• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

iPhone X ili Iphone XR

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Tema je tako krenula u tom smeru pa smo poceli da pricamo o OLED vs IPS LCD.

Procitaj ponovo sta si napisao.

Samo to toliko. U svakom slučaju Apple važi za premium brend i slično se tretira kao komad nakita. Kad se kaže Apple, zna se da se misli da skup i prestižan uređaj. Kad se kaže Samsung, ne zna se da li se misli na dilerski neki od 50 evra ili Note 10. Ne kažem da opravdavam to, samo kažem kako jeste.
Jel zbog toga treba da platim 500 evra vise telefon koji ima degradirane funkcije u odnosu na veci deo konkurencije? Ne mozes da postavis jedan najobicniji gadget na pocetni zaslon. Ko da prodaju digitron. Sve su zivo zakljucali. Tretiraju se prema korisniku kao da je debil koji ne zna da koristi svoj telefon pa mu sve zakljucaju kako se dete ne bi povredilo slucajno. Prave vas na budale a vi im jos to debelo placate da bi mogli dalje da se razvijaju i pravili jos vecim budalama. Razmisli malo ;)
A ako slucajno zelis da malo brze dopunis svoj telefon moze, doplati jos 50 evra za fast punjac jbg nije dovoljno da platis 1400 evra za XS Max.
A koliko je premium uredjaj znamo svi pogotovu kad pogledamo koliko su kvalitetno pravili otiske prsta i home button na predhodnim modelima.

@icsadam prodaje se upravo iz razloga koje je naveo kolega bizzardo.
Komad nakita. Apple se ne prodaje zbog kvaliteta vec zbog statusa. A za to su krivci samo ljudi koji ne znaju da cene prave vrednosti u zivotu. Do 5S modela Apple je bio no1 za telefone i sto se tice dizajna i sto se tice softvera, sad to nije i to je jednostavno tako.
Sada svaki android radi jednako glatko kao i iPhone samo sto ima gomilu drugih mogucnosti o kojima Apple moze samo da sanja, tj. njihovi korisnici.
U svakom slucaju postoje ljudi i na ovom forumu koji odu u iStyle i kupe maskicu od 90 evra za svoje ajfonce :) tako da razumem zasto Apple tako dugo izdrzava

Poenta svega je ako koristis (mislim ne ti nego generalno) svoj iPhone zbog toga sto ti odgovara iz nekog razloga to je sasvim ok ali ako koristis iPhone da bi neko vido jabuku kad razgovaras i da bi izazvao u drustvu wau to je totalno .... razumes me.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: Uni

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Jel zbog toga treba da platim 500 evra vise telefon koji ima degradirane funkcije u odnosu na veci deo konkurencije. Ne mozes da postavis jedan najobicniji gadget na pocetni zaslon. Ko da prodaju digitron. Sve su zivo zakljucali. Tretiraju se prema korisniku kao da je debil koji ne zna da koristi svoj telefon pa mu sve zakljucaju kako se dete ne bi povredilo slucajno. A ako slucajno zelis da malo brze dopunis svoj telefon, moze doplati jos 50 evra za fast punjac jbg nije dovoljno da platis 1400 evra za XS Max.
A koliko je premium uredjaj znamo svi pogotovu kad pogledamo koliko su kvalitetno pravili otiske prsta i home button na predhodnim modelima.
Ne treba, niko te ne tera. Što se dodataka tiče to se slažem da je *****ski, pogotovu za fast charging i slično. Recimo meni gadgeti nikada nisu ni trebali na zaslonu, Android mi je delovao prenatrpano i od tada koristim iOS. Što se fingerprint readera tiče nikada nisam imao problema, a što se maske od 90e tiče - ko ima 1200 evra za flagship, ima i 90 za kožnu masku. Da je previše - jeste. Da ta maska ne vredi ni 20 evra? Ne vredi. Te stvari su opšte poznate, nije baš neka novost. Jedino što iPhone sa tom maskom ima premium feel, a za to sam ja voljan da platim, u kombinaciji sa ostalim stvarima. Odavno sam prestao da se ložim na rootovanje telefona, custom ROM-ove isl...
 

icsadam

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.08.2019.
Poruka
61
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Inspirion 3542
CPU & cooler:
Intel i7-4510U
RAM:
8GB
VGA & cooler:
GT 840M
HDD:
Kingston 240GB
Sound:
Harman Kardon
Mice & keyboard:
Logitech
OS & Browser:
Firefox
Ne treba, niko te ne tera. Što se dodataka tiče to se slažem da je *****ski, pogotovu za fast charging i slično. Recimo meni gadgeti nikada nisu ni trebali na zaslonu, Android mi je delovao prenatrpano i od tada koristim iOS. Što se fingerprint readera tiče nikada nisam imao problema, a što se maske od 90e tiče - ko ima 1200 evra za flagship, ima i 90 za kožnu masku.
Ja sam kupio FastCharge zajedno sa kablom za 20e i radi perfektno! Te iste maskice što prodaju u istyle-u po 90e kostaju po 10e u veleprodaji! Pošto radim servise,najjeftiniji delovi su za iphone,tako da sve pada u vodu! Problem je sto mislite da samo istyle prodaje opremu za Apple!
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Ja sam kupio FastCharge zajedno sa kablom za 20e i radi perfektno! Te iste maskice što prodaju u istyle-u po 90e kostaju po 10e u veleprodaji! Pošto radim servise,najjeftiniji delovi su za iphone,tako da sve pada u vodu! Problem je sto mislite da samo istyle prodaje opremu za Apple!
Odosmo u off previše, ali sve ovo stoji. Prenapucane su cene za stvari koje u nabavci koštaju sasvim normalno, ali dok ima ovaca za šišanje tako će i biti. Ništa bolji nisu ni kupci flagship Androida koji daju po 1000+ evra za telefon da bi koristili WhatsApp, Instagram i Youtube.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Pa ne mislim ja da samo oni prodaju :)
Konkretno sam mislio na kolegu sa foruma koji je kupio maskicu bas u iStyle jer mu bilo u prolazu:) a ima cak 2 komada XS Max ;)
Izvinjavamo se za offtopik ali sto i da ne jer ovaj topik je vec sam po sebi resen kad je narucen XR telefon, sad se samo malo zezamo :)
Ne bih se bunio toliko da iPhone kosta kao i Samsungov S ili Note telefon ali da kosta i do 30% vise sa 30% manje funkcija to je vec ebanje u zdrav razum. A jos ti naplate i dodatnu opremu.
 

icsadam

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.08.2019.
Poruka
61
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Inspirion 3542
CPU & cooler:
Intel i7-4510U
RAM:
8GB
VGA & cooler:
GT 840M
HDD:
Kingston 240GB
Sound:
Harman Kardon
Mice & keyboard:
Logitech
OS & Browser:
Firefox
Odosmo u off previše, ali sve ovo stoji. Prenapucane su cene za stvari koje u nabavci koštaju sasvim normalno, ali dok ima ovaca za šišanje tako će i biti. Ništa bolji nisu ni kupci flagship Androida koji daju po 1000+ evra za telefon da bi koristili WhatsApp, Instagram i Youtube.
Pa i flagship androidi koštaju do 200e manje od Apple-ovih,i posle 2 meseca cena im se za 3 puta smanji! To je super za nekog ko menja telefone jednom u 2-3 godine! Ja sam na P20 Pro-u izgubio 270e za 4 meseca! A 7 plus posle godinu dana prodao za više nego što sam ga kupio! I to je jedan od razloga što ne volim android telefone'
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Pa i flagship androidi koštaju do 200e manje od Apple-ovih,i posle 2 meseca cena im se za 3 puta smanji! To je super za nekog ko menja telefone jednom u 2-3 godine! Ja sam na P20 Pro-u izgubio 270e za 4 meseca! A 7 plus posle godinu dana prodao za više nego što sam ga kupio! I to je jedan od razloga što ne volim android telefone'
Jedan od razloga što koristim iPhone je što drži cenu i nakon dosta dugog vremenskog perioda, a za sve to vreme radi perfektno. Kao neko ko ne menja telefone često, meni je to pun pogodak.
 

icsadam

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.08.2019.
Poruka
61
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Inspirion 3542
CPU & cooler:
Intel i7-4510U
RAM:
8GB
VGA & cooler:
GT 840M
HDD:
Kingston 240GB
Sound:
Harman Kardon
Mice & keyboard:
Logitech
OS & Browser:
Firefox
Mislim da je bespotrebno da se raspravlja ko je bolji!
Rat izmedju Apple ovčica i Samsung korisnika nikad neće da stane!
Nešto kao BMW vs Audi!
Oba imaju nešto svoje specijalno!
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
@bizzardo Sve mi je ok u tvom postu i postujem stav koji si izneo ali hoces da mi kazes da je vise premijum maska od 90eur od telefona od 1400eur kome cenu i dize kvalitet izrade? Mozda nisam najbolje razumeo, ispravi me ako gresim.

@icsadam Kao sto je @bizzardo naveo vec ne kupujes telefon nego komad nakita i znam sigurno da najveci procenat iPhone korisnika bleji na instagramu i na netu, a ne radi nista konkretnije. Ljudi spremni da plate 250-300eur za polovnu jabuku radi lecenja kompleksa najobicnijih. Verujem da ima i vas koji koristite iPhone zbog nekog konkretnog razloga tipa licnog iskustva itd, i to mi je sasvim ok, ali ste vi u velikoj manjini.

Ljudi imaju stav prema meni kad izvadim nov G7 ThinQ iz dzepa kao da je LG Cookie, a kad vide mator iPhone 6 kao da je XS Max.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
@bizzardo Sve mi je ok u tvom postu i postujem stav koji si izneo ali hoces da mi kazes da je vise premijum maska od 90eur od telefona od 1400eur kome cenu i dize kvalitet izrade? Mozda nisam najbolje razumeo, ispravi me ako gresim.
Ne, nisam to mislio. Mislio sam da onaj ko ima da iskešira 1400 evra za telefon, logično ima i 90 evra za takvu masku. Barem se Apple vodi takvom logikom. Ja lično imam original Apple leather case i kvalitet kože je fenomenalan, da li vredi ili ne vredi te pare, diskutovali smo već o tome.

.

@icsadam Kao sto je @bizzardo... znam sigurno da najveci procenat iPhone korisnika bleji na instagramu i na netu, a ne radi nista konkretnije.
A Android korisnici se bave kvantnom fizikom na telefonima, budimo ozbilji na trenutak :)

Mislim da je bespotrebno da se raspravlja ko je bolji!
Rat izmedju Apple ovčica i Samsung korisnika nikad neće da stane!
Nešto kao BMW vs Audi!
Oba imaju nešto svoje specijalno!
Nije ni bila poenta dokazati koji je bolji. Poenta je u ovom boldovanom, što smo mi iPhone korisnici apriori etiketirani kao ovce bez ikakvog razloga, odnosno, zato što velika većina ljudi na našim prostorima uzima Apple uređaje iz nekog snobovskog razloga, što po meni nije razlog da se celokupna baza korisnika etiketira na taj način. To je slučaj uglavnom kod nas, ne videh nešto da su EU i USA stanovnici zaluđeni idejom da je iPhone prestižne stvar (u globalu).
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ne, nisam to mislio. Mislio sam da onaj ko ima da iskešira 1400 evra za telefon, logično ima i 90 evra za takvu masku. Barem se Apple vodi takvom logikom. Ja lično imam original Apple leather case i kvalitet kože je fenomenalan, da li vredi ili ne vredi te pare, diskutovali smo već o tome.



A Android korisnici se bave kvantnom fizikom na telefonima, budimo ozbilji na trenutak :)


Nije ni bila poenta dokazati koji je bolji. Poenta je u ovom boldovanom, smi mi iPhone korisnici smo apriori etiketirani kao ovce bez ikakvog razloga.
Na ovo drugo ne kazem da se bave kvantnom fizikom ali zati ni ne daju 1000+eur na telefon. Note opravdava cenu ima olovku :d

Ukratko sta sam ja zakljucio objektivno iz ovakvih tema.

Android je superioran u odnosu na iOS kao zaseban operativni sistem, ali iOS je uz Appleov ekosistem daleko produktivniji i manje su sanse generalno da se nesto za***e.

Apple telefoni imaju uvek dobar kvalitet izrade, mada Android flagshipi mogu da pariraju u nekoj meri.

Appleova podrska za telefone je daleko bolja i dugotrajnija od one koju daju Android proizvodjaci.

Samsung ima superiorne ekrane u svetu telefona kojima ne moze nista da parira i svi ce morati da se adaptiraju kad-tad.

Svako koristi sta mu odgovara :)
 

icsadam

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.08.2019.
Poruka
61
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Inspirion 3542
CPU & cooler:
Intel i7-4510U
RAM:
8GB
VGA & cooler:
GT 840M
HDD:
Kingston 240GB
Sound:
Harman Kardon
Mice & keyboard:
Logitech
OS & Browser:
Firefox
Ne, nisam to mislio. Mislio sam da onaj ko ima da iskešira 1400 evra za telefon, logično ima i 90 evra za takvu masku. Barem se Apple vodi takvom logikom. Ja lično imam original Apple leather case i kvalitet kože je fenomenalan, da li vredi ili ne vredi te pare, diskutovali smo već o tome.



A Android korisnici se bave kvantnom fizikom na telefonima, budimo ozbilji na trenutak :)


Nije ni bila poenta dokazati koji je bolji. Poenta je u ovom boldovanom, što smo mi iPhone korisnici apriori etiketirani kao ovce bez ikakvog razloga, odnosno, zato što velika većina ljudi na našim prostorima uzima Apple uređaje iz nekog snobovskog razloga, što po meni nije razlog da se celokupna baza korisnika etiketira na taj način. To je slučaj uglavnom kod nas, ne videh nešto da su EU i USA stanovnici zaluđeni idejom da je iPhone prestižne stvar (u globalu).
To sam malopre hteo da kažem,on je skup samo za naše standarde! Bilo gde u svetu je normalna stvar da se nose iphone uredjaji,samo kod nas obrnuto!
Da živim negde drugde odvojio bih polovinu mesečne plate i kupio bih ga!
A ovako sam 5 meseci jeo paštetu bez jogurta,al eto na kraju ga kupih! Što kažu merak nema cenu!
Kriv je naš standard što su oni preskupi!
 

DjoleMecava

Banned
Učlanjen(a)
03.08.2019.
Poruka
58
Rezultat reagovanja
22
Moja konfiguracija
Niti je iPhone dobar niti je Android bolji ali je iPhone nekako mnogo vise ishajpovan u celoj prici, to je ono na sta su se ljudi mnogo vise loze. Nije ovde stvar u kvalitetu nego je to ona svi u USA i u Kini nosaju iPhone pa se smatra da je to nesto sto mora da se i kod nas prati trend.

Evo ovde kod mene u gradu ima Japanaca i Kineza kao da su dosli kolektivno na godisnji odmor i skoro svaki nosi iPhone retko koji da nosi Huawei ili Xiaomi a Samsunge bas bas retko ko od njih da nosi.
 

icsadam

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.08.2019.
Poruka
61
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Inspirion 3542
CPU & cooler:
Intel i7-4510U
RAM:
8GB
VGA & cooler:
GT 840M
HDD:
Kingston 240GB
Sound:
Harman Kardon
Mice & keyboard:
Logitech
OS & Browser:
Firefox
Niti je iPhone dobar niti je Android bolji ali je iPhone nekako mnogo vise ishajpovan u celoj prici, to je ono na sta su se ljudi mnogo vise loze. Nije ovde stvar u kvalitetu nego je to ona svi u USA i u Kini nosaju iPhone pa se smatra da je to nesto sto mora da se i kod nas prati trend.

Evo ovde kod mene u gradu ima Japanaca i Kineza kao da su dosli kolektivno na godisnji odmor i skoro svaki nosi iPhone retko koji da nosi Huawei ili Xiaomi a Samsunge bas bas retko ko od njih da nosi.
Znaju kinezi šta je dobro! :ladovina:
 
Vrh