• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Japan

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
@URUK
Ko cmizdri nad svojom "sudbinom jbt"? Samo kažem da slanje para kroz bilo koji humanitarni fond nije pouzdano kod nas (Obrok deci sa KiM, Katarina rebrača, oni prevaranti iz subotice...list goes on!). Kad Vlada Japana otvori račun za uplatu i da to obaveštenje piše na sajtu njihove ambasade, ok, uplaćujem iz momenta. ALi Japanci su ponosan narod, ne verujem da će tako nešto uraditi...

EDIT: Sd videh ovu poruku za emitovanje podataka, to je već nešto!
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Izvinjavam se na off-u.

Katarina Rebraca sparta po Vracaru, slobodna kao ptica. Eto toliko.
 

Stola

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2010.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nemojte samo zaboraviti da Japan ima skoro 120 000 000 ljudi, tako da ima i ogromnu apsorpciju ljudi iz ugroženih predela.
 

Uruk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.12.2010.
Poruka
340
Rezultat reagovanja
89
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
mc5
CPU & cooler:
i7 8700/frio 14
Motherboard:
Z370 pro4
RAM:
2x8gb Vengeance
VGA & cooler:
RX 6600 Challenger D
Display:
Px329
HDD:
1.5 TB nvme Kingston
Case:
Carbide 400c
PSU:
supernova G3 550
@URUK
Ko cmizdri nad svojom "sudbinom jbt"? Samo kažem da slanje para kroz bilo koji humanitarni fond nije pouzdano kod nas (Obrok deci sa KiM, Katarina rebrača, oni prevaranti iz subotice...list goes on!). Kad Vlada Japana otvori račun za uplatu i da to obaveštenje piše na sajtu njihove ambasade, ok, uplaćujem iz momenta. ALi Japanci su ponosan narod, ne verujem da će tako nešto uraditi...

EDIT: Sd videh ovu poruku za emitovanje podataka, to je već nešto!
...imas preko crvenog krsta... objavljeno je svuda po novinama i vestima na tv-u...
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Crveni-krst-poziva-na-akciju-za-pomoc-Japanu.lt.html
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Crveni krst uzima proviziju neku nenormalnu, tipa 15-20%. U krajnejm slučaju ok, samo da se konačno ova kriza završi Pročitao sam da ni Japanska dijaspora enće da uplaćuje novac, niti slati bilo kakvu drugu pomoć, sve dok im vlada Japana ne kaže šta im je potebno. Kakva organizacija jbt :)
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Koliko čovek treba da bude loša i pokvarena osoba, pa da pomisli nešto ovako? :eek:

Inače, zemljotres koji je bio u Kraljevu bio je vrlo, vrlo gadna stvar, ali to ne može (realno) da se poredi sa onim što se desilo i još uvek se dešava u Japanu. Eto, danas je tamo bio naknadni potres, koji je bio jači od "našeg" zemljotresa. Nakon ovog zemljotresa, Japan se pomerio za 2.5-4 metra. Ono što se tamo desilo je ipak mnogo veća i monstruoznija stvar - stvar koja pokazuje pravu moć prirode... Naravno, žrtve su žrtve, porušene kuće su uvek tuga, ali objektivno gledano nije isto običan nešto jači zemljotres i ozbiljne stavri, kao što su zemljotres na Haitiju, cunami u Indijskom okenau ili zemljotres+cunami (+nuklearke?) u Japanu.
Zoni, zamolio bih te da se uzdrzis od procene da li sam losa i pokvarena osoba s' obzirom da me ne poznajes. Ako malo ukljucis mozak i pogledas sta sam napisao videces da tu nema ni trunke loseg. Jako mi je zao zbog svega sto se desilo Japanu,imam i kucne prijatelje tamo za koje ne znamo sta im je, ali mi je muka kad cujem da eto na tom ***enom fejsu sad svi glume nesto i postavljaju statuse podrske Japanu, a za sopstvenu zemlju ih boli ona stvar. mINUS je shvatio poentu mog posta.
Oki,naravno da ne moras da istices,bilo bi odvratno kada bi svi pricali sta smo humano uradili za nekog...To onda ne bi bilo human gest po meni vec bih tna to gledao kao da je neko uradio da bi mogao da vrsi samoreklamu, a ima i toga dosta...
 
S

stalja

Guest
Opšte je poznato da smo teški licemeri, tako da nije ni čudo što zakazujemo na humanosti. I za Japan, Kraljevo i ostale sl. situacije.

Za pomoć Kraljevu je postojala masa zloupotreba što od lokalnih samouprava do gradjana koji su bukvalno otimali gradjevinski materijal za renoviranje neoštećenih kuća (za pomoć deci sa kosova neću ništa da pričam).

Telenor je otvorio broj za humanitarnu pomoć japanu

063/2001

Ja sam poslao pa nek ode i dinar.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Verovatno ce da mi obrisu i ovo i opomenu opet, ali valjda svako ima pravo na svoje misljenje i slazem se sa Jafazecom.

A, ono sto zelim da kazem u vezi Japana, znaci moje misljenje i moj stav: E, bas me zabole za Japan!

Ko im kriv sto su naselili vulkansko ostrvo, pa jos zidali nuklearne reaktore. Pokusali da osvoje okolne zemlje, pa su i za to bili glupi.

Hahahah Telenor otvorio broj za humanitarnu pomoc, kakva glupost, pa u nasoj zemlji ima mnogo ljudi koji za leba nemaju, staraca koji umiru u nemastini i gladi bez icije pomoci, pa nikog nije briga, sto se mene tice nek proguta more Japana, bas me nesto zabole onako s merak!

A, da video sam i d aje novak napisao na bandazu support to Japan i nacrtao srce, kako je to samo human decko.
 
Poslednja izmena:

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller
Bas mora preko tog crvenog krsta?! :( Pokvareni su do srzi [cast izuzecima] Radio sam god dana u ck i znam sve njihove fore. Direktori su za linch kakvi su to muvatori. Za Japance ne brinem snacice se oni iz ovog isplivati i biti jaci nego pre. Stvarno su poseban narod. A za nas narod i za nasu trenutnu situaciju nemam reci. Cekam samo 2012. i nadam se da ce mo svi da pocrkamo. :rolleyes:
 
S

stalja

Guest
Hahahah Telenor otvorio broj za humanitarnu pomoc, kakva glupost, pa u nasoj zemlji ima mnogo ljudi koji za leba nemaju, staraca koji umiru u nemastini i gladi bez icije pomoci, pa nikog nije briga, sto se mene tice nek proguta more Japana, bas me nesto zabole onako s merak!
Još jedan ,,nema leba da jede'' humanista, a osećam da nije prstom mrdnuo od silne priče. Podrazumevano mu se ***e za sve.

Kako živiš život tako ti se i vrati. Ništa nije besplatno i podrazumevano. To je jedna ružna navika koje nikako da se otresemo.

Prvo pročitaj ovu vest

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/241709/Pedeset-inzenjera--bore-se-da-spasu-Japan-od-nuklearne-katastrofe/komentari#ostali

Onda pročitaj ovu vest

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/241637/Struja-i-brasno-najvise-uticu-na-cenu-vekni

I onda pitaj mene kome ću pre da doniram?
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Ko im kriv sto su naselili vulkansko ostrvo, pa jos zidali nuklearne reaktore. Pokusali da osvoje okolne zemlje, pa su i za to bili glupi.
Saće neko (sa strane) da umre od smeha ali:
Definitivno nikad nisi igrao "Civilization IV"! ;)
Bez da se uvrediš (to mi nikako nije namera) ali ("samo") ako se navučeš na ovu igru i na nju potrošiš neko nenormalno vreme, veruj mi - imao bi veoma jasne odgovore na pitanja koja te bune.
Znači sve što ti treba je 1 ("misaona") igra i mnooogo slobodnog vremena. :)
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Staljo moj ti je predlog da se lepo popnes na avion posto ti kinta nije problem, pa da ides da pravis zivi zid zajedno sa tih 50 japanskih inzenjera da branite Japan od nuklearne katastrofe.

Pogledao sam i one linkove, ali nisam imao vremena da procitam svaki komentar, vidim neki ljudi hoce da primaju Japanske porodice, pa evo ja cu da primim na stan neki njihov zenski bend ili nesto tako, neke japanske spice girls, nemam nista protiv.

@Superstarr, hvala na predlogu, ali ne mogu sad da se vracam na Civ IV, igrao sam vrlo davno Alfa Kentauri. :) Sto se naseljavanja tice i mi smo se zeznuli kao narod, ali bar nismo otisli na vulkansko ostrvo ili poluostrvo.
Hoces reci lakse se brani drzava oda napadaca kda si na vulkanskom ostrvu!? :D

@opste
A, ovakve gluposti tipa nema leba da jede, i slicno kao sto je Stalja izjavio, on covek ne shvata da smo mi trenutno posle Albanije najsiromasnija zemlja u Evropi, i apsolutno je *****ilno da odavde neko pomaze Japan koji je apsolutno na suprotnoj strani sveta, a uskoro cemo mi da dozivimo ekonomsku i humanitarnu katastrofu jer ce biti vise nezaposlenih nego zaposlenih, a proizvodnja nam je unistena, pa ce realan problem biti hrana.

Ti Staljo, sazaljevaj se i pomazi Japan, blago tebi, ali znas sta lako je poslati sms Telenoru, ako stvarno hoces da pomognes ukrcaj se na avion pa pravac u nekadasnju osvajacku imperiju, a sada jadne Japance.

Jos nesto stavljo za ovu tvoju briljantnu izreku "živiš život tako ti se i vrati", Pa Nikola Tesla je osvetlio ceo svet, pa je umro kao siromah u nekakvom jeftinom hotelu, zato sto nije bio gramziv, Jessy Owens ako znas ko je to umro na ulici bez icega, Betoven umro u relativnom siromastvu u losim uslovima, to su ljudi koji su svako na svoj nacin promenili ovaj svet na bolje pa ti u stvari zelis da kazes da su oni to zasluzili jel' tako? 'Ebi ga tako su ziveli tako im se vratilo, bravo caru, verovatno ces ti svojim programiranjem i sms-ovima Telenoruy da promenis svet na bolje, vise ovde necu da komentarisem da vam ne kvarim temu koja za cilj ima ne znam ni ja sta da daju podrsku Japanu, ako ova tema uspe da im smanji nivo radijacije to ce biti stvarno super. Pozdrav svima!!!:wave:
 
Poslednja izmena:

Uruk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.12.2010.
Poruka
340
Rezultat reagovanja
89
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
mc5
CPU & cooler:
i7 8700/frio 14
Motherboard:
Z370 pro4
RAM:
2x8gb Vengeance
VGA & cooler:
RX 6600 Challenger D
Display:
Px329
HDD:
1.5 TB nvme Kingston
Case:
Carbide 400c
PSU:
supernova G3 550
Tebe niko ne tera da pomazes druge pogotovo ako ne mozes ni samom sebi... svako po svojim mogucnostima.
Vidim da je i Vojvodina danas uplatila 250k evra za pomoc... sad bar znam gde je deo para sto nam muzu.
 
Poslednja izmena:
M

Misko78

Guest
Bla, bla, bla... Još jedno u nizu tvojih proseravanja zbog kojih si i omiljen na domaćoj forum sceni.
Bože Gospode, koga sam ja štitio od banova.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ljudi, malo ste otisli izvan teme... Krenuli ste mnogo da flejmujete i da idete u debeli offtopic, sto je u ovom slucaju manja steta,ali mnogo flejma... Ili spustite loptu i ponasajte se civilizovano, ili ce na ovu temu pasti katanac. Znaci ko moze normalno da diskutuje i da se ponasa, neka postuje, ko ne moze da se kulira, nek zaobidje ovu temu, i ubijate dve muve jednim udarcem, em se ne nervitate, em ne rizikujete nagradu u vidu opomena ili ti warna... Naravno svako ima pravo na svoje misljenje, to se podrazumeva, ali cu reci ovako prosto i jednostavno da me svi razumeju : Neka misljenja je bolje zadrzati za sebe... Dakle, ili nastavite normalno da vodite diskusiju, ili cu zakljucati temu, jer ovo vise ni na sta ne lici, nacionalizam, i politika, ne bi trebalo da imaju mesta ovde- nikako
 
Poslednja izmena:

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Saosecajnost je jedna od najbitnijih ljudskih osobina i ono sto nas deli od poptune propasti morala. Licna agonija i bes na stanje nije razlog da se ne pokusa bar razumeti tudja bol i patnja.
Danas sam procitao dobar tekst - Srbija se brani u Tokiju - odnosno UKINUTI sva go**a od NE u okruzenju kao i u evropi jer je to zlocin nad pokolenjima i ljudskim rodom, nema opravdanja za takvu vrstu energije.
Izvinjavam se za Gxxxa ali srpski izraz koji na propisan nacin opisuje los proizvod
 
Poslednja izmena od urednika:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Tema je zatvorena do daljnjeg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh