• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Far Cry 3

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa bas zato i treba da ga proda. To bi mu bio najbolji savet :)
Neki i3 i gtx660(ti) i da peva co'ek kako mu sve radi.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
kome to da proda lol za koje novce? 100e? to se ne isplati prodavati. Sa takvim kartama si ozenjen dok im vrednost ne padne na 50-60e jer se ne isplati prodavati to. Seti se onog gtx295 sto se vukao po forumima i oglasima, promenio 100 ruku, niko ga nece, isao po ~100e jos pre godinu i po dana...ko zna gde je zavrsio jadan, niko ga nece :rotf:
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako bre nece :) Videh da pre koji mesec neko pricao da hoce da proda 5970 i odma skocili rudari da kupe.
5850 je jako cenjena kod rudara i dalje, a ovo su dve 5870 koje uzimaju samo jedan slot, tako da bi trebalo lako da ode za pristojne parice.
Ili dekodiranje telefona, ili neki number crunching svakako.

GTX-a niko nece zato sto nije za rudarenje :P
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
da rudari sa tom kartom? Pored 7xxx serije? Ta karta ce sad trositi vise struje nego sto ce zaraditi para na rudarenju al ajd, moguce je da neko ima racunicu. Za gtx si u pravu.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
5xxx serija je vrh za rudarenje, 5970 posebno, recimo da od 7xxx tek 7950 moze da joj parira.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ja sam sa 5850 izrudario jedan bitcoin za 7 dana u proseku. To jeste tada bio vrh, ali to su corava posla jer bez par CF konfiguracija to je mlacenje prazne slame. Ako nekom fali jos jedna 5970 za quadfire njemu se isplati. Ako sklapa novu masinu - cisto sumnjam. 7950 trosi 2x i manje i radi brze + nije problem naci jos jednu za CF ili jos 3 za quadfire.
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovo ko kad moj burazer upadne u depresivnu fazu pa sta god da kazes on ti objasni kako i zasto to nece uspeti :d

VLIW5 karte su cruncher monsteri. 5850 idu za koliko... 100+ evra ? Ovo su dve 5870, to jest dva puna Cajprs cipa, ne mogu ni da sracunam koliko je to SP-ova :) Sa tim da 5970 trosi manje od dve zasebne 5870 i uzima samo jedan slot sto puno znaci onima koji imaju farme. 40nm cipovi uopste nisu tako losi sto se tice potrosnje i zagrevanja. Sad ispade da cim stigne nova generacija, ona prethodna se pretvara u termonuklearne elektrane :d A do juce smo ih svi hvalili kako su hladni i malo trose. Nema potrebe da mi se sad kace tabele sa potrosnjom/temperaturom jer znam i ja da ova karta vuce poprilicno i grejace se, ali kome treba za posao to mu nece smetati. Ili svakako manje nego nekom ko se igra na njoj.
Da ponovim... poslednji put (a to nije bilo tako davno) kad sam video da je pomenuta prodaja 5970 ljudi su se otimali o nju.

Na kraju krajeva ovde smo samo da ukazemo na sve mogucnosti momku. Nista ga ne kosta da je stavi na prodaju. Pa ako dobije ponudu od 100 evra kako ti kazes onda neka je zadrzi, a ako dobije 250+ kao sto ja mislim da bi onda neka je proda sa sve ostatkom kompa i kupi novu konfiguraciju. Toliko je jednostavno.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
brate, mrzi me da se objasnjavam oko toga vise, za bitcoin je bitno kolko hash/s rade i kolko struje pri tom trose da bi se to isplatilo. Sa svakim blokom tezina raste, a kad je samo bitcoin coin u pitanju, dal je 5830 ili 5850 u pitanju svejedno je. Za SL3 unlock je druga prica, skroooz druga prica. Istrazivao sam bas juce na ovu temu jer sam se i ja zainteresovao i evo nekih tabela:

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

5970 ili 6990 = isti djavo za bitcoin stim sto 6990 ipak trosi manje, a na duge staze to je bitno. E sad fora je sto je i jedno i drugo apsolutno ne isplativo za bitcoin rudarenje jer postoji ovo:
http://www.butterflylabs.com/products/

dakle za 150$ dobijes ~4.5 GHs umesto ~750 MHs kolko daje 5970/6990. Pise da nije dostupno ali jeste, period cekanja je cca 2 meseca na spravu. Ko oce ozbiljno da rudari batalice graficke u potpunosti i krenuce sam da vija blokove sa BitForce Single 'SC' ( 60GHs). Ko oce da kopa coin (gledao sam i studije isplativosti) sa grafickim kartama moze da racuna na otprilke 1 mesecno sa cca 1.5GHs dakle nesto reda 2x5970. To ne da se ne isplati nego je suludo osim ako te karte nece raditi i SL3 unlock. E sad bolje da se manimo offtopicarenja ako se slazete. :)
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa ja lepo rekoh da se ne kace tabele i objasnjenja da ne bi sirili nepotrebno. Ali vaznije je dokazati teoriju relativiteta nego baviti se sustinom problema :P

Uopste nije bitno kako radi i zasto radi, poenta je da je karta na ceni u jednom krugu ljudi, a i poprilicno je retka tako da su dobre sanse da se dobiju fine parice za nju. A najbolje od svega je sto ga nista ne kosta da proba. Ako ne uspe - nikom nista. Ako uspe - eto mu nove konfiguracije sa kojom ce da progleda. Zasto unapred sprecavati momka da proba ako tako stoje stvari ?

Ujedno eto i najboljeg saveta za FC3, a i za sve igre. Sa 5970 ce imati samo sve vise i vise problema u igrama u buducnosti. Sto pre predje na neki GtX660(Ti) ili HD7850(70) to ce mu biti bolje.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Dobro. Vidi, on svejedno ni ne postuje vise ovde tako da nije ni bitno.
Krenuli smo od toga zasto mu secka fc3 non stop, kad je napisao da ima 2gb rama meni je sve bilo jasno i preporucio sam kao najprakticnije i najbezbolnije resenje da zabode jos 2gb rama i to je to, problem sa fc3 resen. Menjanje cpu-a, prodavanje graficke i nabavka druge i sl. je mnogo veca komplikacija i mnogo "tezak" savet za nekoga ko ima masinu sa 2gb rama i pita zasto mu fc3 stuca.
Da moze to sve da uradi - moze, naravno. Da ce imati sve vise problema sa podrskom za 5970 - vec ih ima i imace ih i dalje jer AMD ne podrzava vise ni 6xxx seriju kako treba,a kamoli 5xxx dual gpu. Sve si u pravu drugar. Jedino ti sporim, odnosno, ne slazem sa time da je za njega najbolji savet i resenje za fc3 da proda 5970. Ja mislim da je najbolje da ubaci jos 2gb rama. Eto, toliko. :wave:
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam, problem, tj nedoumice oko ove igre koju igram nekoliko dana ...



Kada izađem iz igre , pa se vratim, igra počinje od tornja, a kad me ubiju igra se nastavlja iz sela. Danas sam stigao do njihove baze na obali i kao da je izbacio da je registrovan progres, ali kad ono, uvek vraća sa tih istih mesta. Koliko, treba, da zaradim ili šta već da me makne sa tog jednog te istog mesta ?
 
Poslednja izmena:

Vaske

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.09.2016.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4460
Motherboard:
Gigabyte X99
RAM:
8gb HyperX Fury
VGA & cooler:
Gtx 960 Strix 2Gb
Display:
Asus
HDD:
1tb Samsung / SSD 120gb Samsung EVO
Mice & keyboard:
Mice A4Tech bloody
Internet:
SSB 50mb
OS & Browser:
Win 10 / Chrome
Deluje mi da auto save opcija ne radi. Sto je cesto zs fc 3. Probaj desni klik na ikonicu pa u propertisu podesi na administrator
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Deluje mi da auto save opcija ne radi. Sto je cesto zs fc 3. Probaj desni klik na ikonicu pa u propertisu podesi na administrator

Hvala, ipak nije bio bag srećom


Ako se neko seća igre, imam još jedno pitanje. Misija sa nemcom Semom, treba uništiti neke cisterne. Uništim te cisterne, ali na kraju taj sem i drnda nešto na petom poziciji i ja treba da ga kao odbranim. Ali nema, šanse, jer igra neprekidno stvara te ****are, menjam pristupe, ali nestane mi municije. Jednostavno, nema šanse da ih pobedim zbog malo municije i njeih na desetine koji dolaze. Jel može misija nekako da se preskoči ?
 

Vaske

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.09.2016.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4460
Motherboard:
Gigabyte X99
RAM:
8gb HyperX Fury
VGA & cooler:
Gtx 960 Strix 2Gb
Display:
Asus
HDD:
1tb Samsung / SSD 120gb Samsung EVO
Mice & keyboard:
Mice A4Tech bloody
Internet:
SSB 50mb
OS & Browser:
Win 10 / Chrome
Ne moze. Imas nekoliko talasa neprijatelja koji nadiru. Ali imas montiran gun tu pored, a imas i mine koje dobijas. A i u kolibi imas ammo stash tako da mozes da se dopunis
 
Vrh