• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Evo i moje ideje :)

Cbrbeats

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.06.2012.
Poruka
26
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 3570K Stock
Motherboard:
ASrock Z77 Extreme 4 ATX
RAM:
Corssair vengance 1866 8GB
VGA & cooler:
ATI HD 5570
HDD:
128 gb ssd+ 2XWD500gb
Internet:
FASTWEB fibraottica 10/10
Bravo, u celoj prici sam zaboravio da napomenem da sam za plocu iskoristio postojece podnozje tj lim iz kucista. Koji sam malo morao da modifikujem (skratim) da bih upakovao u liniju. Inace ceo projekat je bio tipa da li mogu to da izvedem bilo bi cool tako da nije previse vremena i truda ulozeno. Naravno da bih mogao to da sredim mnogo bolje ali prvo sam hteo da vidim jeli uopste izvodljivo. Treba tu jos sto sta resiti hdd npr. itd. Ali tome cu se posvetiti najverovatnije na leto. Za sada ovo je samo ideja realizovana na najprostiji nacin cisto da vidim mane pored vizuelnog zadovoljstva. Za ceo projekat mi je trebalo uz pomoc burazera 3 sata efektivnog rada i isto toliko sati razmisljanja. Radjeno je u sitne sate u sobi i bez nekih masina samo sa prirucnim hobi alatom. Hvala svima na komentarima i predlozima.
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cestitke svakako, a komentari i kritike ako ih ima su iskljucivo dobronamerne ;)
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Mozda ono sto bi ja uradio vremenom..izbacio trafo...umesto displeja od mini linije ubacio neki lcd fan kontroler..ubacio graficku napravio mesta za jedanu-dve 12-tice da izbacuju vazduh ...mozda okrenuo napajanje i napravio mesto da moze da izbacuje vazduh napolje ili ispod linije i to je to ;) i odradio neko malo sigurnije drzanje za dvd...
Ali u svakom slucaju sve pohvale :)
 

Cbrbeats

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.06.2012.
Poruka
26
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 3570K Stock
Motherboard:
ASrock Z77 Extreme 4 ATX
RAM:
Corssair vengance 1866 8GB
VGA & cooler:
ATI HD 5570
HDD:
128 gb ssd+ 2XWD500gb
Internet:
FASTWEB fibraottica 10/10
Mozda ono sto bi ja uradio vremenom..izbacio trafo...umesto displeja od mini linije ubacio neki lcd fan kontroler..ubacio graficku napravio mesta za jedanu-dve 12-tice da izbacuju vazduh ...mozda okrenuo napajanje i napravio mesto da moze da izbacuje vazduh napolje ili ispod linije i to je to ;) i odradio neko malo sigurnije drzanje za dvd...
Ali u svakom slucaju sve pohvale :)
Hvala na savetu, svakako je dobrodosao :) Videcemo za dalje sta i kako, za sada funkcionise a i moj cilj je postignut tj. uspeo sam da to spakujem i da dobijem ono sto sam zamislio. Sto se tice daljeg upgradea videcu kad i sta jer definitivno ne planiram jos dugo drzati ovu konfiguraciju (CPU Intel e5200 dual core 2.5 ghz, 3Gb DDR2, 80gb Hdd(izbacih SSD posto mi pravi probleme,detaljnije u grugoj temi)), config u profilu mi je drugi racunar. Za sada to je to (osim ako imate viska komponenti koje vam nisu potrebne, jer mi se ne isplati ulagati u ovu konfiguraciju :D)

Hvala na konstruktivnim savetima i na pohvalama ako se nesto bude menjalo updateujem post :)
 
Vrh