• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Jedan GPU fan se stalno vrti

_Bajko_

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.07.2021.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600, CM Hyper 212 Black
Motherboard:
B450 Tomahawk Max
RAM:
2x16Gb Kingston Fury 3200Mhz CL 16
VGA & cooler:
Palit GTX 1070
Display:
Benq 24GWZ
HDD:
250Gb Samsung 970 Plus Evo, WD Blue 1Tb
Case:
MS Titan II Pro
PSU:
CM MWE White 700W
Mice & keyboard:
HyperX FPS Pro, Redragon K557 Kala
Internet:
MTS
Pozdrav, imam problem sa GTX 1070 Dual od Palita, od kako sam je dobio jedan ventilator se stalno okrece i to onaj zadnji, cak i ako su temperature okej (hotspot i gpu). Onda sam narucio nove sa aliexpresa, i opet se isto desava. Prvo sam mislio da je zbog mosta koji je fabricki bio ugradjen u nju, ima 4 pina muska i jedan zenski sa kablom koji ide u pwm pin na ploci od graficke, kada sam ga skinuo opet isto. Ne znam sta da radim, kada restartujem racunar sve je okej, cim pokrenem neku igru ili nesto sto optereti graficku on se ne iskljucuje ili se desi da se nekada i iskljuci. Takodje graficka ima najgori coil whine koji sam cuo u zivotu, ne znam da li je to mozda uzrok? I da ovo su ventilatori sa alija 8.87€ |Новый 85 мм FDC10H12S9 C GA91S2U 4Pin кулер вентилятор Замена для Palit GeForce GTX 1070 Ti 1070 1060 1080 GTX1060 двойная видео|Lüfter & Kühlung| - AliExpress. Ili je graficka rikavela?
 

Prilozi

Nenad94

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.11.2022.
Poruka
119
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
Pa iskreno ja gledam na mojoj 1060 da se vrti makar non stop i ako nije potrebno jel bolje da laducka. mozda je i tako namesteno
 
Vrh