• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming Cpu,Dram Red Light

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.693
Rezultat reagovanja
9.039
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Ali koje je rešenje ovog problema? @diimii je napravio dobar potez, ali za to treba imati novaca, živaca, vremena...
 

Gal95

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
Ali koje je rešenje ovog problema? @diimii je napravio dobar potez, ali za to treba imati novaca, živaca, vremena...
Ne mlati mi se po reklamacijama iskreno ovaj novi EMMI vise nema veze sa onim starim dobrim EMMI-jem..

Sad sam porucio sve komplet za ovaj PC tipa 7-8maja,a naknadno i GPU,jer jelte imali su na stanju na sajtu,a nisu kod njih pa sam se dvoumio kako cu sta cu,pa porucio kod njih,ali je dogovor bio kad sve stigne kod njih da pokupim to,pa sam na kraju cekao do 11 avgusta i ako je obecano da ce biti sve za mesec dana,ma da je mozda moja greska zavisi ko i kako racuna 1 mesec..
 

diimii

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2020.
Poruka
314
Rezultat reagovanja
200
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7700x
Motherboard:
Asus Tuf X670E Plus Wifi
RAM:
Patriot DDR5 32gb
VGA & cooler:
BeQuiet! Pure loop 240 AiO
Display:
XFX RX 6800 XT Merc 319
HDD:
KC3000
Sound:
Logitech G633
Case:
BeQuiet Pure Base 500
PSU:
Asus Tuf 750w
Mice & keyboard:
White Shark kb, Steelseries Rival 3 misko
Internet:
sbb
Gal, znas kako, emmi nema na stanju tu tvoju maticnu trenutno, sto ne znaci da je nece imati za mesec dana.
Ako je odneses, TRAZI DA TI VRATE NOVAC!!!, pusti zamene, mozes uvek parama da zamenis.
E sad, s obzirom da nemaju istu tu plocu trenutno, oduzice ti se reklamacija, najverovatnije na 30 dana, ili sto je blize moguce. Meni evo danas nakon tacno 4 nedelje razresise sve i opet sam izvukao deblji kraj.
Ako ne radi nista, sve si pokusao, maticna je riknula i nema razloga da ti ne prihvate, ili je zameni privremeno ili kupi novu a pare ces dobiti od reklamacije. Da sam znao ranije to bih i ja uradio
 

Gal95

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
Gal, znas kako, emmi nema na stanju tu tvoju maticnu trenutno, sto ne znaci da je nece imati za mesec dana.
Ako je odneses, TRAZI DA TI VRATE NOVAC!!!, pusti zamene, mozes uvek parama da zamenis.
E sad, s obzirom da nemaju istu tu plocu trenutno, oduzice ti se reklamacija, najverovatnije na 30 dana, ili sto je blize moguce. Meni evo danas nakon tacno 4 nedelje razresise sve i opet sam izvukao deblji kraj.
Ako ne radi nista, sve si pokusao, maticna je riknula i nema razloga da ti ne prihvate, ili je zameni privremeno ili kupi novu a pare ces dobiti od reklamacije. Da sam znao ranije to bih i ja uradio
Generalno ako ne uspem do ponedeljka da je ozivim/shvatim u cemu je problem svakako cu im je odneti na reklamaciju nego mi je jako krivo sto sam danas izgubio vise od pola dana pokusavajuci da shvatim sta je muci i zasto i sto znam da cu izgubiti minimum jos 2-3 dana sa svim tim,pod uslovom da mi daju novac od reklamacije odmah cim utvrde da je neispravna,sto je lako uocivo bar za sad.

Ali opet gde sam ja u celoj prici? Nema 10 dana kako se PC koristi nije jednom kvalitetno ubacen u LOAD,a kamoli nesto drugo,a fino sam ja to sve njima iskesirao nije da je bas bas jeftina ploca,em das pare,em posle izgubis zivce sa svim tim i na kraju moras da cekas drugi deo ko zna koliko i ako nije tvoja greska.
 

diimii

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2020.
Poruka
314
Rezultat reagovanja
200
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7700x
Motherboard:
Asus Tuf X670E Plus Wifi
RAM:
Patriot DDR5 32gb
VGA & cooler:
BeQuiet! Pure loop 240 AiO
Display:
XFX RX 6800 XT Merc 319
HDD:
KC3000
Sound:
Logitech G633
Case:
BeQuiet Pure Base 500
PSU:
Asus Tuf 750w
Mice & keyboard:
White Shark kb, Steelseries Rival 3 misko
Internet:
sbb
A cekaj cekaj, sta je sa onim da imas 14 dana da vratis i da ne moras nista da kazes? Mislim da mozes u ponedeljak da im odneses i trazis pare nazad jer ti je crkla za manje od dve nedelje i oni su u obavezi da te isplate bez pogovora?
Ne znam da li znas da emmi nema maloprodaju vise tako da moras da odes ili u winwin ili u tehnomaniju da reklamiras

 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.693
Rezultat reagovanja
9.039
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
To važi za robu kupljenu preko interneta.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Generalno ako ne uspem do ponedeljka da je ozivim/shvatim u cemu je problem svakako cu im je odneti na reklamaciju nego mi je jako krivo sto sam danas izgubio vise od pola dana pokusavajuci da shvatim sta je muci i zasto i sto znam da cu izgubiti minimum jos 2-3 dana sa svim tim,pod uslovom da mi daju novac od reklamacije odmah cim utvrde da je neispravna,sto je lako uocivo bar za sad.

Ali opet gde sam ja u celoj prici? Nema 10 dana kako se PC koristi nije jednom kvalitetno ubacen u LOAD,a kamoli nesto drugo,a fino sam ja to sve njima iskesirao nije da je bas bas jeftina ploca,em das pare,em posle izgubis zivce sa svim tim i na kraju moras da cekas drugi deo ko zna koliko i ako nije tvoja greska.
Kolumbija space shuttle je kostao stotine milijardi dolara pa se pokvario i pao. Al nije imao garanciju, za razliku od tvoje ploce.
 

Gal95

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
Kolumbija space shuttle je kostao stotine milijardi dolara pa se pokvario i pao. Al nije imao garanciju, za razliku od tvoje ploce.
Bas si mi pomogao oko popravke ili bilo cega,prosto ne bih uspeo da popravim plocu da nije bilo tvog post-a. :)

Ovaj forum postaje zesci thrash,zbog glupih komentara koji nemaju veze sa samom temom i koji ne pomazu ama bas nikom.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
bar da si nesto novo naucio, al ***g, tebi je to nista. Idi lizi plocu, mozda proradi.
Ti si tek dosao na forum, sa pitanjem koje ima ocigledan odgovor, trazis ne znam ni ja sta, sad majstora da ti popravlja plocu, verovatno za jednu crvenu i kenjas. Lepo ti kazem, samo ne razumes, nema veze koliko ti para imas, kolko je ploca stara, kolko je tebi ovo ili ono bitno nebitno, crkava sve, pa i tvoja ploca. Idi reklamiraj je, a uzmi novu u medjuvremnu, kad vec imas para na bacanje.
 

Gal95

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
bar da si nesto novo naucio, al ***g, tebi je to nista. Idi lizi plocu, mozda proradi.
Ti si tek dosao na forum, sa pitanjem koje ima ocigledan odgovor, trazis ne znam ni ja sta, sad majtora da ti popravlja plocu, verovatno za jednu crvenu i kenjas.
Bravo!

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока

Ajde malo jezik u fiokicu.

Ako nemas sta pametno da kazes u smislu da pomognes nekom onda ne moras ni da komentarises i slicno.
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Nemas sta da trazis reklamaciju, odneses u servis i kazes ne radi, crkla posle 10 dana, dajte novu ili pare. Nikakva servis ne dolazi u obzir, kupio si novo hoces novo da bude.

Proveri zakon ali citao sam da ima neka fora ako je roba kupljena u prvih 6 meseci se ne popravlja nego se izdaje nova ista ili bolja nikako losija.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Bravo!

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока

Ajde malo jezik u fiokicu.

Ako nemas sta pametno da kazes u smislu da pomognes nekom onda ne moras ni da komentarises i slicno.
Spreci me.
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Nemas sta da trazis reklamaciju, odneses u servis i kazes ne radi, crkla posle 10 dana, dajte novu ili pare. Nikakva servis ne dolazi u obzir, kupio si novo hoces novo da bude.

Proveri zakon ali citao sam da ima neka fora ako je roba kupljena u prvih 6 meseci se ne popravlja nego se izdaje nova ista ili bolja nikako losija.
+1 sa mobilnim znam da je tako! Samo masa ljudi to ne zna. Pa nasedaju na fore. U prvih pla godine one ne sme da popravlja osim uz izrizicitu tvoju zelju i saglasnost-u tom periodu ide-ili novac nazad ili NOVI proizvod-ne popravljen.
Na temu-ja ne videjh da ima Aorus Ultra gaming X 470 kod njih-ja imam identicnu plocu-sa KP od Madjara.
 

Gal95

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
+1 sa mobilnim znam da je tako! Samo masa ljudi to ne zna. Pa nasedaju na fore. U prvih pla godine one ne sme da popravlja osim uz izrizicitu tvoju zelju i saglasnost-u tom periodu ide-ili novac nazad ili NOVI proizvod-ne popravljen.
Na temu-ja ne videjh da ima Aorus Ultra gaming X 470 kod njih-ja imam identicnu plocu-sa KP od Madjara.
Ploca je uzeta po porudzbini od njih. Jer kod njih postoji opcija da porucis nesto sto nemaju na stanju ako uzimas vise komponenti itd..:)

@Proleter To si totalno u pravu,ali to je nazalost u Srbiji samo u teorija u praksi gotovo da se niko i nikad ne pridrzava istog.
Odneta je ploca u njihov servis naravno konstantovano je da je ploca 100% neispravna i da je neki vid fabricke greske,cekam na drugu do 30 dana.
Naravno pitao sam ih kako funkcionise povrat novca itd,ostalo je na tome ako opet crkne i druga da ce izvrsiti povrat novca.
I oni znaju vrlo dobro sta pise u zakonu,ali neko iznad njih ne moze da odobri povrat novca itd,sta da ti kazem,znas i sam sve..

@gx-x Ne znam sta ocekujes na ovaj komentar da ti kazem daj mi adresu da dodjem da ti polomim prstice i iscupam baterije,jer si tastatura mangup ili?

Ali to neces docekati od mene,niti sam taj tip coveka niti bi tako odreagovao na forumu,a za uzivo odlicno znam da takvi poput tebe u drustvu fakticki ili ne postoje ili su neprimetni do te mere da ljudi kada te upoznaju zapamte samo svoje ime,toliko o tvojoj bitnosti.

Zamolio bih te da procitas ponovo pravila foruma i da shvatis da AXE forum ne sluzi za to sto ga ti koristis vec za nesto totalno drugo,svoje frustracije leci na drugom mestu,zelim ti sve najbolje. Pozdrav
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pravi si kralj :first:
 
Vrh