• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gorive celije u prenosnim uređajima

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Gorive celije u mobilnim telefonima i racunarima samo sto nisu pojavile a kada ce ne zna se :D

Pre 10-ak godina citao da ce do 2006 doci do masovne proizvodnje gorivih celija za prenosne uređaje koje ce im omoguciti neviđenu autonomiju međutim, cak i danas vise od 7 godina od tada nijedan od vecih proizvođaca mobilnih telefona ih jos ne koristi sta je razlog tome i kada mozemo ocekivati masovnu primenu gorivih celija u ovoj klasi uređaja ?
 
Poslednja izmena:

slobix

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.07.2011.
Poruka
632
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
dell 5720
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-4770K & Noctua NH-D14
Motherboard:
Asus Z87-A
RAM:
8gb ddr3 1600/c7 kingston
VGA & cooler:
Asus GTX770-DC2OC-2GD5
Display:
LG W2243S-PF
HDD:
os:Intel 240GB & sto:WD40EFRX
Sound:
intg.
Case:
Thermaltake Level 10 GT
PSU:
SEASONIC SS-620GM
Optical drives:
Optiarc AD-7240S & LG GH22NS70
Mice & keyboard:
logitech m510 & k360
Internet:
kab.
OS & Browser:
W7x64 &svi glavni

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bolje da u to ulazu pare nego u razvoj zakrivljenih displeja koje smo imali na racunarima pre vise od 20 godina.
 

slobix

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.07.2011.
Poruka
632
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
dell 5720
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-4770K & Noctua NH-D14
Motherboard:
Asus Z87-A
RAM:
8gb ddr3 1600/c7 kingston
VGA & cooler:
Asus GTX770-DC2OC-2GD5
Display:
LG W2243S-PF
HDD:
os:Intel 240GB & sto:WD40EFRX
Sound:
intg.
Case:
Thermaltake Level 10 GT
PSU:
SEASONIC SS-620GM
Optical drives:
Optiarc AD-7240S & LG GH22NS70
Mice & keyboard:
logitech m510 & k360
Internet:
kab.
OS & Browser:
W7x64 &svi glavni
Znas kako, kad je u pitanju energija i sl. svi veliki igraci se tu pitaju sta kako i kada tako da velika je verovatnoca da nece to biti na slobodnom trzistu i kao neki standard bar jos 7-10 godina. Jednostavno nemoj previse da razmisljas o tim baterijama, nece toga biti jos iha-ha.
 

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Podesetio bi te da je Nokia je jos 2006 godine rekla da je tehnologija za gorive celije vec dostupna i da su je testirali kao i da ce gorive celije uci upotrebu za par godina a od tada o njima nema ni glasa a sto je najgore nemaju cak ni u najavi telefon sa gorivim celijama iako je proslo od tada nekoliko tojest 7 godina.

03.10.2006.

Nokia: gorive ćelije za mobitele tek za nekoliko godina

Potrošači će morati pričekati još nekoliko godina prije nego će moći baterije svojih mobilnih telefona zamijeniti gorivim ćelijama koje više doprinose očuvanju okoliša, u utorak je priopćio vodeći svjetski proizvođač mobilnih telefona Nokia

Nije tehnologija u pitanju, trenutno je problem više u opskrbnom lancu", kazao je Tapani Ryhanen, čelnik strateškog istraživanja u Nokijinom istraživačkom centru, na seminaru povodom proslave 20. godišnjice postojanja toga centra. Prema njegovim riječima, sama je tehnologija već dostupna i Nokija ju je testirala. "Trebat će pričekat još nekoliko godina", kazao je on, istakavši kako industrija tek mora razmisliti na koji način opskrbljivati korisnike gorivom.
 
Vrh