• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kvar laptopa

Srdjanm

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2016.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav,
Ja se nadam da ovde ima neko ko je ima slican problem jer je jako frustrirajuce pistalo.
Naime laptop se iznenada gasi ponekad se odmah nakon toga upali, ponekad ne radi lar dana pa se upali pa onda radi normalno par dana, jako cudno. Nosio sam ga u servis racunara momci zamijenili CMOS bateriju uzeli 20eura i nista zapravo popravili nisu, je l' iko zna sta je kvar ako treba platicu...
 

canyon1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2020.
Poruka
162
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
CPU & cooler:
AMD ryzen 5 1600AF & stock
Motherboard:
MSI B-450-A PRO MAX
RAM:
16 gb Kingston predator 3200MHz
VGA & cooler:
Nvidia GF GTX 950 2GB (privremeno)
HDD:
A Data su650 223 GB (*speecy)
Napiši koji je model laptopa, koliko je star, neke osnovne info. :)
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Nosi ponovo kod istih sto su naplatili popravku.Kakve su temp kad je pri gašenju?
 

Srdjanm

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2016.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hp workstation w8570 je u pitanju, nisam pratio temperature mislim da nije to u pitanju, jer nekad se ugasi minut posle paljenja kao danas npr
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Zvuči kao memorija,mada ne mora da znači.
 

Srdjanm

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2016.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zbunjuje me sto se pali pisle gasenja, nekad odmah nekad posle dan, da je mekorija pretpostavljam da se ne bi palio nikako
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Ne mora da znači,može da se restartuje
 

Srdjanm

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2016.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poprilicno sam siguran da nije to
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Alal ku... tom servisu kada su tako "resili" problem i zavrsili. Kakvi *****i, a testirali su ga vrv nikako!
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Proveri ti lepo stanje hard diska, meni ovo mirise da on ima bad sectora na sebi. Instaliraj Hard Disk Sentinel i proveri hdd.

Ja sam juce jednoj curi radio lap top i podigo novi win 10 sve programe i lap top ni jedne sekunde nije stucno, hladan ko spricer i vratim curi lap top nije proslo dugo zove me kaze opet se isto desava da dobija bsod i ja ga uzmem nazad proverim hdd on na sebi 512 gresaka, lepo rasklopim lap top izbacim djubre napolje uzmem ssd instaliram i ponovo dignem win i eno ga ko zmaj sada radi.
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Proveri ti lepo stanje hard diska, meni ovo mirise da on ima bad sectora na sebi. Instaliraj Hard Disk Sentinel i proveri hdd.

Ja sam juce jednoj curi radio lap top i podigo novi win 10 sve programe i lap top ni jedne sekunde nije stucno, hladan ko spricer i vratim curi lap top nije proslo dugo zove me kaze opet se isto desava da dobija bsod i ja ga uzmem nazad proverim hdd on na sebi 512 gresaka, lepo rasklopim lap top izbacim djubre napolje uzmem ssd instaliram i ponovo dignem win i eno ga ko zmaj sada radi.
Bravo za tebe i resenje ali on ne moze ni da upali laptop ( nekada i po nekoliko dana ), pa bi bilo lepo da nam objasnis kakve veze ima HDD ili SSD sa time ;)
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Bravo za tebe i resenje ali on ne moze ni da upali laptop ( nekada i po nekoliko dana ), pa bi bilo lepo da nam objasnis kakve veze ima HDD ili SSD sa time ;)
Ali isto tako pise i da mu radi par dana, pa u tih par dana skine na nekom drugom racunaru ako ima Hard Disk Sentinel i instalira na lap top i proveri stanje tog harda.

Pa eto @Srdjanm kada bude i ako bude uspeo da pokrene HDS neka ostavi jednu sliku u kakvom je stanju hard.

Moze da bude i da nije ovo problem ali ja sam mu za razliku od tebe Fiki dao smernicu kuda i od cega da krene dok ti ovde paradiras kao neki playboj, kao i taj na tvom avataru.
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Ali isto tako pise i da mu radi par dana, pa u tih par dana skine na nekom drugom racunaru ako ima Hard Disk Sentinel i instalira na lap top i proveri stanje tog harda.

Pa eto @Srdjanm kada bude i ako bude uspeo da pokrene HDS neka ostavi jednu sliku u kakvom je stanju hard.

Moze da bude i da nije ovo problem ali ja sam mu za razliku od tebe Fiki dao smernicu kuda i od cega da krene dok ti ovde paradiras kao neki playboj, kao i taj na tvom avataru.
Losa ti smernica, o tome se ovde al ok. Usmeravaj ga pogresno.
Bitno da komentarises da neko paradira, a ti i dalje nisi objasnio kakve veze ima HDD sa paljenjem racunara pogotovo sto radi par dana komp *upali se znas*, a posle ne moze.
Evo ja sam izvadio upravo iz laptop-a mog SSD i upalio se sasvim normalno, samo prijavio da nema HDD u sebi!
Sreca pa nemam 20 godina iskustva sa ovime, pa mi ti pametujes da paradiram.
Smernica za njega je da ili crkava ploca ili napajanje u laptop-u i trece nema, a to su mogli i u servisu da mu ustanove ali su mu uzeli pare jer su videli da se covek ne razume!
Jedino jos da nesto graficka nije OK.
Da je do memorije, opet bi se upalio ali ne bi dao sliku ili nesto.
@Srdjanm U kakvom je stanju bateriju i punjac?
To mi sada palo na pamet.
Kada nekada nece da se upali, jesi li probao da iskljucis iz njega kabl od adaptera i iz struje (stekera)?
Pacekas 1 minut, prikljucis i probas?
Meni se to desavalo da bi na kraju ispalo da je adapter bio neispravan, pa cas radio, cas ne i tako sam resavao * iskljucim iz njega i struje pa povezem posle minut* dok nisam kupio drugi.
 
Poslednja izmena:

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Jesi ti blesav ili se pravis blesav? To mu je dva minuta da proveri u kakvom je stanju hdd i da ga odpise kao problem ili jeste mozda problem. Posto vec radi sam onda ide sistemom eliminacije jedne po jedne stavke, bar onih koje moze sam da proveri.
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Jesi ti blesav ili se pravis blesav? To mu je dva minuta da proveri u kakvom je stanju hdd i da ga odpise kao problem ili jeste mozda problem. Posto vec radi sam onda ide sistemom eliminacije jedne po jedne stavke, bar onih koje moze sam da proveri.
Nije tebi lako, mani se saveta ako se ne razumes.
Tvoj savet mu je u rangu " Zameni tockove na kolima pa javi da li auto hoce da upali"
I objasni celom forumu kakve veze ima HDD sa paljenjem racunara, a ako ne znas, onda cuti i to je to, jer to mu je izgubljenih 2 minuta.
 
Poslednja izmena:

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Nije tebi lako, mani se saveta ako se ne razumes.
Tvoj savet mu je u rangu " Zameni tockove na kolima pa javi da li auto hoce da upali"
I objasni celom forumu kakve veze ima HDD sa paljenjem racunara, a ako ne znas, onda cuti i to je to, jer to mu je izgubljenih 2 minuta.
Sta ja imam kome da objasnjavam, pa nisam ja u sudnici pa da se moram pravdati svakoj susi koja ovde misli da nesto zna. A drugo da razumem se i to vrlo dobro se razumem u ovu materiju.

Bitnih 2 minuta u zivotu ce da izgubi a moze puno da sazna o stanju svog hdd-a, jer nije upitanju samo jedna stavka nego za rad lap top ili bilo koje stvari su zaduzene pojedinacne stvari koje na kraju cine jednu celinu, jer jedna bez druge ne mogu da funkcionisu.

Uostalom moj savet ga ne kosta nista a da bi tvoj problem utvrdio mora da ga nosi u servis da mu uzmu jos para i pitanje je hoce ga i tada resiti, jel isto kao sto sam ja dao svoj savet koji mu je besplatan i ne kosta ga nista osim tih 2 minuta vremena tvoj savet itekako moze da ga kosta vremena, zivaca i bogami para ako si ispostavi da to nije problem, hoces mu ti nadoknaditi pare koje je bacio time sto te je poslusao?
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Sta ja imam kome da objasnjavam, pa nisam ja u sudnici pa da se moram pravdati svakoj susi koja ovde misli da nesto zna. A drugo da razumem se i to vrlo dobro se razumem u ovu materiju.

Bitnih 2 minuta u zivotu ce da izgubi a moze puno da sazna o stanju svog hdd-a, jer nije upitanju samo jedna stavka nego za rad lap top ili bilo koje stvari su zaduzene pojedinacne stvari koje na kraju cine jednu celinu, jer jedna bez druge ne mogu da funkcionisu.

Uostalom moj savet ga ne kosta nista a da bi tvoj problem utvrdio mora da ga nosi u servis da mu uzmu jos para i pitanje je hoce ga i tada resiti, jel isto kao sto sam ja dao svoj savet koji mu je besplatan i ne kosta ga nista osim tih 2 minuta vremena tvoj savet itekako moze da ga kosta vremena, zivaca i bogami para ako si ispostavi da to nije problem, hoces mu ti nadoknaditi pare koje je bacio time sto te je poslusao?
Kao sto rekoh i dalje nisi ubjasnio kakve veze ima HDD sa time sto laptop nece da se upali, tako da je jasno koliko se razumes i zavrsio sam sa tobom raspravu.
Boze me sacuvaj.
 
Vrh