• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji laptop i gde kupiti do 40000din ako može i na rate..

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Nisam radio orthos...nisam imao potrebe za time jer mashina sluzhi iskljuchivo za surf i team fortess 2 kada imam vremena da odigram.. i naravno filmove...

:wave:
Upravo tako:)

@Vodooo:Imas one kulere za ispod laptopa,skroz su ok stvar,ja sam kupio za devojku to i stvarno rade poso extra,za smesne pare skinu temperaturu dosta(ne mogu da te lazem koliko tacno ali skidaju dosta a skoro su necujni)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
A da imam i ja jedan notepal coolermaster al on sluzhi kao ukras : ) uopshte ga ne koristim a ima 2 venta..mozhe da skine u proseku 4-5c ali to cje se verovatno koristiti u avgustu.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
pa pazi Oki :razgovor:devojka je skoro imala problem sa kulerom,otvaro je drugar lap i cistio joj,i recimo da joj je u leru bez notepal-a temp CPU-a bila 43-4 stepna a sa njim joj je oko 34-5 na ovoj vrucini,tako da je ipak vise od 5c u svakom slucaju;)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
pa razlika je i u modelima notepal-a zar ne ?

xD
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Razvoj situacije:
odneo sam laptop, probali smo isti model, greje se isto.. Znači, problem je u samom procesoru i načinu hladjenja kod Pavilion-a..
Po intelovoj specifikaciji on treba da radi do 100C, link tako da on i sa takvim temperaturama ne odskače od specifikacije.
Ali, mogu da ga zamenim za neki drugi model.
Mogu da uzmem HP Pavilion dv5-1120, sledeće specifikacije:
P-C Duo P7350 (2.0GHz)
15.4 WXGA+ BV
4GB (2x2GB)
250GB
DVDRW LS
NVIDIA GeForce 9600M
WIFI
Bluetooth
TV Tuner*digital
With remote control*
Webcam
Vista Home Premium
Garancija:1god.
Da li mi se isplati da dajem 10.000din doplate za ovaj model, obzirom da će laptop imati namenu u web developer poslu, Photoshop CS4, Dreamweaver, Flash.
Ovaj CPU je 45nm, link, samim tim se neće toliko grejati.
Nedjo, nisu ovo predrasude, imam Pavilion sa Turion X2 na 1.6GHz i integrisanom 6100 grafikom i nvidia chipsetom i taj AMD posle 2 god.korišćenja ima preko 80C u idle a grafika preko 100C. Mora da se izduva od prašine svakako ali ni tim neće temp.otići ne znam koliko. Vodio sam se ovim a ne predrasudama, nemam ja ništa protiv AMD-a ali u firmi gde kupujem ima samo dva modela:
MSI ER710-200LA 17" AthlonTK-55 1.8GHz / 2GB / 160GB / DVDRW / Ati1270 / Cam / Vista Home Premium i cenom 15-ak eura nižom od prvog DV5
i
MSI VR610X-263EU Ath64 x2 1.8GHz / 2GB / 250GB / 15.4" / DVDRW / ATI1270 / Wlan / Bt / Wcam bez OS-a sa cenom 10e nižom od prvog DV5.
Interesuje me prvo da li se isplati davati 10.000din za onaj jači DV5 a interesuju me i mišljenja o ova dva AMD laptopa
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ja ne bih nikako doplacjivao 10k dinara jer ako cjemo iskreno na drugoj strani si vrlo mogucje mogao da uzmesh za te pare bolju mashinu.

Sto se ovih msi-a tiche, ja to ne bih uzimao u razmatranje.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Sto se ovih msi-a tiche, ja to ne bih uzimao u razmatranje.
Mislish konkretno na ova dva MSI-ja ili u globalu? Ako je ovo drugo voleo bih da cujem zashto?

Inace shto se mog iskustva sa AMD Turion lapom tice, kupio sam ga tad i nikad vishe, mashina koja je placena preko 1000e, u to vreme (a i sada) sasvim solidna, Turion na 2Ghz, 4gb rama, 2600XT grafa i tako dalje je bila toliko mlitava i spora da je to uzas tako da bih se iz mog ugla ja klonio te price... ;)

:wave:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ja ne bih nikako doplacjivao 10k dinara jer ako cjemo iskreno na drugoj strani si vrlo mogucje mogao da uzmesh za te pare bolju mashinu.
Ja sam prvo krenuo kupovati laptop do 40.000din, pa sam izvukao i 47.000 gledajući hardversku specifikaciju dotičnog modela. Da sam imao priliku da kupim napolju, možda sam i imao ali nisam gledao zbog garancije i cimanja.
Ovaj drugi DV5 prelazi 57.000din ali kontam da je kod nas ekstra kupovina (po hardveru koji nosi). Mene samo interesuje da li mi je potrebno takvo nešto (glas razuma) jer kontam da nije ali gledajući hardversku specifikaciju, uzeo bih ga.. Ustvari, čekam da neko kaže: Neka, ovaj prvi DV5 je dovoljan:)
Sto se ovih msi-a tiche, ja to ne bih uzimao u razmatranje.
Zbog MSI izrade, kvaliteta ili hardvera koji poseduje?
Prvi MSI ima 17" ekran što je možda veći plus nego ostale stvari..
Znam da DVV5 sigurno odskače kad se uzme u obzir kvalitet izrade i izgled, nekako je plastičan, bar po onome što sam video od izloženih modela u toj firmi.
Ako neko ima dotične laptopove ili je radio na njima, to bi mi bila "najveća" informacija
Inace shto se mog iskustva sa AMD Turion lapom tice, kupio sam ga tad i nikad vishe, mashina koja je placena preko 1000e, u to vreme (a i sada) sasvim solidna, Turion na 2Ghz, 4gb rama, 2600XT grafa i tako dalje je bila toliko mlitava i spora da je to uzas tako da bih se iz mog ugla ja klonio te price... ;)

:wave:
Predhodni Pavilion koji sam imao sa Turion X2 nije odavao takav utisak, jedino što mi je na njemu smetalo je to što je težio samopaljenju:flame:, na nekim mestima je toliko vruć da nije moguće držati ruku, posle 20-30min rada na njemu.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ima burazer 17" MSI , ne znam tacnu oznaku, u svakom slucaju C2D, 4gb rama, 9400GT ... Laptop je super, zaista zivahan, i ne greje se previshe (verovatno zbog venta koji kada se zavrti zaista ume da probije ushi)... Mana jako velika je touchpad koji je u najmanju ruku tuzan, no i to ce valjda ispraviti ;)

:wave:
 
Vrh