• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Grafika ili nesto...

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.354
Rezultat reagovanja
1.404
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Imam problem sa novom grafikom, AMD r9 380 4gb/256, od kako sam je kupio u nekim igrama koje igram samo ekran pocrni i nmg nista da uradim osim restarta. Citao sam po netu da se mnogi zale, neki takodje kazu da su podesili u MSI Afterburneru, ali mi ni to ne pomaze.

Problem se jutros pojavio. Upalim komp, udjem na google chrome izbaci mi mali uzvucnik dole kod sata i kursor poraste odjednom :D, i u pozadini se cuje neki zvuk nmg da objasnim, slika zaledi, i ekran pocrni, uz pozadinski zvuk "pucketanja".

Kad sam ga opet upalio, komp je poceo da pisti, kao da je neki hardver izvadjen. Medjutim, opet sam ga restartovao i upalio se normalno.

Napajanje sam kupio novo, kao i grafiku, maticnu i sve ostalo. Nista nije polovno.

Moje pitanje glasi, dal je neko imao slican problem? Sta mzoe da bude. Grafika mi je jos u garanciji tako da mi nije frka ni da je vratim.

Hvala unapred! :sekira:
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Probaj drugi hdmi kabel, izvadi grafu i malo očisti kontakte, onaj šaraf što drži grafu nemoj jako stegnuti ako ne naleže baš najbolje je može da nakrivi grafu pa da gubi neki kontakt.

Idi i Event Viewer i vidi da li je napisao nešto kada ti padne sistem ili kad ti iskočio taj uzvičnik.
Vidi da li Whocrashed javi nešto.
 

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.354
Rezultat reagovanja
1.404
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Probaj drugi hdmi kabel, izvadi grafu i malo očisti kontakte, onaj šaraf što drži grafu nemoj jako stegnuti ako ne naleže baš najbolje je može da nakrivi grafu pa da gubi neki kontakt.

Idi i Event Viewer i vidi da li je napisao nešto kada ti padne sistem ili kad ti iskočio taj uzvičnik.
Vidi da li Whocrashed javi nešto.

Evo par slika. Ako postoji neka opcija da ti slikam sve ili uploadujem samo mi reci. Ima milion errors.

Slika1
WhoCrashed Slika
Slika3
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Ne milion, svako ih ima milion, onih par grešaka u momentu kad se pojavio taj uzvičnik ili kad se smrzne, i kad klikneš na te greške dole piše neki opis, nešto ovako:
Display driver ******* stopped responding and has successfully recovered.
na bazi drajvera se možda može, ne mora značiti šta ne valja: gpu, audio, wifi...

Sad vidim 10-ka, najverovatnije neki drajver zeza, ako se ono pištanje samo jednom javilo moguće nije dobro restartovao, ostalo nešto u memoriji... ko zna???
Šta možeš učiniti:
-Podesiš da 10-ka ne ažurira sama grafički drajver
-Sa DDU pobrišeš drajvere za AMD i ako je nešto ostalo od Nvidie
ili http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/GPU57RemoveOldGraphicsDrivers.aspx
-Stavi najnoviji sa sajta, ili neki raniji 15.7, ili Betu 15.10 ili trpiš čekaš neki noviji

Ako monitor nema zvučnike nemoj instalirati Amd hdmi audio driver, čekiraš Custom i dečekiraš audio drajver.

Ako sumnjaš grafu ili napajanje jedino da probaš drugo, ili grafu da probaš na drugom kompu.
 
Poslednja izmena:

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.354
Rezultat reagovanja
1.404
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Da te ne citiram bzvz. Slikao sam par error-a, pa cu uploadujem. Sto se tice drajvera za grafu, brisao sam stare drajvere pre ovog, bas kako si ti napisao. Sad skidam beta verziju, pa cu da vidim kako se ponasa.

Slika 1
Slika 2
Slika 3
Slika 4
Slika 5
Slika 6
Slika 7
Slika 8

Takodje sam pokusao da namestim da ne azurira sam Graphic drajver, ali nema ga ponudjenog. Samo intel i Realtek.

Iskreno ne sumnjam nista, uzeo sam ovo napajanje bas zbog grafike, a od kad sam sve sklopio i od kad sam ubacio grafu i to napajanje to mi se desava (taj crni ekran)

Sto se restartovanja tice, to se samo jednom desilo do sad, jutros.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Pre one kritične Slika 6 ima četri uzastopne Display, i deset DeviceSetupManager(te bi bilo dobro videti u vezi čega su), tako po meni su tu problem najverovatnije neki konflikt Win 10 sa AMD Catalyst drajverima - dosta ljudi se žali na 10-ku tako sumnjam da je u njoj problem.

Ako ništa ne pomogne možda Reset Windowsa može biti rešenje samo svi programi se brišu, Reset je inače pojednostavljena verzija "Clean" instalacije a lepo radi posao.
 

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.354
Rezultat reagovanja
1.404
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Pre one kritične Slika 6 ima četri uzastopne Display, DeviceSetupManager, tako po meni su tu problem najverovatnije neki konflikt Win 10 sa AMD Catalyst drajverima - dosta ljudi se žali na 10-ku tako sumnjam da je u njoj problem.

Ako ništa ne pomogne možda Reset Windowsa može biti rešenje samo svi programi se brišu, Reset je inače pojednostavljena verzija "Clean" instalacije a lepo radi posao.

Da, da, video sam to. ALi sam imao win 7 pre ovog, pa mi se crn ekran takodje desavao. Nista, pokusacu sa betom sutra, pa cu ti javim rezultate.
 
Vrh