• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Internet mi ne radi

David103

Newcomer
Učlanjen(a)
22.11.2022.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Internet provajder je SBB, internet bi trebalo da bude 75/20.
Ovako, u kuci imam jedan ruter/modem koj salje wifi (SBB-ov ubee ruter) 2,5ghz i 5ghz. Na njemu ima 4 ulaza za Ethernet kablove, 1. je prikljucen na ono njihovo za tv (da bih mogao da vracam kanale unazad), 2. je prikljucen za racunar koj je sa druge strane zida, i 3. je prikljucen na drugi ruter (huawei neki) koj sluzi kao repeter koj je na drugom spratu i prikljucen je kablom od 20+ metra (nisam siguran koliko je tacno, samo znam da ne koristim ceo kabl).
Problem je da kad je 3. prikljucen internet prekida i gasi se nekad 5min nekad 30min. Taj drugi ruter je podesen da bude repeter, promenio sam mu ip da ne bi bilo smetnje i postavio sam mu isto wifi ime i sifru kao i ovaj dole. To bi trebalo da radi kako treba ali nije tako.
Zvao sam SBB jedno hiljadu puta i menjali su modem 7 puta i izgleda da nije do njih. Ruter na gornjem spratu sam isto menjao, imao sam tp-link pa sam kupio huawei, i kabal za internet sam menjao kupio sam neki brzi ne znam koj tacno.
Sigurno nisam lepo podesio nesto kod drugog rutera,samo ne znam sta. I nemam mnogo opcije za podesavanja, trazio sam bridge mode ali nema ta opcija nigde.
Za koj dan mi stize switch, pa ako ima neke opcije i sa tim?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Skini WinMTR pa ga stavi na racunare, stavi u polje gore recimo google.rs i stavi da radi pa ces videti gde "zapinje". Bice ti jasnije kad pokrenes aplikaciju.
 
Vrh