• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gaming pc do 700e

depression888

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.07.2020.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kao sto naslov kaze, zanima me vase misljenje, odnosno sta je trenutno best buy za ovaj novac (nije problem ako bude malo preko 700).
Moja trenutna konfiguracija je sledeca:
Cpu : i3 8350k
Gpu: rx 580 rog strix 8gb
Mb: b360m mortara
Ram: 16gb hyperx fury @2666mhz
Psu: thermaltake smart se 730w
2x ssd (240gb & 60gb)

Prva opcija je zbog cega sam i postavio pitanje, odnosno prodavanje konfiguracije i dodavanja novca za novi build. Razmisljam o prelasku na ryzen jer trenutno deluje kao bolja opcija + plus su ploce jeftinije nego za intel (bar su bile, ne znam sad). Druga opcija je da upgradeujem cpu i gpu, mada nesto i nisam za tu opciju. U oba slucaja svakako planiram da uzmem polovnu graficku, cene su trenutno bas prenapumpane, mac sa dve ostrice je svakako jer je velika vecina kartica rudarila pa sta ti zapadne. Da ne duzim vise svakao sam preterao. Vasa misljenja?
 

AroX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.05.2020.
Poruka
571
Rezultat reagovanja
419
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 7500f OC @ 5.3 Ghz 1.2v / ID COOLING 225XT/2x arctic P12
Motherboard:
Asrock B650M-HDV/M.2
RAM:
2x8gb Kingston Fury Beast DDR5 6000 Cl40/OC 6200 CL30
VGA & cooler:
Manli rtx 3060ti
Display:
Benq zowie xl2540k
HDD:
A2000 1TB
Sound:
Logitech g pro x
Case:
Raijintek arcadia iii
PSU:
Be quiet system power 9 600w
Mice & keyboard:
Logitech G Pro X & HyperX Alloy Origins Red switches
Internet:
Jotel 150/50
OS & Browser:
Google Chrome
Kao sto naslov kaze, zanima me vase misljenje, odnosno sta je trenutno best buy za ovaj novac (nije problem ako bude malo preko 700).
Moja trenutna konfiguracija je sledeca:
Cpu : i3 8350k
Gpu: rx 580 rog strix 8gb
Mb: b360m mortara
Ram: 16gb hyperx fury @2666mhz
Psu: thermaltake smart se 730w
2x ssd (240gb & 60gb)

Prva opcija je zbog cega sam i postavio pitanje, odnosno prodavanje konfiguracije i dodavanja novca za novi build. Razmisljam o prelasku na ryzen jer trenutno deluje kao bolja opcija + plus su ploce jeftinije nego za intel (bar su bile, ne znam sad). Druga opcija je da upgradeujem cpu i gpu, mada nesto i nisam za tu opciju. U oba slucaja svakako planiram da uzmem polovnu graficku, cene su trenutno bas prenapumpane, mac sa dve ostrice je svakako jer je velika vecina kartica rudarila pa sta ti zapadne. Da ne duzim vise svakao sam preterao. Vasa misljenja?
Ja mislim da za taj cenovni rang mozes lagano ryzen 5 3600 sa gtx 1660, graficka je jako diskutabilna, ali taj procesor mislim da se definitivno ne isplati.
 
Vrh