• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

HG520b port

az123465

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.01.2011.
Poruka
144
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Win7
Motherboard:
Asus M5A97 R2.0
RAM:
2GB DDR3 1333
VGA & cooler:
Crni veliki ventiilator
Display:
CRT SAMSUNG
HDD:
80GB
Sound:
8 Channel
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Google Chrome
Evo ovako , danas dignes sistem (win7), nista nisam dirao samo sam install cs i pokrenem server (HLDS) i odem na 192.168.1.1 ukljucim port 8822 na ip od komp-a 192.168.1.2 i onda na www.canyouseeme.org, testiram port i radio je , probam server , uzmem ip sa www.whatismyip.org i :8822 i radio je server , SVE SUPER. Tako ja to ostavim i odem da jedem , kada sam se vratio vise nije stjelo , ni server da radi ni na www.canyouseeme.org , podignem sis opet i nije vise stjelo , ako neko zna nek pise . hvala unaprijed
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Ne razumem bas sta te muci druze;jel si sacuvao podesavanja u modemu? Mozda ti je modem dodelio drugu adresu umesto 2 za kompjuter ako ti stoji na automatskom dodeljivanju adresa pa zato nece mada mi nema logike! Trebao si lepo exportovati podesavanja pre formata.
P.s nadam se da modemu pristupas sa admin nalogom!?

Sent from my HTC Wildfire S A510e
 

az123465

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.01.2011.
Poruka
144
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Win7
Motherboard:
Asus M5A97 R2.0
RAM:
2GB DDR3 1333
VGA & cooler:
Crni veliki ventiilator
Display:
CRT SAMSUNG
HDD:
80GB
Sound:
8 Channel
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Google Chrome
Ne razumem bas sta te muci druze;jel si sacuvao podesavanja u modemu? Mozda ti je modem dodelio drugu adresu umesto 2 za kompjuter ako ti stoji na automatskom dodeljivanju adresa pa zato nece mada mi nema logike! Trebao si lepo exportovati podesavanja pre formata.
P.s nadam se da modemu pristupas sa admin nalogom!?

Sent from my HTC Wildfire S A510e
Nekad oce da radi port , nekad nece. Evo juce mi je radio danas nece. Ip local sam podesio i uvek gledam dal se nece promijenit . Svaki put kada mi treba port imoram 10 puta da restartujem internet i komp onda oce
 

lifetime

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.08.2012.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer
CPU & cooler:
Intel
Motherboard:
MSI
RAM:
Kingston
VGA & cooler:
Sandy Bridge
Display:
Samsung
HDD:
Western Digital
Mice & keyboard:
A4Tech
Internet:
ADSL 6Mbps
Proveri firewall na OSu prvo, od antivirusa, pa i onaj sto dolazi sa Win7, zatim proveri firewall na samom ruteru, mora da negde postoji opcija za njega, ako nista od toga ne pomogne probaj da restartujes ruter na fabricka podesavanja i podesis sve ponovo (to ukoliko imas admin pass, ako nemas verovatno moze i preko dugmeta iza). Ali pre toga proveri koju ti adresu racunar koristi kad ga ukljucis, ako ti sistem uzima lokalnu IP od DHCP servera, onda je vrlo lako moguce da uzme neki drugi broj, npr. .2 .3 .5 na kraju. Da bi to izbegao mozes i sam sebi da dodelis lokalnu adresu sa kojom ces da se povezujes na ruter, svoju adresu u lokalu mozes da proveris tako sto ces ukucati ipconfig u command promt i videti tamo pod LAN Ethernet adapterom koju adresu koristi racunar trenutno, a na koju si ti forwardovao port...
 

az123465

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.01.2011.
Poruka
144
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Win7
Motherboard:
Asus M5A97 R2.0
RAM:
2GB DDR3 1333
VGA & cooler:
Crni veliki ventiilator
Display:
CRT SAMSUNG
HDD:
80GB
Sound:
8 Channel
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Google Chrome
Proveri firewall na OSu prvo, od antivirusa, pa i onaj sto dolazi sa Win7, zatim proveri firewall na samom ruteru, mora da negde postoji opcija za njega, ako nista od toga ne pomogne probaj da restartujes ruter na fabricka podesavanja i podesis sve ponovo (to ukoliko imas admin pass, ako nemas verovatno moze i preko dugmeta iza). Ali pre toga proveri koju ti adresu racunar koristi kad ga ukljucis, ako ti sistem uzima lokalnu IP od DHCP servera, onda je vrlo lako moguce da uzme neki drugi broj, npr. .2 .3 .5 na kraju. Da bi to izbegao mozes i sam sebi da dodelis lokalnu adresu sa kojom ces da se povezujes na ruter, svoju adresu u lokalu mozes da proveris tako sto ces ukucati ipconfig u command promt i videti tamo pod LAN Ethernet adapterom koju adresu koristi racunar trenutno, a na koju si ti forwardovao port...
Firewal na routeru je iskljucen , os win7 tu nista nisam dirao , antvirisu nemam , milion puta sam rest router(Ima ono dugne sto iglom moram da pritisnem) , IPCONFIG uvek gledam kada se rest router ili komp , to sve uradim , ali nekad oce , a nekad moram najmanje 5 puta da rest router i 2 puta komp i proradi , al meni treba da uvek radi

Evo da malo pojasnim , ovaj klip sam ja pravio (glup je , dosadan) al samo da vidite
http://www.youtube.com/watch?v=b6TgvWHZEQI
 

lifetime

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.08.2012.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer
CPU & cooler:
Intel
Motherboard:
MSI
RAM:
Kingston
VGA & cooler:
Sandy Bridge
Display:
Samsung
HDD:
Western Digital
Mice & keyboard:
A4Tech
Internet:
ADSL 6Mbps
Probaj da iskljucis/ukljucis Universal Plug and Play (UPnP) na ruteru, to zna nekad da zeza. Ne znam stvarno sta drugo da ti kazem, osim jos da probas da ruter komplet vratis na fabricka podesavanja i ponovo konf. sve.
 

az123465

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.01.2011.
Poruka
144
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Win7
Motherboard:
Asus M5A97 R2.0
RAM:
2GB DDR3 1333
VGA & cooler:
Crni veliki ventiilator
Display:
CRT SAMSUNG
HDD:
80GB
Sound:
8 Channel
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Google Chrome
Probaj da iskljucis/ukljucis Universal Plug and Play (UPnP) na ruteru, to zna nekad da zeza. Ne znam stvarno sta drugo da ti kazem, osim jos da probas da ruter komplet vratis na fabricka podesavanja i ponovo konf. sve.
ni ja neznam koji mu je, ovo mi je bilo i na starom routeru potpuno isto , sve mislim da je nesto do win7 u firewall , al........., nista onda , hvala
 
Poslednja izmena:
Vrh