• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina SSDa

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
@zemun
E dobar ti post, znaci suze mi podjose od smeha, ulepsa mi dan :D
Na temu, kao sto je pisano, ne gledaju se samo specifikacije vec neki review pa na osnovu toga znas sta je bolje. UV500 deluje sporije od A400 a ovaj drugi je DRAMLESS, dakle nema cache i ne moze da se meri sa UV500. Na zalost, to u vezi cache-a niko ne stavlja u specifikaciji sto je problem.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Ma ljudi svaki naš odgovor je isključivo dobra volja i on može na kraju da kupi šta hoće. Pa makar uzeo Qantum Fireball od 1gb.

Po meni je ovde najveći problem kapacitet od 128gb. Lično koristim ssd od 240gb. Plan za njega je bio samo sistem i osnovni programi. Evo sad je popunjeno upravo oko tih 128gb... znači malo je za današnje standarde
 

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
Tu si u pravu, i TBW je veci, sto veci SSD moze da istrpi vise upisa. Sa danasnjim cenama ispod 240GB ne treba ni gledati.
A gde se seti Vatrene lopte, a Bigfoot? Hard disk ko gradjevinski blok, teska artiljerija :D
 
Vrh