• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

kako dozvoliti 144Hz

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pa iskreno, moj monitor je jeftiniji i bolji od tog Benq-a, pogotovo je postolje bolje jer ima vise opcija, a ne samo tilt. Mada ja koristim VESA mount pa mi postolje nije nikakav faktor relano.
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
@Dom1nat0R
Ne hejtujem te, nemam razloga. Ne slažem se sa tvojim stavovima i mišljenjima jer si ponekad i suviše subjektivan, to ne prolazi (ne samo kod mene, složićeš se).
Kao i milion puta do sada, uvažiću konstruktivno i objektivno objašnjenje, kao ovo sada i hvala ti na tome. Veoma kratko i koncizno, opet totalno upotrebljivo

@Fantom
Pitao sam jer bukvalno ne znam, ne jer se ne slažem i plus što nikada nisam imao imao VA panel.
A sladolede je mnogo lakše probati, mada su više stvar linčnog ukusa. Paneli monitora nisu :thumb:

Hvala i jednom i drugom!

EDIT
Pročitao sam sve ispod mojih postova. Ljudi niste me shvatili. Nisam pitao zašto da se ne uzima VA panel, i zašto ga pljujete. Pitao sam šta je loše kod njih, čista znatiželja.
Ne tražim nikakve razloge, ne baranim VA panel, ne pravim se pametan. Nisam ZNAO šta im fali :box:
 
Poslednja izmena:

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
@Pjanovic 60Hz paneli su mahom bili ~8ms odziva (kolko god oni pisali 5ms ili slicno) pa ima dovoljno ghostinga izmedju slicica, kao "mini-motion blur" i onda 60hz i 60fps izgleda skroz ok. Na panelu sa odzivom ~2ms (reklamira se kao 1ms) nema tog mini-motion blur-a toliko pa se sve vise vidi, svaki prelaz, svaki frejm i sl. sve je izrazenije.
Pored toga, kad se privknes na brzi panel, pogotovo na veci fps (75+ na brzom 144Hz monitoru) onda sve jos vise dolazi do izrazaja, jos ako uleti neki stutter (zbog servera ili ko zna cega) hoce da bode oci.

Pffffft. 8 ms ako imaš sreće. Ja se sećam kad sam kupio Samsung 206BW koji je deklarisan kao monitor od 2ms. Postojao je model sa AU Optronics panelom i model sa Samsung panelom. Samsung panel je bio 8ms, a AU Optronics 12ms. Naravno, kakve sam kurate sreće, dobijem AU Opronics panel. U to vreme je bio aktuelan Call Of Duty 2 Multiplayer i moj prelazak sa CRT-a 1024x768 i 120hz na 1680x1050 i 60 je bio toliki hendikep da nikog živog na serveru nisam mogao da ubijem. Kasnije sam skontao da monitor ima 75hz u nižim rezolucijama gde je kretanje bilo dosta fluidnije nego u native, ali je slika bila užasno loša. 75hz nije pomoglo jer je panel jednostavno prespor.

Danas. 2022 godina. Drugar kupi LG IPS monitor na 165hz, a ja mu donesem mog Asus TN-a na 165hz. Razlika u oštrini prilikom kretanja je neverovatna. Osvežava IPS na 165hz, ali motion blur je katastrofalan. Kod TN-a toga nema. Sve je instant i super responsive bez ikakvog muljanja i blura. Naravno slika je mnogo lepša na na IPS-u. Da ne spominjem uglove gledanja. Meni je lično svaki monitor danas sranje jer je sve digitalno i sve laguje. Apsolutno svaki uređaj ima neki lag. Dok su tastature i miševi bili PS/2, input lag nije postojao ili se merio hiljaditim delovima sekunde. Kada ljudima kažem da je bilo koja matora PS/2 tastatura brža od bilo koje gamerske USB tastature svi me gledaju kao tele. Isto važi i za miševe.

Tenologija kompjuterskih periferija tek treba da dostigne brzinu i odziv matorih CRT monitora i PS/2/DIN tastatura. Smejurija.
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
Oseti se ta razlika u igricama izmedju usb i ps/2 misa, nekako vise kilova imam kad koristim ps/2 mis.
 
Vrh