra tastatura
4. Korisni funkcijski tasteri
5. 1 hot-swappable baterija + 1 jedna unutar laptopa što daje 6+ sati.
6. Kompatibilan sa Linux-om
7. Svi potrebni portovi , neces morati nositi USB dock.
8. Ram max 16GB.
9. Lenovo Vantage, Security opcije i jos dosta toga.

Da ne dužim i ne pišem review pošto tema nije za to. Baci pogled na ove modele, x250, x260 , T450, T450s, T550...
 
Vrh