• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kucni server

Perodix

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.08.2023.
Poruka
59
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
Zdravo,

Pre svega izvinjavam se ako sam omasio temu,video sam da su neki ljudi pod ovom kategorijom kacili pa mislim da je to to.

Uglavnom vec dugo vreme razmisljam da kupim Raspberry PI ili neki stari racunar kao npr ovaj koji bih mogao koristiti kao server.
E sad glavna ideja za server jeste hostovanje par stvari(mozda webhosting i neki node.js projekti) tako da za tu upotrebu znam da bih mogao upotrebiti i Raspberry PI 3 B+.
Medjutim zbog cene Raspberry PI,dvoumim se sta je bolje.Meni konkretno nije bitno da li je racunar mali ili velicine neke fioke,buduci da cu ga ostaviti u cosku sobe i necu ga nikada i gledati.
Ali mislim da mi se vise isplati kupiti obican korisceni racunar ili komponente da sastavim svoj,koji mogu koristiti kao server instaliram linux okacim webhosting i cak ga mogu koristiti kao storage server uz to.
Budzet mi je do 100e,ako imate predloge pricajte.

Hvala vam
 
Vrh