• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koliko se više može dobiti za 100 evra?

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


HP EliteDESK 705 nadogradnja

Često nas pitaju da li je moguće nadogradnjom dobiti vidljivi porast performansi koji bi je učinio isplativom. Naš odgovor je da je to itekako moguće, ali naravno ne u svakom slučaju i definitivno u većini slučajeva ne vredi raditi nadogradnju stare konfiguracije – pogotovo ne one od 10 godina sa DDR2 memorijom, sa AGP slotovima isl (ne može se od Fiće napraviti Ferari).

Ipak, ponekad se nešto tako isplati, a moguća je nadogradnja i brendiranih konfiguracija, koje obično imaju nestandardna napajanja ili matične ploče, a mi smo odlučili da na jednom takvom primeru računara to pokažemo i dokažemo.

HP EliteDESK 705 small factor, koji se našao na našem testu, dolazi sa modernim AMD APU-om, 4GB RAM-a kao i klasičnim hard diskom, ali kao takav upotrebljiv je za Internet, Office upotrebu, ali za igre nije dorastao zadatku. Istini za volju, mogu se pokrenuti neke novije igre, ali recimo GTA V ne može da se igra... Rešili smo da jednu ovakvu konfiguraciju nadogradimo za ukupnu sumu od 100 evra, pritom joj menjajući namenu, te ispratite recenziju da vidite da li smo u tome uspeli.

Opširnije...
 

stefi988

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.07.2013.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion G7
CPU & cooler:
Intel Core i5-2430M 2,4GHz
Motherboard:
HP HM65
RAM:
8GB Hyundai 1600MHz
VGA & cooler:
Intel HD 3000
Display:
Panasonic TV 32'' FHD
HDD:
Samsung 840EVO 120GB
Sound:
Integrisana
Optical drives:
Lacie eksterni
Mice & keyboard:
HP, Apple
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 home x64
Upgrade je ok ali nije u budzetu od 100 evra.

Apu 7860 kosta oko 100 evra, memorija 45 i HDD jos 50-ak evra. Izadje skoro 200 evra.

Moze se naravno prodati 'stari' procesor, memorija i hdd i u tom slucaju upgrade nije vise od 100e. Ali je malo nelogicno da se komponente iz nove konfiguracije odmah prodaju. Pogotovo sto se menjanjem procesora na brenidiranoj masini gubi garancija.

Po meni je najbolje resenje dodati jos 4GB memorije i SSD, memorija 20 i SSD za sistem 60e.
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Baš mi se dopada, takav koncept kućišta, slično silverstonima ili fractal design node 202, s tim, što su ona malo veća, a tanja. Za skromnije konfiguracije, sasvim dovoljno. Šteta, što cooler master, ne napravi nešto slično, sa ugrađenim sfx napajanjem

Stvarno je vrhunska produkcija videa, bilo je zadovoljstvo gledati
 

marniko82

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2016.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My 2016 rig
CPU & cooler:
i7 6700K & Noctua NH-U14S
Motherboard:
Gigabyte Z170X UD3
RAM:
Kingston HyperX Fury 16GB
VGA & cooler:
MSI R9 380 4G
Display:
Asus MX239H
HDD:
Samsung EVO 850 250GB
Case:
TT Suppressor F31
PSU:
XFX Pro 650W Modular
Optical drives:
Asus DVD RW
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB/ Corsair M65 RGB PRO
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Enterprise
Ovde bi bilo lepo videti kolike cene je autor računao kao i za koliko je pretpostavljeno da bi se stari delovi prodali.
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.956
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Baš mi se dopada, takav koncept kućišta, slično silverstonima ili fractal design node 202, s tim, što su ona malo veća, a tanja. Za skromnije konfiguracije, sasvim dovoljno. Šteta, što cooler master, ne napravi nešto slično, sa ugrađenim sfx napajanjem
Upravo to :) Ja bih sebi tako voleo da pazarim ovako nešto, čak u firmi imamo jedan identičan HP desktop ovakav, kao sa videa, ne znam koja je mašina unutra, nisam gledao, ali je kućište minijaturno, fantazija, a sa nekim dobrim APU-om, SSD-om i 8GB memorije, ne vidim šta mi više treba, igre apsolutno ne igram.

Čak sam razmišljao nešto ovako sebi i da pazarim (celu mašinu) pa da prepakujem SSD i 1TB 2.5" HDD koji imam, a ostatak svoje mašine rasprodam, ali koliko vidim, cene ovih gotovih konfi su ipak prevelike, bar ono što sam ja našao po netu...
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Upravo to :) Ja bih sebi tako voleo da pazarim ovako nešto, čak u firmi imamo jedan identičan HP desktop ovakav, kao sa videa, ne znam koja je mašina unutra, nisam gledao, ali je kućište minijaturno, fantazija, a sa nekim dobrim APU-om, SSD-om i 8GB memorije, ne vidim šta mi više treba, igre apsolutno ne igram
Ovako nešto :

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=607&area=en ili

http://www.silverstonetek.com/raven/products/index.php?model=RVZ01&area=en&top=C

Ne smem, ni gledati, na geizhals sajtu, koliko koštaju :). Ali , svaka čast SILVERSTON u, na dizajnu i viziji

Na istom , sajtu, ima dosta više SFX napajanja , nego pre. Takvom konceptu pripada budućnost
 
Vrh