• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Hitno potrebna pomoc!

Panama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.01.2016.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zdravo svima

Bit' cu dug, oprostite zbog toga. Problem je prije svega vezan sa racunarom. Nakon 10. puta uspjesnog iskljucivanja elektricne energije (u samo par minuta) od strane nase elektro distribucije, moj racunar nece da se upali. Naime, citao sam po forumima da bi problem mogao biti u napojnoj jedinici ili je maticna pregorila. Dakle, sve iskljucim iz racunara (govorim o HDD,DVD ROM,etc) ostavim samo napajanje za maticnu i 4pin za CPU, a GPU je malo starija pa nema dodatnog napajanja. Onda iza racunara ukljuceno je samo kablo za napajanje i kablo u GPU, tek onako da vidim da li ce da bude signala. Medjutim, nista. Nije da nema signala, ima signala, samo sto je crn ekran, lol. Racunar se boot-uje (upali), cuje se windows welcome kad prikljucim zvucnike, al' sto je najsmjesnije od svega, kada ukljucim tastaturu racunar se nece upaliti ,lol, nece se cuti taj zvuk od windowsa. Kad ukljucim tastaturu cooleri se okrecu at max speed, sto mi je nekako ******irano smijesno lol. Hvala na razumijevanju

Lijep pozdrav

Bosanac Panama
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Zdravo druze i dobrodosao na forum! Ako sam dobro razumeo, komp se pali ali ne baca sliku na ekran? To moze biti do graficke ili monitora.
Ako zeza tastatura, zameni slot, mozda je i ploca delimicno stradala.
 

Panama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.01.2016.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zdravo druze i dobrodosao na forum! Ako sam dobro razumeo, komp se pali ali ne baca sliku na ekran? To moze biti do graficke ili monitora.
Ako zeza tastatura, zameni slot, mozda je i ploca delimicno stradala.
Zdravo druze

Probao sam i druge graficke kartice, medjutim isti problem. Da napomenem, sve sam iskljucio iz racunara, ostavio sam samo kablo od monitora i kablo za napajanje a unutar racunara sam isto sve iskljucio(hdd,dvdrom etc) cisto iz razloga slabog napajanja, jer citao sam i postovo po raznim forumima i predpostavljali su da je do napajanja. Hvala druze na javljanju.

Lijep pozdrav

Bosanac Panama
 

Panama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.01.2016.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Danas sam kupio novo napajanje, identicno je starom napajanju, medjutim ista situacija. Dalje sumnjam na MOBO, sta vi mislite? Svacije misljenje je dobrodoslo, tu smo da si pomognemo zar ne? Nisam nesto dobar u objasnjavanju situacija ali ako vam nesto nije dovoljno objasnjeno slobodno pitajte.

Lijep pozdrav

Bosanac Panama
 

oce to od previse rama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2015.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX6300
Motherboard:
GA-990FXA-D3
RAM:
DDR3 2x4GB 1866MHz Kingston HyperX Predator CL9
VGA & cooler:
4X80mm deep cool 3x90mm deep cool
HDD:
ExcelStor Technology J8160S 160gb+Seagate ST3500418ASQ 500gb
Case:
Chieftec Dragon DA-01BD 14-Bay Steel ATX Full Tower Case
PSU:
CHIEFTEC CTG-750C 750W A80 series
OS & Browser:
Mozilla Firefox
Nemogu da shvatim tačno koje komponente si povezao.
Ali sa ovim što sam čuo i razumeo mislim da je ram probaj da vadis jedan po jedan stik,ako mozes i da probas monitor ako već nisi.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Ako cujes windows welcome zvuk BEZ prikljucene tastature, a ne cujes ga SA ukljucenom tastaturom s tim da je u OBA slucaja crna slika to znaci da ploca ima problem a mozda je i tastatura otisla, ali ploca sigurno nije dobra.
Zato sto welcome sound znaci da je hdd ispravan, napajanje si zamenio i nije do toga, graficku si probao drugu i ista stvar, mislim da je ploca zato sto tvoja graficka dobija struju preko ploce, rekao si da nema dodatno napajanje, sto znaci da ploca ne daje stuju kako treba grafi, i zato ne radi, ostaje samo ram da se testira ali maltene sam 100% siguran da ram nije zato sto nikad nisam cuo ili video da komp ne baca sliku a ulazi u system zbog rama, uglavnom bude pistanje pri paljenju ili ne ukljuci ni monitor zbog rama..
 

Panama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.01.2016.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nemogu da shvatim tačno koje komponente si povezao.
Ali sa ovim što sam čuo i razumeo mislim da je ram probaj da vadis jedan po jedan stik,ako mozes i da probas monitor ako već nisi.
Ma druze probao sam i sa vise monitora, i sa vise ramova u raznim kombinacijama ali ista situacija. Samo nisam probao na drugoj MOBO, tako da je najvjerovatnije do nje.

Lijep pozdrav

Bosanac Panama
 

Panama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.01.2016.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako cujes windows welcome zvuk BEZ prikljucene tastature, a ne cujes ga SA ukljucenom tastaturom s tim da je u OBA slucaja crna slika to znaci da ploca ima problem a mozda je i tastatura otisla, ali ploca sigurno nije dobra.
Zato sto welcome sound znaci da je hdd ispravan, napajanje si zamenio i nije do toga, graficku si probao drugu i ista stvar, mislim da je ploca zato sto tvoja graficka dobija struju preko ploce, rekao si da nema dodatno napajanje, sto znaci da ploca ne daje stuju kako treba grafi, i zato ne radi, ostaje samo ram da se testira ali maltene sam 100% siguran da ram nije zato sto nikad nisam cuo ili video da komp ne baca sliku a ulazi u system zbog rama, uglavnom bude pistanje pri paljenju ili ne ukljuci ni monitor zbog rama..
Eh bravo, bas to. Samo sto sam ja ramove testirao i nije do njih tako da sumnjam na MOBO. Tastatura nije problem, ispravna je, a nemam druge MOBO da isprobam...
 
Vrh