• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji monitor od 24 (23. 8) inča

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi, treba mi vaša preporuka prilikom kupovine monitora.
Naime, hoću da uzmem još jedan monitor, kao dual setup da napravim, pa bih hteo da bude iste dimenzije kao stari (lenovo lq24q-10).
E sada mene interesuje, pošto je ovaj monitor koji trenutno imam 2560x1440 rezolucije, da li bi bila primetna razlika kada bih za drugi monitor uzeo 1920x1080 pošto i nema neka ponuda monitora sa rezolucijom 2560x1440 na 24 inča?
Zanima me takodje na sta treba da obratim pažnju kako bi se boje uklopile na oba i slično, generalno me zanima na šta treba da obratim paznju prililom uzimanja drugog monitora kako bi se to sve lepo uklopilo.
Možete napisati i neke preporuke za monitore, za sada jedino što mi pada na pamet je lenovo lq24q-30 (novija generacija mog monitora rekao bih).



Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Čim nisu 2 potpuno ista monitora, nema ništa od savršenog uklapanja. Barem što se tiče estetike. Još veća ludost je da budu različite rezolucije. A sa druge strane, kupovati novi monitor a da nema barem 75 hz osvežavanje je po meni ludost. Tako da si već sam sebi odgovorio. Lenovo LQ24Q-30 je najbolje rešenje. Ima istu rezoluciju kao tvoj stari, a ima i 75hz osvežavanje. A koliko znači tih 75hz ćeš videti kada budeš stavio monitor jedan pored drugog. Poželećeš da baciš stari.
 

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Čim nisu 2 potpuno ista monitora, nema ništa od savršenog uklapanja. Barem što se tiče estetike. Još veća ludost je da budu različite rezolucije. A sa druge strane, kupovati novi monitor a da nema barem 75 hz osvežavanje je po meni ludost. Tako da si već sam sebi odgovorio. Lenovo LQ24Q-30 je najbolje rešenje. Ima istu rezoluciju kao tvoj stari, a ima i 75hz osvežavanje. A koliko znači tih 75hz ćeš videti kada budeš stavio monitor jedan pored drugog. Poželećeš da baciš stari.
Hvala puno na savetima, znače

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Vrh