• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

i5700 App2sd dileme

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odradio sam ovo da se prebace programi na sd ja sam napravio particiju 512mb.
Nego hteo sam da pitam kada udjem u samdroid tools na kraju ima modules(load on boot) onda ima dva polja za stikliranje tun.ko i cifs.ko da li da ih stikliram

I jos nesto u Apps2sd settings sam stiklirao i opciju Move dalvik-cache to SD da li sam uradio pravu stvar sada mi je memorija telefona skoro 140 mb slobodno

Drustvo kakava su vasa iskustva sa novom verzijom Rottinga i stavkom App2sc
 

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odradio sam ovo da se prebace programi na sd ja sam napravio particiju 512mb.
Nego hteo sam da pitam kada udjem u samdroid tools na kraju ima modules(load on boot) onda ima dva polja za stikliranje tun.ko i cifs.ko da li da ih stikliram

I jos nesto u Apps2sd settings sam stiklirao i opciju Move dalvik-cache to SD da li sam uradio pravu stvar sada mi je memorija telefona skoro 140 mb slobodno

Drustvo kakava su vasa iskustva sa novom verzijom Rottinga i stavkom App2sc
tun.ko i cifs.ko neam pojma cemu sluze..
to sto si stiklirao da premesti dalvik-cache na sd znaci da onoliko kolko ti se oslobodilo na memoriji tela tolko ce da ti zauzme memorije na particiji sd-a..a i nije preporucljivo to raditi ukolko nisi instalirao neki mod koji zahteva da se premesti dalvik na sd radi brzeg i stabilnijeg rada sistema..
nisam imao nekih problema dok sam koristio app2sd(sem sto sam nekoliko puta dobio informaciju da mi je ostecena sd kartica sto je uglavnom restartovanje telefona resilo problem..doduse 2 sam morao da je ponovo formatiram)
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
tun.ko i cifs.ko neam pojma cemu sluze..
to sto si stiklirao da premesti dalvik-cache na sd znaci da onoliko kolko ti se oslobodilo na memoriji tela tolko ce da ti zauzme memorije na particiji sd-a..a i nije preporucljivo to raditi ukolko nisi instalirao neki mod koji zahteva da se premesti dalvik na sd radi brzeg i stabilnijeg rada sistema..
nisam imao nekih problema dok sam koristio app2sd(sem sto sam nekoliko puta dobio informaciju da mi je ostecena sd kartica sto je uglavnom restartovanje telefona resilo problem..doduse 2 sam morao da je ponovo formatiram)
Znaci ti preporucujes da ne stikliram dalvik-cashe
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sigurno je glupo pitanje ali! gde se nalazi samdroid tools? ostalo mi je jasno.

nasao sam. malo kasnije cu da probam i javljam sta sam uradio.
 
Poslednja izmena:

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaci ti preporucujes da ne stikliram dalvik-cashe
pa ja nisam stklirao ali neki likovi na drugim forumima kazu da to nevalja a drugi da valja..ima i likova koji kazu da steti kartici a ima i onih koji kazu da steti al je to toliko malo da ces pre promeniti karticu za neku vecu nego sto ce ti ova crci .ja samo znam da u slucaju kad instaliras neki mod kojem treba dalvik na sd-u onda to ne steti..
ti ostavi ako hoces pa vidi kako ti se ponasa telefon i dal je sve uredu sa karticom..ako sve bude uredu onda ostavi
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
upravo sam sve zavrsio. app2sd je odradjen i na telefonu mi je ostalo duplo vise memorije nego pre, sa istim apalikacijama. stiklirao sam i dalvik-cashe, pa cemo videti kako radi.
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa ja nisam stklirao ali neki likovi na drugim forumima kazu da to nevalja a drugi da valja..ima i likova koji kazu da steti kartici a ima i onih koji kazu da steti al je to toliko malo da ces pre promeniti karticu za neku vecu nego sto ce ti ova crci .ja samo znam da u slucaju kad instaliras neki mod kojem treba dalvik na sd-u onda to ne steti..
ti ostavi ako hoces pa vidi kako ti se ponasa telefon i dal je sve uredu sa karticom..ako sve bude uredu onda ostavi
Evo ovako probao sam i jednu i drugu varijantu jeste ktatko ali kada je stikliran dalvik memorija telefona je slobodna i tel mi mnogo brze radi
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo ovako probao sam i jednu i drugu varijantu jeste ktatko ali kada je stikliran dalvik memorija telefona je slobodna i tel mi mnogo brze radi
koliko si programa instalirao i koliko je slobobne mem ostalo?

ja sam instalirao 30 programa i sada je slobodno 81 mb.

pre root-a sam mogao mnogo manje programa da stavim.
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
koliko si programa instalirao i koliko je slobobne mem ostalo?

ja sam instalirao 30 programa i sada je slobodno 81 mb.

pre root-a sam mogao mnogo manje programa da stavim.
negde oko 20 ali kada sam ugasio i upalio telefon trebalo bi da je programe prebacio na sd kada je stikliran davlik meni je sada slobodno 130 mb mem telefona
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
kako se instalira launcher na internu memoriju kad je ukljucen app2sd?
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Pa iskljucis app2sd i instaliras ga, valjda?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
i kad ponovo ukljucim app2sd, nece ga opet ovaj baciti na karticu?
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Jok, samo dok je aktivan.
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kada se iskljuci app2sd da li se amplikacije vracaju u tel memoriju
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
upravo sam sve zavrsio. app2sd je odradjen i na telefonu mi je ostalo duplo vise memorije nego pre, sa istim apalikacijama. stiklirao sam i dalvik-cashe, pa cemo videti kako radi.
mozes li molim te da mi napises proceduru kako si uspeo ja sam sve zavrsio imam app2sd i stiklirano je i sve aplikacije sam beckupovao i on ih skine sa telefona,ali kada uradim restore on ih vrati na telefon ,ista stvar je i kada instaliram novu app on je instalira na telefon.Pomozi mi oko podesavanja molim te ...pozz sale:)
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
salebus pa sam si me citirao. uradis isto to i ja i nediras vise nista. sve ide na sd.
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
salebus pa sam si me citirao. uradis isto to i ja i nediras vise nista. sve ide na sd.
pa ako ti nije frka da mi ponovis jer ja sam uradio sve kako treba ali i dalje aplikacije skinute sa neta i instalirane lete na telefon i opasno mi smanjuju memoriju telefona:mad:
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da li si rebootovao telefon posle premestanja u samdroid tool-su?
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da li si rebootovao telefon posle premestanja u samdroid tool-su?
jesam rebootovao i sada imam znatno vise mesta na telefonu sa 42 na 121 mb a onda posle dva dana se smanjilo na 117 sad nakon 10-ak dana je 113mb.ne znam šta je jede malo po malo meni sve app rade ok imam ih isto kaoi kad nije bilo toliko mesta na telefonu a ipak sve rade.hvala na pomoci i nadam se da se ovo smenjivanje memorije necenastaviti :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
sve aplikacije se kesiraju u memoriji telefona pa otuda i smanjivanje prostora na internoj memoriji ali to nece popuniti memoriju telefona ako je app2sd ukljucen.
 

Evil_Zo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ljudi, imam problem:

Uradio sam Root, ubacio Samdroid kuvani ROM, instalirao aplikacije, sve ispodesava... ma sve je radilo super. E onda sam pokusao da aktiviram app2sd i napravio sam problem. U recovery modu sam greskom napravio dvije particije umjesto jedne i sadane znam kako to da vratim, kada povezem telefon u storage modu ne vidim cijelu memoriju kartice i tu mogu da formatiram samo ovu obicnu fat particiju, ove dvije ne vidim :(

Sta da radim, kako da izbrisem te particije i opet vratim svu memoriju kartici ???


Dovoljno sam se smorio sto sam morao ponovo da ubacujem rom pa moram sve ponovo da podesavam i instaliram i sad jos i ovo...

Pomagajte :(
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
iskoristi ovaj alat sto je u prilogu poruke i sa njim formatiraj karticu..
mem.karticu stavi u citac ili povezi tel u mass storage modu ;)
 

Prilozi

Vrh