• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Konfiguracija sa Ryzen 5 4650g

pribor

Newcomer
Učlanjen(a)
09.03.2021.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav,

imam neka pitanja vezana za konfiguraciju koju planiram da uzmem pa nadam se da mi možete pomoći.

Nisam dugo kupovao desktop računar pa nemam pojma kako se stvari kreću, ali drugar mi kaže da je sada katastrofa što se tiče cijena grafičkih. Stoga mi je on predložio da stavim procesor AMD Ryzen 5 4650g jer ima integrisanu grafičku koja je solidna za početak dok se malo ne smiri situacija ili dok ne skupim za bolju grafičku koja bi me sada koštala kao čitav računar

Ova je neka konfiguracija do koje sam došao:

AMD Ryzen 5 PRO 4650G
ASRock AM4 B550M PRO4
KINGSTON DDR4 16GB 3200MHz (2x8GB) HyperX Fury
500GB KINGSTON SSD M.2 NVMe PCIe SA2000M8500G
Seasonic S12III Bronze 550W SSR-550GB3
MS CYCLOPS V gaming - FIGHTER V305

Računar će se pretežno koristiti za Adobe programe, Illustrator i Photoshop na dnevnoj bazi, After Effects ponekad, Premier rijetko. Igre su totalno sporedna stavka, ako nešto mogu pokrenuti super a ako ne preživjeću.

Pitanja koja imam su:
  1. Da li će mi ova integrisana grafička biti dovoljna za potrebe korištenja koje sam naveo, uz pratnju ostatka konfiguracije?
  2. Da li mi je 16gb RAMa dovoljno i da li bi 32gb bio ovekill?
  3. Da li sa ovu konf treba da stavljam ventilatore u kućište? Ako da, koje bi mi preporučili do 1000din, ako je moguće da nisu bučni mnogo.
  4. Ako bi naknadno stavljao grafičku, koju bi mi preporučili da ide uz ovaj procesor?
Još jedna dilema koju imam je da li je recimo bolje da umjesto ove varijante stavim Ryzen 5 3600 + GTX1650 recimo, da imam bilo kakvu odvojenu grafičku. Da li je ta grafika znatan upgrade u odnosu na 4650g integrisanu?

Hvala.
 
Vrh