• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Headphones za muziku

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Koje bi bile najbolje za "Bang for the buck" ?
Razmisljao sam da uzimam Audio Tehnica m40x (dosta su jeftinije od m50x a mala je razlika). Da li postoje neke druge koje bi vi mogli da preporucite ? Moraju biti zatvorene to da napomenem.

Takodje da li je moguce preko madjara (kp) naci jeftinije, posto su ovde cene slusalica iz nekog razloga, duplo skuplje nego sto su im originalne cene.
Ako jeste koga treba da kontaktiram na kp u vezi toga, posto ih nema na oglasima.

Takodje da li ce mi trebati neki dac, ili zvucna kartica ili nesto ? Ili nece smetati ako nemam nista od toga?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.056
Moja konfiguracija
Za slušalice te klase su neki DAC ili zvučna sa headampom praktično obavezni. Može da prođe i varijanta sa nekom boljom integrisanom zvučnom (ALC1150 ili 898) koja ima headamp za početak. Nije isto kao kada se povežu na poseban uređaj, ali završava posao u nuždi. Obične (matore) integrisane bez pojačala za slušalice nisu adekvatne i nikako ne idu uz takve slušalice (pa ni uz neke znatno jeftinije tipa Presonus HD7 ili Superlux HD681 EVO).

Ne verujem da kod nas ima boljih zatvorenih za te pare. Što se KP-a tiče, kontaktiraj već poznate likove koji nabavljaju PC komponente, ali imaj u vidu da se stanje malo ustalasalo, neki su pod istragama, pa je pitanje koliko će još to funkcionisati.

Pomenuću još jedan model koji je skuplji, ali važi za izuzetno dobar. To je Yamaha HPH-MT220 za ~200e. Jesu dosta skuplje od M40x, navodim ih čisto kao primer ako si spreman da izdvojiš nešto više.
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Za slušalice te klase su neki DAC ili zvučna sa headampom praktično obavezni. Može da prođe i varijanta sa nekom boljom integrisanom zvučnom (ALC1150 ili 898) koja ima headamp za početak. Nije isto kao kada se povežu na poseban uređaj, ali završava posao u nuždi. Obične (matore) integrisane bez pojačala za slušalice nisu adekvatne i nikako ne idu uz takve slušalice (pa ni uz neke znatno jeftinije tipa Presonus HD7 ili Superlux HD681 EVO).

Ne verujem da kod nas ima boljih zatvorenih za te pare. Što se KP-a tiče, kontaktiraj već poznate likove koji nabavljaju PC komponente, ali imaj u vidu da se stanje malo ustalasalo, neki su pod istragama, pa je pitanje koliko će još to funkcionisati.

Pomenuću još jedan model koji je skuplji, ali važi za izuzetno dobar. To je Yamaha HPH-MT220 za ~200e. Jesu dosta skuplje od M40x, navodim ih čisto kao primer ako si spreman da izdvojiš nešto više.
Ako budem uzimao m40x uzimacu sigurno nesto dodatno, ali ako nadjem nekoga na kp da uzmem jeftinije, jer nije da nemam da platim 130e, ali jbt to je duplo vise nego na amazonu, tako da stvarno mi se ne uzima po nasim zvanicnim cenama.

Valjaju li m20x, ili imaju neke bolje u toj kategoriji mozda? Ako bih uzimao te entry level, da li mi je i tu potreban DAC i AMP?

Dosta mi je review-a, zato sam i dosao da pitem ovde, interesuju me iskustva.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.056
Moja konfiguracija
Ne znam baš za M20x, M30x su dosta hvaljene. I za tu klasu dosta znače DAC/zvučna, hsv.stoned ima Presonus HD7 i pisao je o tome, zvuče primetno bolje sa FiiO E10K.
Ne moraš sve odmah da kupuješ, uzmeš npr. M30x sada ako ne možeš da nahvataš M40x povoljnije pa posle dodaj DAC/AMP.

Potraži i Sony MDR-V6, kažu da su odlične, samo je pitanje koliko su ovde ako ih uopšte ima.
Sennheiser HD 280 Pro, Ultrasone HFI-450 ili 580 ...
 
Poslednja izmena:

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Ne znam baš za M20x, M30x su dosta hvaljene. I za tu klasu dosta znače DAC/zvučna, hsv.stoned ima Presonus HD7 i pisao je o tome, zvuče primetno bolje sa FiiO E10K.
Ne moraš sve odmah da kupuješ, uzmeš npr. M30x sada ako ne možeš da nahvataš M40x povoljnije pa posle dodaj DAC/AMP.

Potraži i Sony MDR-V6, kažu da su odlične, samo je pitanje koliko su ovde ako ih uopšte ima.
Sennheiser HD 280 Pro, Ultrasone HFI-450 ili 580 ...
Tako sam nesto i mislio, ali trazim na kp, niko ne prodaje te ath m slusalice, koga kod da pitam ne uzimaju, da ne znas ti nekoga ko uzima iz madjarske?

Takodje sta bih trebao da uzimam posle slusalica i koliko obicno kostaju dac/amp?
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Od DAC-ova kod nas najlakse mozes da nadjes FiiO, najjeftiniji je K1 za nekih 6000 din.

Ako ti nije problem da uzimas polovno mozes da procesljas i oglase, naleti povremeno i poneki FiiO E10K za 7000~8000 din. E10K vazi za best buy po pitanju kvaliteta zvuka za svoju cenu.

Generalno, koliko para toliko muzike. Ako prelazis sa integruse sve ce ti zvucati ekstra, a kasnije uvek dobijes zelju da predjes na nesto bolje bez obzira na to sta si kupio.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.056
Moja konfiguracija
Asus Xonar U7 je isto odličan.

Ne znam nikoga sa KP-a ko konkretno nabavlja slušalice ...
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Ja sam za 105e uzeo polovan (skoro pa nov i malo koriscen) eksterni DAC i ubedjen sam da shije i xonar stx2. Svasta se moze naci na oglasima za onog ko ima strpljenja da trazi.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.056
Moja konfiguracija
Šta si uzeo?
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Pro-Ject USB Box S+ po potpisu. S tim da je to DAC za kombinaciju sa pojacalom, nema izlaz i predpojacalo za slusalice.
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Najverovatnije uzimam m40x iako budem morao da placam 130e.

Gledao sam po youtube, u vezi dac/amp. Prvo sam gledao sa LTT kanala i kazu da slusalice do 35 Ω nemaju neku potrebu za amp-om (uglavnom). Sto se tice DAC, da ni za to nema potrebe AKO nema nikakvih smetnji jer jedino sto radi jeste digital to analog, ali van kucista zbog smetnji za zvukom.

Onda sam video ovaj klip:

https://www.youtube.com/watch?v=d1rXcJuEsy0

Gde uglavnom to isto pricaju, cak pominju da se zvucne kartice bukvalno beskorisne u pobosljanju zvuka, uglavnom to bude neki placebo efekat.
Tako da zvucne kartice sigurno ne uzimam, da ne dajem pare bezveze.


Ja cu prvo morati da testiram slusalice da vidim kako i sta, da bih znao sta mi je potrebno, posto stvarno dosta ljudi kazu da te slusalice nemaju "mnogo" bolji zvuk, ali sigurno da je bolji naravno.
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.056
Moja konfiguracija
Apsolutno je netačno da DAC nema uticaj na kvalitet zvuka, to će ti potvrditi svako ko je sa integrisane prešao na neki DAC ili normalnu zvučnu kartu. Da li smatraš da svi oni umišljaju i da je bolje da veruju nekom youtuberu nego sopstvenim ušima? Pa šta mnogi misle, da je digital-to-analog konverzija smućkaj pa prospi?

Da ne dužim, sve je to mnogo puta ispričano, pare ćeš baciti na slušalice ako im ne budeš obezbedio normalan izvor signala.
Tvoj novac, tvoja odluka.

PS. Ako kupiš M40x probaj ih kod sebe i kod nekoga ko ima pristojan izvor. Ako ti budu zvučale isto - odlično, nećeš se opterećivati kvalitetom zvuka.
 
Poslednja izmena:

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Ljudi objavljuju gluposti na YouTube-u samo da privuku preglede, nemoj da uzimas svaki klip zdravo za gotovo. Itekako ima razlike izmedju integrisane i neke aftermarket zvucne/DAC-a.

Ako ti se ne daju pare za neki skuplji DAC/zvucnu i imas slobodan PCI slot, kupi polovan Audigy 2 ZS za ~10e i imaces mnogo bolji zvuk u odnosu na integrisani.
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Apsolutno je netačno da DAC nema uticaj na kvalitet zvuka, to će ti potvrditi svako ko je sa integrisane prešao na neki DAC ili normalnu zvučnu kartu. Da li smatraš da svi oni umišljaju i da je bolje da veruju nekom youtuberu nego sopstvenim ušima? Pa šta mnogi misle, da je digital-to-analog konverzija smućkaj pa prospi?

Da ne dužim, sve je to mnogo puta ispričano, pare ćeš baciti na slušalice ako im ne budeš obezbedio normalan izvor signala.
Tvoj novac, tvoja odluka.

PS. Ako kupiš M40x probaj ih kod sebe i kod nekoga ko ima pristojan izvor. Ako ti budu zvučale isto - odlično, nećeš se opterećivati kvalitetom zvuka.
Ehh... pogresno si procitao, zvucne kartice su te koje nemaju nikakav uticaj na poboljsanju zvuka u vidu samog kvaliteta, vec ga ili samo pojacavaju ili mu preko softvera menjaju nesto (imas u klipu sve objasnjeno). I time se dobija uticaj da je zvuk bolji, a zapravo je samo drugaciji.

Sto se tice DAC-a(sam DAC bez amp), koliko sam ja barem shvatio, uredjaj sluzi za konvertovanje digital to analog, e sad razlika izmedju eksternog i onog u kompjuteru (pogotovo neki slabiji), je u tome sto ovaj drugi kupi razne smetnje, i onda ne dobijamo cist zvuk, kao sto bismo u slucaju eksternog DAC. To je to sto se tice zvuka, eliminise smetnje, AKO ih ima naravno (zato kazem moram da proverim kao sto si i sam rekao kod nekoga, kako inace zvuce, da bih znao da li da uzimam dac ili ne.

Ono sto pomaze inace slusalicama je valjda amp, tj pojacava ga ako slusalice to zahtevaju, e sad dosta ljudi kazu da amp bas i nije neophodan kod ovih slusalica, jer imaju 35 ohma, pa se nece primetiti neka ogromna razlika.


Ja cu sigurno uzimati nesto ako bude trebalo, nego cisto govorim ono sto dosta ljudi pise i prave klipove o tome :D
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
DAC čip (digitalno-analogni konverter) prebacuje muziku iz digitalnog u analogni format kako bi mogao da je cujes na slusalicama/zvucnicima. Svaka zvucna karta (pa i integrisana) ima neki DAC čip, ali od kvaliteta istog zavisi i kvalitet zvuka (kod integrisanih je DAC čip uglavnom njesra). Zato se preporucuju aftermarket zvucne/DAC uredjaji.

Pored DAC čipa ima još mnogo toga što utiče na kvalitet zvuka, uključujući i predpojačalo za slušalice. Nije neophodno za svake slušalice, ali itekako doprinosi boljem zvuku.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.056
Moja konfiguracija
Ehh... pogresno si procitao, zvucne kartice su te koje nemaju nikakav uticaj na poboljsanju zvuka u vidu samog kvaliteta, vec ga ili samo pojacavaju ili mu preko softvera menjaju nesto (imas u klipu sve objasnjeno). I time se dobija uticaj da je zvuk bolji, a zapravo je samo drugaciji.

Sto se tice DAC-a(sam DAC bez amp), koliko sam ja barem shvatio, uredjaj sluzi za konvertovanje digital to analog, e sad razlika izmedju eksternog i onog u kompjuteru (pogotovo neki slabiji), je u tome sto ovaj drugi kupi razne smetnje, i onda ne dobijamo cist zvuk, kao sto bismo u slucaju eksternog DAC. To je to sto se tice zvuka, eliminise smetnje, AKO ih ima naravno (zato kazem moram da proverim kao sto si i sam rekao kod nekoga, kako inace zvuce, da bih znao da li da uzimam dac ili ne.

Ono sto pomaze inace slusalicama je valjda amp, tj pojacava ga ako slusalice to zahtevaju, e sad dosta ljudi kazu da amp bas i nije neophodan kod ovih slusalica, jer imaju 35 ohma, pa se nece primetiti neka ogromna razlika.


Ja cu sigurno uzimati nesto ako bude trebalo, nego cisto govorim ono sto dosta ljudi pise i prave klipove o tome :D
Kao što je DR4C0Ni4N rekao, sve što prebacuje zvuk iz digitalnog u analogni oblik ima DAC u sebi.
I kod zvučnih karti se mogu isključiti svi efekti što oni koji žele najbolji kvalitet zvuka i rade.
I taj video koji si stavio se odnosi na gaming, ne na muziku.
 
Poslednja izmena:
Vrh