• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Driveri sa Windows 10 na Windows 7...

RandomGlupak

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.07.2021.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Pozdrav svima. Pre nekih godinu ipo uzeo sam laptop Lenovo IdeaPad L340, odnosno ovaj: Lenovo IdeaPad L340-15API 15.6"AG,AMD DC R3-3200U/8GB/1TB/128 SSD/Radeon Vega 3 On dolazi sa Windows 10, ali to nije to iskustvo, isključio sam sve animacije i opet po nekad zakove i nije toliko responzivan. Koristim ga za Multimediu i možda za neki GTA SA i takve sitnice. Odlučio sam da insaliram Win 7 na njemu i posle par dana istraživanja i muke uspeo sam da dobijem Win7 na ryzen sa većinom drivera, jedini driveri koji mi stvaraju najviše problema jesu za graficku, istraživo sam i našo par rešenja u editanju samog drivera, ali kada takav driver instaliram windows se boot-a sa crnim ekranom pa moram u safe mode da isključim driver. Kao što sam reko koristim za neke sitnice tako da mi nije obavezan toliko, jer imam računar sa Windows 11 i on mi je glavni. Takodje nije mi bitan Windows Security, koristim računar već dugo vremena bez ikakvog antivirusa i nemam problema sa tim. Hvala unapred svima.
 

A121

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.02.2021.
Poruka
80
Rezultat reagovanja
46
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-9700K & Liquid Freezer II 360 CPU
Motherboard:
Gigabyte Z390 M rev. 1.0
RAM:
Kingston 16GB 3200MHZ HyperX Fury RGB
VGA & cooler:
Zotac GeForce GTX 1660 Twin Fan
Display:
Lenovo L24q-30
HDD:
Kingston SA2000M8/500G
Case:
Cooler Master MasterBox MB511 Red Trim
PSU:
Cooler Master MPE-750
OS & Browser:
Windows 10
Ja ti preporucujem da proveris da li ce da radi na windows 8 ili windows 8.1 jer koliko ja znam windows 7 ne dobija vise bezbednostne apdejte i naravno postoji mnogo veci rizik za kompjuterske viruse. Drugi razlog zasto ti preporucujem windows 8 ili 8.1 moguce je da ce drajveri da rade na nekoj od te dve verzije jer su novije od windows 7.
 

RandomGlupak

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.07.2021.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Resio sam problem, preradio sam driver i uspeo da dobijem instalaciju da radi kako treba, jos par sitnica da namestim i imam skroz funkcionalni laptop. Sto se tice virusa nikad mi nisu bili problem, prosto znam da se cuvam, ni na mom glavnom kompu kog imam vec par godina ne koristim antivirus nikakav, prosto nije mi potreban. Sve jedno hvala na savetu. :D
 
Vrh