• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

G502 Lightspeed levi klik problem

durburger

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.02.2021.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, skoro sam uzeo g502 lightspeed i sam mis je odlican, ali sve cesce primecujem da levi klik ima problem sa pritiskom i da cesto dok drzim klik izgubi kontakt dok ne pritisnem jace. Znaci sve vreme je dugme pritisnuto, ali povremeno gubi kontakt. Kliktanje je ok, ovo se odnosi samo na drzanje levog klika za prevlacenje stvari na primer itd.

Uzeo sam mis sa Kupujem Prodajem tako da ne verujem da mogu da ga vratim, ali i ako mogu, vidim da se ljudi zale na ovaj problem za razne modele ovog misa ne samo za lightspeed, i da je dobra sansa da i drugi model ako dobijem zamenu bude isti.

Da li mogu sam da zamenim prekidace i resim ovo i koji bi mi prekidaci trebali ako mogu? Ima li ih negde kod nas da se kupe? Nikad nisam radio ovo ali dosta frustrira levi klik za MMO-ove pogotovo kad ga non stop drzim zbog kamere itd.
 

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.694
Rezultat reagovanja
1.810
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
Moras da otvoris, proveris koji su klikovi u pitanju, nadjes zamenske. Mislim da Logitech iskljucivo neke specificne koristi i da ne reaguje na druge prekidace/klikove. Najmanji problem je zamena, zeznuta stvar je ako su srafici sakriveni ispod klizaca, kada se ti klizaci skinu, vise nikad ne mozes da ih vratis(zalepis) kao kad je mis bio nov.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.792
Rezultat reagovanja
3.204
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 3060ti founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
kako je onda odlican?
 

durburger

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.02.2021.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moras da otvoris, proveris koji su klikovi u pitanju, nadjes zamenske. Mislim da Logitech iskljucivo neke specificne koristi i da ne reaguje na druge prekidace/klikove. Najmanji problem je zamena, zeznuta stvar je ako su srafici sakriveni ispod klizaca, kada se ti klizaci skinu, vise nikad ne mozes da ih vratis(zalepis) kao kad je mis bio nov.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
A ima li neki ovlasceni servis ili bilo koji servis koji radi miseve? Video sam klip za otvaranje i nemam ni opremu niti vestinu za ono vidim da traje po sat vremena i nekima.

kako je onda odlican?
Mislio sam bio je odlican pre ovoga, tj nemam nikakve zamerke za sam mis dok je funkcionisao kako treba.
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Danas kada budem ustao poslacu ti link sa drugog foruma od coveka koji to jako dobro popravlja, koliko sam svatio on originalne sviceve popravlja a po potrebi ih menja komplet.
 

imarkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2010.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Da, nazalost najpoznatija mana vecine miseva danas, bez obzira sto je nov, ovo se desilo usled oksidiranja switch-eva, od neadekvatnog skladistenja u duzem vremenskom periodu u takvim uslovima.
Klicazi na tom misu se mogu fino skinuti koristeci fen da malo zagreje i onda nema problema, skida se lako i kada se vrate, skoro da se i ne primecuje. Problem moze da bude ako se skidaju jos par puta..

Logitech ima stvarno sjajne miseve, ali ovo je veliki problem, jer za ove pare ne sme da se desava. Nije problem da se zamene klikovi, ali opet, nije resenje za svakog.
 
Vrh