• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Firefox ekstenzije: Prvi deo

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3


Mozilla Firefox je open-source web browser, koji je nekada bio poznat pod imenima „Phoenix“ i „Firebird“, a nastao je na temeljima gecko layout engine-a. Firefox je drugi najkorišćeniji browser na svetu (21,73%), posle Internet Explorera (67,51%). Aktuelna verzija je 3.0.8, i možete je download-ovati ovde. Firefox dolazi sa integrisanim spell checkerom, podrškom za progresivnu pretragu u stranici (kako kucate tekst, tako se nalazi reč), download menadžerom, i integrisanim sistemom za pretragu koji koristi korisnički definisan engine (google kao deafult). Ono što čini Firefox posebnim je njegova implementacija add-on-ova (dodataka) koji mu daju dodatnu funkcionalnost i mogućnosti.

Više o tome...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Evo, ovako... Sve navedene ekstenzije koristim i ja, sem zadnje DownThemAll.
Buduci da koristim GetRight download manager vec duzi niz godina i da mi "lezi", koristim jednu drugu ekstenziju, vrlo slicnu DownThemAll a zove se FlashGot.
Takodje ima mnogo funkcija a meni je bitno samo to sto me sad Firefox pita, po pocetku download-a, sta zelim da uradim sa fajlom. Jedna opcija je FlashGot koja preusmerava fajl GetRight-u.
Postoje sajtovi koji zabranjuju download akceleratore i tu koristim klasican Download Manager, naravno sa dodatkom Download Status bara.
Jos neke od ekstenzija koje bih ja pomenuo su:
AdBlock Plus: Element Hidding Heler
-otvara u dnu strane sav sadrzaj koji postoji na sajtu i sa njim je moguce blokirati odjednom mnogo stavki, prisutno je i sortiranje sadrzaja po tipu, filteru, adresi radi lakseg snalazenja i blokiranja slika, frame-ova, itd, itd..
IE Tab
-otvara stranicu u IE engine-u
Remove Cookie(s) for Site
-sa dva klika brisemo kolacice samo sa trenutnog sajta na kom se nalazite..
TabMix Plus
-meni jako bitna ekstenzija koja omogucuje rad sa tabovim onako kako pozelite. Ima ugradjen Crash Recovery, omogucava sve moguce operacije sa tabovima, zatvaranje, otvaranje, dupliranje, kopiranje adrese, dodavanje u bukmarke, mislim, sve ;) Takodje omogucava prilagodjavanje otvaranja, zatvaranja tabova, rad misa u browseru itd, itd.. Meni jedna jako korisna alatka..
Unofficial Google Translate firefox extension
-omogucava prevodjenje, koristeci Google Translate Engine, u okviru postojece stranice. Koriscenje je vrlo jednostavno, bez suvisnih tabova i komplikacija.
Xmarks (bivsi Foxmarks)
-cuva vase bookmarke na serveru i radi sinhronizaciju istih pri bilo kojoj promeni. Ukoliko nadje vece neslaganje prilikom dve sinhronizacije, pita vas sta zelite da uradite. Moguce su sve opcije: prepisivanje sa servera u firefox (brise postojece firefox bookmarke), prepisivanje iz firefoxa na server (brise bookmarkse sa servera) i spaja dve baze u jednu.
Imam ja tu jos nekih ekstenzija ali ove sto sam naveo, po meni, su dosta korisne..

Tekst koji je objavljen je vrlo koristan i samo nastavite u tom pravcu. Od mene samo pohvale..
:wave:

P.S. Ne procitah nigde za Adblock ekstenziju da je napisano za blokiranje slika (koje nisu vec u filteru) sa dva klika misem: Desni klik\Adblock Image
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
Ovo sam sve sam pisao,nije nikakav c/p da se zna :P

ADD BOOKMARK HERE - omogucjava da birate u kom cje se folderu(bookmark folderu) sacuvati zeljeni bookmark.

BOOKMARKS SCROLLBAR - koristan skrol bar ako imate previse bookmarnova kao ja i ako vam treba dosta vremena da vam autoscroll prikaze zeljeni bookmark.Koristite skrol misa za pretrazivanje bookmarka.

DOWNLOAD STATUSBAR - mali i diskretan download manager koji je integrisan u status bar prozora,poseduje dosta opcija za podesavanje izgleda po vasoj zelji i ukusu.

DOWNLOADHELPER - mali ali prilicno koristan addon koji vam omogucjava da skinete bilo koji stream sa nekog sajta kako video tako i audio.

EXTENDED STATUSBAR - statusbar koji vam prikazuje trenutnu brzinu ucitavanja stranice,njenu velicinu,vreme za koje se ucitala.

FACEBOOK TOOLBAR - mislim da ovde nije potrebno trositi previse reci na opis,odavne mozete na samo jedan klik promeniti vasu status poruku,pristupiti svojim aplikacijama,vrsiti pretragu prijatelja kao i pristupati njihovim profilima.Add on vas moze obavestavati o raznim promenama kako na vasem tako i na tudjim profilima.

FAST DIAL - ova opcija je preuzeta sa browsera Opera i omogucjava da vam se omiljeni bookmarci prikazuju kao thumbnail pri pokretanju browsera.

FASTERFOX - nudi izbor vise profila koji svako na svoj nacin ubrzava ucitavanje stranica kao i mogucjnost rucnog podesavanja.

FISSION - jako lep efekat prikazivanja ucitavanja stranice u adress baru.

FLASHGOT - jako koristan dodatak,po mom misljenju neizbezan.Omogucjava integraciju vaseg omiljenog download menagera (gozilla,flashget,orbit,getright...) u Ff i omogucjava korisniku da bira koju vrstu fajlova zeli da skida sa zeljene stranice,jednim klikom mozete zadati da se skinu sve pesme sa nekog FTPa,ili da se poskidaju sve slike sa nekog sajta,npr.

FORECASTFOX - detaljan prikaz vremenskih uslova u vasoj zemlji.

IE TAB - koristite Internet explorer engine u okviru Firefoxa.

IMAGESHACK TOOLBAR - ako vas mrzi da stalno pristupate svom imageshack profilu kako bi ste pogledali ili uploadovali slike onda je ovo must have dodatak za vas.Uploadujte slike prostim drag n drop sistemom.

IGET - omogucjava dodavanje direktnog linka u "downloads" prozor.

MEGAUPLOADS - koliko vam se puta desilo da kada pokusate da skinete zeljenu stvar sa nekog host sajta zateknete poruku kako nema slobodnih "socketa" ka vasoj zemlji,ili kako npr morate da cekate kako bi ste dobili ticket.Ukljucivanjem ovog add ona sve prethodno navedeno odlazi u zaborav.

MOUSE GESTURES REDOX - izdavanje raznih komandi prostim pomeranjem misa kao i kombinacijom tastera na njemu.Pravljenje skripti i makroa.

MR TECH TOOLKIT - alat za napredne korisnike.omogucjava vam da menjate firefox,gasenje vama nepotrebnih opcija,kreiranje addonova,editovanje postojecjih,dodavanje opcija itd.

RIGHT-CLICK-LINK - opcija preuzeta iz opere omogucjava da selektovani link otvorite u novom tabu.(korisno ako je link napisan u
Kod:
 ili text codeu)

[u]SESSION MANAGER[/u] -  pamti i backupuje vase sesije.

[u]STYLISH[/u] - sami izmenite izgled nekog sajta po vasoj zelji.Zelite npr crni google?nema problema.

[u]TAB MIX PLUS[/u] - mnostvo opcija i contextmenu-ja za vase tabove.

Ako vas se svideo neki od navedenih addonova prekopirajte njegovo ime i potrazite ga ovde https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/
 
Poslednja izmena:

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ne verujem da odo ovoliko stvari niko nije pomenuo Greasemonkey.
Obavezan dodatak sa sve korisnike.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748

Skripte za njega preuzimate sa ove lokacije.
http://userscripts.org/

Dok ovo pišem u recently updated scripts sam našao četiri meni dobre skripte.
http://userscripts.org/scripts/show/38484
http://userscripts.org/scripts/show/42631
http://userscripts.org/scripts/show/37693
http://userscripts.org/scripts/show/26905

Skripta ima baš mnogo, ali stvarno vredi prelistati, može svašta da se nađe.
 

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
@Voodoons

Znam za element hider, ali ja za to koristim RIP (Remove IT permanently)

@Misticj

Vecinu i ja koristim, ali tema teksta su bile ekstenzije koje bi trebalo instalirati odmah posle instalacije FF-a. Neke od njih sam i isplanirao da opisem, ali kasnije.

@Diabolique

Nisam pomenuo greasemonkey, jer je ipak malo naprednija stvar... Koju ne koriste svi ljudi isto... Dvoumio sam se izmedju njega i LinkAlert-a, pa sam na kraju odlucio da nijedan ne ubacim u tekst...

Kao sto sam najavio sledece nedelje cu odraditi opis 6~7 ekstenzija za tabove ;)
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
@Voodoons

Znam za element hider, ali ja za to koristim RIP (Remove IT permanently)

@Misticj

Vecinu i ja koristim, ali tema teksta su bile ekstenzije koje bi trebalo instalirati odmah posle instalacije FF-a. Neke od njih sam i isplanirao da opisem, ali kasnije.

@Diabolique

Nisam pomenuo greasemonkey, jer je ipak malo naprednija stvar... Koju ne koriste svi ljudi isto... Dvoumio sam se izmedju njega i LinkAlert-a, pa sam na kraju odlucio da nijedan ne ubacim u tekst...

Kao sto sam najavio sledece nedelje cu odraditi opis 6~7 ekstenzija za tabove ;)
pa znas kako "ekstenzije koje bi trebalo instalirati odmah posle instalacije FF-a" su jako relativan pojam,ja godinama koristim "mozback" program tako da nemam potrebu da prilikom svake reinstalacije sistema iznova instaliram sve ove addonove i podesavam ih,vecj sam ih jednom podesio i sacuvao profil,ali da ne koristim mozback ja bih opet odmah posle instalacije FF-a instalirao navedene addonove,jer smatram da su jako korisni,svaki na svoj nacin,i da u velikoj vecjini cine surf "komfornijim".Slazem se,pojedini su previse komplikovani za obicne korisnike ali opet i one cje nacji svoju primenu kod naprednih korisnika.

Obicnim korisnicima je samo spominjanje nekih dodataka vecj konfuzno,i to od njih zahteva da se dodatno udube u samu materiju FFa,cinecji ih tako naprednijim korisnicima.Kao i u svemu na svetu,prvo moras da se pomucis malo da bi kasnije mogao da uzivas.Najbitnija stvar kod svega toga je da li oni zele da im surf bude jednostavniji ili cje se voditi onom logikom "jeste ctrl+v jedostavnije ali ja sam navikao na edit>paste i ne zelim to da menjam".
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Dovoljno je samo uraditi backup direktorijuma:
C:\Users\ime_usera\AppData\Roaming\Mozilla u Windows 7 ili Vista OS-a
ili
C:\Documents and Settings\ime_usera\Application Data\Mozilla u WinXP OS-u.
Firefox instaliram u E:\Program Files i posle reinstalacije windowsa, samo jednom pokrenem Firefox. Po prvom pokretanju, Firefox sam pravi onaj Mozila direktorijum. Ugasim Firefox, obrisem taj direktorijum i prekopiram onaj iz bekapa.
Isto moze da se radi za Operu, Windows Sidebar, Windows Gadgets...
 

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
pa znas kako "ekstenzije koje bi trebalo instalirati odmah posle instalacije FF-a" su jako relativan pojam
Da, slazem se.... Rukovodio sam se svojim iskustvom i stvarima koje bih voleo da po defaultu budu ubacene u FF. (Extended statusbar, download statusbar, adblockplus)

ja godinama koristim "mozback" program tako da nemam potrebu da prilikom svake reinstalacije sistema iznova instaliram sve ove addonove i podesavam ih,vecj sam ih jednom podesio i sacuvao profil,ali da ne koristim mozback ja bih opet odmah posle instalacije FF-a instalirao navedene addonove
Ja samo iskopiram profile folder :p

jer smatram da su jako korisni,svaki na svoj nacin,i da u velikoj vecjini cine surf "komfornijim".Slazem se,pojedini su previse komplikovani za obicne korisnike ali opet i one cje nacji svoju primenu kod naprednih korisnika.
Da, postoji mnogo vrlo korisnih ekstenzija koje se ne mogu konfigurisati lako (npr. greasemonkey - za njega planiram ceo tekst).

Obicnim korisnicima je samo spominjanje nekih dodataka vecj konfuzno,i to od njih zahteva da se dodatno udube u samu materiju FFa,cinecji ih tako naprednijim korisnicima.Kao i u svemu na svetu,prvo moras da se pomucis malo da bi kasnije mogao da uzivas.Najbitnija stvar kod svega toga je da li oni zele da im surf bude jednostavniji ili cje se voditi onom logikom "jeste ctrl+v jedostavnije ali ja sam navikao na edit>paste i ne zelim to da menjam".
Cilj ovih tekstova o ekstenzijama je bas to: Da promenimo misljenje: Navikao sam da idem preko Sarajeva do Beograda... Ne zelim da idem autoputem!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Tema teksta je odlična. Potrebna je da bi otvorila oči ljudima koji imaju bojazan pri prelasku na nesto novo, ljudima koji su tradicionalisti i stalno gledaju u jednom smeru.
Firefox je, po meni, ultimativan, web čitač i stalno beleži porast broja korisnika.
Ovako su stojale stvari u martu 2009 po učešću čitača u svetuČ
1. Internet Explorer: 66.82%
2. Firefox: 22.05%
3. Safari: 8.23%
4. Chrome: 1.23%
5. Opera: 0.70%
6. Netscape: 0.69%
7. Others: 0.28%
Ali, smatram, da izvrše ispitivanje koliki procenat ljudi, koji imaju naprednije znanje hardvera i softvera, koristi koji web čitač, da bi bila drastična razlika u korist Firefoxa, zahvaljujući pre svega ekstenzijama ;)
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Lep tekstic, a svez sistem tako da ce dosta ovih stvarcica (tradicionalno :p) naci mesta i na mojoj mashini ;) . Samo napred Coola :)

Btw nisam znao da je opera ovako "jadna", pa ni jedan procenat trzishta je ne koristi :zgran:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Tema teksta je odlična. Potrebna je da bi otvorila oči ljudima koji imaju bojazan pri prelasku na nesto novo, ljudima koji su tradicionalisti i stalno gledaju u jednom smeru.
Firefox je, po meni, ultimativan, web čitač i stalno beleži porast broja korisnika.
Ovako su stojale stvari u martu 2009 po učešću čitača u svetuČ
1. Internet Explorer: 66.82%
2. Firefox: 22.05%
3. Safari: 8.23%
4. Chrome: 1.23%
5. Opera: 0.70%
6. Netscape: 0.69%
7. Others: 0.28%
Ali, smatram, da izvrše ispitivanje koliki procenat ljudi, koji imaju naprednije znanje hardvera i softvera, koristi koji web čitač, da bi bila drastična razlika u korist Firefoxa, zahvaljujući pre svega ekstenzijama ;)
PCAXE-a ce se truditi da obichnom korisnku demistifikuje stvari na pravi nachin i da ga nauchi pre svega da razmishlja pravilno...
:wave:
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Fin tekst, od add-on-ova bi trebalo još spomenuti NoScript.
 

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Zanimljiv add-on, koristio sam ga jedno vreme... Verovatno cu da napravim kombo:

Greasemonkey
RIP
NoScript...
 

hddrec

Banned
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
191
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
EXTENDED STATUSBAR - statusbar koji vam prikazuje trenutnu brzinu ucitavanja stranice,njenu velicinu,vreme za koje se ucitala.

FISSION - jako lep efekat prikazivanja ucitavanja stranice u adress baru.
ovo ima isti efekat, nema potrebe za gomilanjem
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
ovo ima isti efekat, nema potrebe za gomilanjem
Nema
Extended... pokazuje tako sto u donjem levom uglu pokazuje broj slika koje stranica ima, velicinu stranice, vreme za koje se ista ucitala i brzinu u KB kojom se ucitala.
Dok Fission prikazuje progress bar u adress baru.
 

hddrec

Banned
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
191
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ok

kako da ovo izbacim ?

 
Vrh