• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Laptop se gasi sam od sebe

PCGamer

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.12.2016.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozz svima, imam problem sa laptopom. U pitanju je laptop HP Pavilion 17 J7U43EA#BED. Dakle, laptop se s vremena na vreme ugasi sam od sebe. Držim ga na stočiču, na postolju sa kulerom. Prvo sam mislio da je hlađenje problem, pa sam kupio kuler, pa je radilo 2 nedelje sve ok, i onda počeo opet da se gasi... Puno sam ga koristio na bateriji, pa sam probao bez baterije da ga koristim, i opet isto. Ne ugasi se skroz, samo ode u sleep mode. Očistim malo otvore za hlađenje, i konektore od baterije, i vratim bateriju, opet sve isto. U jednom trenutku mi padne na pamet da je možda crkao monitor, povežem ga na televizor preko HDMI-a, ali nije to to, kada se ugasi njegov monitor, i na TV-u nestane signal. Uskoro ga nosim u servis, sreća još je pod garancijom. Požalio sam se Win Winu, gde sam i kupio taj laptop, i samo su mi rekli da ga donesem u servis da vide šta je. Da li možda neko zna šta je problem, ovo gašenje je ludilo... dođe mi da ga izlupam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Jesi li proveravao temperature uopste? Mozda se termalna pasta dosta osusila, pa pravi problem.
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Cisto sumnjam da je softverski problem, a posto je laptop pod garancijom, ja ga ne bih dirao kako ne bi slucajno izgubio pravo na garanciju.
Tako da bolje ga odnesi u servis, to ti je moj savet.
 
Vrh