• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji od ovih modova prikaza slike, najmanje steti ocima? (Iris program)

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Zbog podužeg sedenja za racunarom, logicno i umaranja ociju uz dioptriju koja je malo veca, pretražio sam net, i nasao da je programce zvano Iris najbolje za smanjenje stetnog dejstva monitora.
Ono sto me zanima, ako neko ima iskustva, koji je najbolje režim rada da koristim tj da najmanje steti ocima?.... ili da ostavim automatski mod, u kome program na osnovu kako prolazi dan, tj u zavisnosti vremena i lokacije korisnika podesava osvetljenje ekrana?
ako jos neko koristi isti molim da napise iskustvo sa ovim programom, da li mu se oci manje umaraju?
i generalno neko misljenje, da li se i pod kojim color/ ili eventualno grayscale monitor okruzenjem oci najmanje umaraju?
evo nesto slicica kako otoprilike izgledaju modovi i korekcija boja ovim programom.












i ako neko ima preporuku za led lampu za uz racunar?
hvala
 
Poslednja izmena:

R1zl4

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
753
Rezultat reagovanja
1.018
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 / Pure Rock LP
Motherboard:
B550I AORUS PRO AX 1.0
RAM:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
KINGSTON KC3000 Series 512GB PCIe NVMe M.2
Case:
Corsair Obsidian 250D
PSU:
MWE 500 WHITE 230V - V2
Mice & keyboard:
Logitech G305 LIGHTSPEED & Redragon Kumara K552 RGB
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 10 Pro/ Chrome
Iris koristio davno, ali nisam primetio neku korist, mada za divno cudo uz godine provedene pred monitorima oci mi i dalje funkcionisu savrseno, a lampu mogu da preporucim ovu
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Ja licno koristim Chrome ekstenziju Dark Reader, a sve aplikacije su mi u dark modu (sve aplikacije koje koristim imaju tu opciju). U zavisnosti od svetla u sobi pojacavam i smanjujem osvetljenje monitora i to je to, apsolutno nikakvih problema nemam. Taj program mi deluje kao nepotreban overkill. Takodje uzmi u obzir da svi to programi koji menjaju dizajn mogu drasticno usporiti load time.
 
Vrh