• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Dragon Age "Origins"

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.841
Rezultat reagovanja
3.288
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
aha :) kool, igra je odlicna! imam oko 21h gameplay_a
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Igoritza's recap of Codex:

prochitao sam skoro ceo codez, i kapiram da imam osnova da brzo nadjem sve podatke, jer sam dobar deo zapamtio, pa evo vam -

epo kaze Yahtze - ko bre chita tekst vredan 9 romana, osim ako je u bastilji, al ajd da kazem da sam ja pohvatao osnovne crte:

Tevinter imperium je nekada bila nacija koja je vladala Taedas-om (ovo shto mapa prikazuje, juzne hemisfera planete) . to su uspeli uz pomoc jake podrshke u Blood mage-ovima, koji tada nisu bili zabranjeni, kao shto su sad u fereldonu.

uz pomoc skakutanja po mapi, zakljuchujemo da je Feralden otprilike velichine pola balkana, a sam taedas velichine tu i tamo evrope cele.

juzno od ostergara, nalazi se primitivan narod Chasind-a i za njih se smatra da su klasichni chobani, seljaci, skoro i divljaci, koji zive u uzasnim uslovima i loze se na Flemeth, te nisu ni vredni daljeg pomena.

o ostalim drzavama pored feralden-a kasnije.

Tevinter carstvo je dozvoljavalo Blood magiju, te su usred ogromnog napretka, njihovi Magisteri (ekvivalentni Enchanterima u Circle-u) uspeli da izvedu suludo tezak eksperiment - ushli su u Fade u fizichkom obliku, kako bi doshli do Golden City-a u kom zivi Maker. ovo ne uzmitai zdravo za gotovo, jer je to uchenje Chantry-ja.

kako kaze chantry - Golden city je bio zapravo Raj - mesto gde mrtvi idu kad preminu. ti prvi magovi su uz pomoc "Old gods" uspeli da izvedu to shto jesu, ushli u fade, pritom su znali KAKO da pronadju put do zlatnog grada (ukoliko je neko od vas obratio paznju, kada ste u fade-u, mozete da ga vidite u daljinama) i svojom korupcijom su uspeli da ga unishte, pretvore u Black City, onemoguce mrtvima da odu u raj, sami sebe su unishtili i pretvorili u Darkspawn.

Old Gods su bili zapravo Zmajevi, koje su Magisteri pogreshno vorshipovali umesto Maker-a, a oni su ih iskoristili da bi ih navukli u Fade. oni su nekada bili Maker-ove prve sluge u Fade-u, koji su takodje bili koruptovani strashnim potezom magistera, jedino prvi Archdemon Dumat je bio svestan shta ce da se desi, jer se on okrenuo protiv Maker-a i pre korupcije.

Chantry kaze da sada oni koji veruju u Mejkera, u trenutku smrti idu uz njega, a oni koji ne, idu u random deo Fade-a, da lutaju dok se Golden City ne povrati.

THE FIRST BLIGHT:

nakon shto se rift otvorio izmedju fade-a i fizichkog sveta, krenuo je Darkspawn invasion na carstvo Tevinter-a, vodjen upravo jednim od Old Gods-a - Vodjom Archdemon-a Dumat-akoji je i privukao magistere. Tevinter je usepo da ih odbije, da ih protera, u Darkspawn-i su pobegli koristeci Masivne Thaig-e (Tada ogromnih 12) koje su izgradili Dwarf-ovi, te su ostali u fizichkom svetu, samo kao pojava u Deep Roads.

tu situaciju je iskoristila Andraste - zarobljena Barbarian zena koja vodi poreklo iz Feralden-a, koja je krivila Magistere za Blight, i krenula u pohod na Tevinter.

Andraste je, humana kakva je bila, u molitvama trazila Maker-u da oprosti Magisterima, istim onim koje je ona tako lako klala i ubijala, ne bi li pokazala Maker-u da se greshke deshavaju, ali da im treba oprostiti. Maker, videvshi da je on pogreshio, shto se okrenuo protiv svojih kreacija (prvo je napravio Fade, sa duhovima, pa onda svet, sa fizichkim bicima) i videvshi da Andraste ima vishe saosecanja nego on sam - zaljubljuje se u fizichko bice, i uzima je josh dok je ziva za svoju spiritualnu zenu.

Maferath, muz od Andraste, u fizichkom svetu, usled ljubomore, i usled chinjenice da su mu Magisteri ponudili da zadrzi osvojene delove Tevintera ako im preda andraste - izdaje svoju zenu, i predaje je magisterima.

Magisteri su je u glavnom gradu Tevinter-a Minrathous-u stavili na kolac i spalili. sam Maferath je pokushao da zadrzi zemlju, ali Barbarian-i koji su pratili andraste, napustili su ga zbog izdaje, i njegovo carstvo se veoma brzo srushilo. sinovi Maferath-a su ubili svog oca.

Archon, vladar Tevintera, u trenutku spaljivanja Andraste, doziveo je prosvetljenje, u samom trenutku spaljivanja, shvativshi da je Andraste bila u pravu, te je iz milosti, uzeo mach, i probio kroz srce, kako bi je spasio muka.

u Tevinteru se osniva Imperial chantry, koji je vremenom doziveo shizmu sa Orlesianskim chantry-jem (sedishte chantry-ja kakvog vidimo u igri) i za razliku od potonjih, tevinteri veruju da je Andraste bila obichna zena, te je vodja njihovog chantrija mushkarac, dok je orlesijanski vodja uvek zena. (Divine)


Grey Wardens

oni koji su uspeli da pred kraj prvog blajta oteraju Darkspawn-e, i da prekolju Dumat-a, zapravo su bili Grey Warden-i. grupa veterana koja se skupila, da bi se svojim skilovima i treningom suprostavili darkspawn-ima, svoje sedishte su osnovali u Anderfels-u (odesh zapadno ka Orlais-u, do kraja walking sea, odesh severno, i jedan pored drugog su preostalo carstvo tevinter-a i Anderfels)

u trenutku igranja igre, saznaje se da su Warden-i oslabili uticajem, i da su sada samo privid one grupe koja je satirala darkspawn-e, jer je od poslednjeg, tog Blight-a proshlo 400 godina. veliki uticaj imaju samo u dalekom Anderfels-u, i pomalo u Orlesian-u, u Tevinteru, Feralden-u i Nevarra-i su skoro zaboravljeni.

Grey Warden-i su josh u toku prvog Blighta zajahali Griffon-e: simbol njihove moci kasnije kroz priche, ali avaj, grifoni su poumirali 200 nakon 4tog blajta.

Joining je rutial koji je davao snagu Warden-ima - chuva se kao tajna (zato je Dankan morao da ubije Jory-ja) i izaziva smrt u vecini sluchajeva. te se pre samog joining-a bira da borac bude jak ko konj. u procesu se pije - krv darkspawn-a, kap krvi Archdemon-a (koja se chuva u svakoj zemlji, u tajnim stash-ovima warden-a) i malo Lyrium-a.

veza tada omogucuje warden-u da oseca darkspawn, kao i oni njega. da ima veci resistance ka fade-u, da ima snove i more koje ga povezuju sa onim shto rade vodje blight-a (Archdemoni, odl gods). ujedno - warden nakon pijenja ima josh samo 30 godina zivota, shto je bilo veoma porazavajuce za elf-ove koji su sada iako smrtni, imali daleko duzi lifespawn od ljudi.

o drugom i trecem Blight-u se ne zna nishta. osim da je svaki bio predvodjen jednim Archdemon-om i da je u oba sluchaja bio pobedjen od strane Gray Warden-a.

4ti Blight je zahvatio ceo Taedas, i zna se da je zavrshen tako shto je Elf-ovski heroj Galahel zaklao Archdemon-a.

kroz zemlju taedas-a se tada povela kampanja da je to zapravo bio zadnji Blight, iako su shkolovani ljudi znali da je originalno postojalo 7 Old Gods-a, odnosno Archdemon-a, pa se smatra da je trenutni, 5 blight zapravo najava za dva poslednja, ukupno 7.

ZEMLJE U TAEDAS-U -

Tevinter - objashnjen.

Feralden - objashnjen uglavnom, i kroz igru

Antiva - pomorci, istochno od Tevinter-a, jak Patrijarhalnni uticaj, zene su uglavom sluge i objekti. Italijanski dijalekat (to tek treba da vidimo)

Orlais - sedishte Chantry-ja, inspirisan francuskom

Nevarra - drzava u kojoj su iznikli dragon hunter-i, koji su skoro pa uspeshni bili. inspirisana shpanijom. juzno od tevinter-a, severno od walking sea, i feralden-a.

Anderfels - sedishte Grey Warden-a, najmirnija zemlja, od svih u Taedas-u. jedine frke izbijaju kada se narod okrene warden-ima umesto kralju, za savet.

Free Marches - zemlja kasti, puna malih grupica, nekada deo Tevinter carstva sa izlazom na more.

Par Vollen - daleeeeko od oba poluostrva, sedishte Qunari naroda.

Rivain - produzetak tevinterskog poluostrva, sedishte izmeshanog naroda - qunari, elfova, ljudi, i svih mogucih meshavina ta tri naorda - za razliku od celog Taedas-a ne veruju u Maker-a.

RASE U TAEDAS-U:

Ljudi - uglavnom najrasprostranjeniji, svugde osim u Tevinteru smatraju elf-ove za nizu klasu, a ironija je da je upravo Tevinter unishtio drevnu prvobitnu elfovsku civilizaciju.

Elf-ovi - sada samo nomadi, ostatak nekada velichanstvenog carstva elfova, smatraju da su besmrtnost izgubili davno, ali da su je posedovali. Zevran je primer za tako neshto, nachin na koji je on sachuvao besmtrnost, odnosno bar produzetak zivota (njegovo priznanje Lady of the forest) je misterija.

nekada su oni vladali Taedas-om. i onda kada su prvi put upoznali ljude, kada je tek nastajlo carstvo Tevinter-a, postali su prijatelji sa njima. iako su imali veci uticaj, nisu bili defanzivni, te su rado pristajali na zajednichki zivot. videvshi da deca koja se radjaju od meshanja, bilo da je otac ili majka elf - postaju iskljuchivo ljudska deca, zabrinuli su se za svoju buducnost, jer su videli da su im potomci smrtni. povukli su se od ljudi. Tevinter je to shvatio kao najavu rata, i prvi napao Elvhenan, grad koji se nalazio na prostoru danashnjeg Tevinter-a.

iznenadjeni - bili su porazeni, iako mocniji. padom Elvhenan-a, pali su i ostali elfovski gradoci, kako predanje kaze - uglavnom zbog korupcije i individualnih poteza pojedinaca.

nakon toga, preostali elfovi su se preselili u Dales, shumsko podruchije izmedju Orlaisa i Feralden-a. ali u tu su naishli na problem, poshto su od carstva Elvhenan-a sachuvali religiju o 9 bogova, i nisu hteli da prihvate chantry - bili su proterani, uglavnom.

9 bogova (elven Pantheon) -

ima ih 9, svi su dobrice, osim jednog - Fen'Harel. on je navodno "lozio" 9 patheon-a i 9 njihovih zlih counterpart-ova da je suludo da se sukobljavaju u realnom svetu, i da bi bilo super da ovi odu u nebo, a ovi drugi u abis - i lik je lepo uzeo i seal-ovao ih zauvek, kada su otishli naivno, misleci da mogu da se vrate.

postoji verovanje u Taedas-u da ovi bogovi zaista postoje u fade-u, i da ih mozesh uklopiti u uchenje chantry-ja, ali da su odavno zarobljeni, jedni u golden city-ju (sada black city) jedni u ambisu, gde god to bilo, a da pritom Maker nema blage da se to i desilo (pretpostavimo da su ovi elfovski bogovi jedan nivo nize od Archdemon-a u hijerarhiji koju je Maker postavio). shto i ne bi chudilo, jer je mejker pomalo retard.

Dwarves - putovanjem kro Ozermar nauchi se skoro sve o njima, i bez da chitash codex - gradjevinari, kovachi, i shta sve ne, a pritom ne veruju u bogove, vec u svoje pretke - Paragone. vechiti problem imaju sa darkspawn-ima, jer su oni josh u prvom blajtu pobegli tuda, i u medjuvremeneu pronashli nachine da u napushtenim deep roads-u naprave par Veil-ova (riftovi izmedju fade-a i sveta)

imaju imunitet na Archdemon-e, jer izgleda da josh od prvog Blight-a ni jedan Archdemon nece da krene preko Dwarf-ova, vec samo koristi deep roads za izlazak na povrshinu.


eto, malo dragonagepedia-e, mao mog pamcenja iz chantry-ja, umesto da cchitate 9 romana teksta, vi prochitate ovo, i pitate me ako vas neshto zanima, poshto sam se zaista trudio da upamtim codex, i znam odma gde shta da trazim. :)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Zavrsio sam, mogu reci na kraju da sam bas uzivao u ovoj spektakularnoj igri, po svemu sudeci, mozemo da ocekujemo nastavak ... :banana:

[/IMG]
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Pomoc:D

U Orzammaru sam.Pokupio sam ona 2 "glavna kvesta" tj za princa i za onog drugog Horoowblabla:) Skupih jos nekoliko kvestova izmedju toga,za onu dwarfovku koja zeli da bude mage,izgubljeno dete,Zerlindin kvest,Chantry opening i jos dosta njih.Neke sam resio medjutim nesto me buni.Odradio sam ceo prvi kvest za princa(onog koji je los valjda),za Horrowmonta nisam odradio ceo.Odem u Aeducian Thaig,tamo nadjem Dace-a,i toliko,ne mogu da idem svuda,prepreceni su mi putevi lavom itd itd a po mapi vidim da ima jos toga da se istrazuje.Jel samo da radim redom sta sve mogu,znaci sad da se javim princu tj onom njegovom NPC=u koji mi je dao kvest ili kako vec?Jel moguce propustiti nesto,jer ne zelim ad propustim nesto bitno?:)

Ne treba pomoc,shvatio sam da sam uspeo da ubagujem igru jer sam resio kvestove oba pretendenta na tron,a to se ne sme :/
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
^^
Za Horrowmonta prvo moras da odigras turnir, da ga dobijes naravno, ulaz na turnir ti je u centru na mapi gde je ona devojcica sto hoce da bude mage.
Posle juris neku bandu u onom delu mape gde su kao prosjaci, moras da pobedis bandu u ime Horrowmonta. Posle toga tek pronalazis Branku, i tek onda si resio glavni quest.
Barem sam ja isao ovim redosledom
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Sad sve ide ok,medjutim da ne bih opet ubagovao igru moram da pitam sledece :
Krenuo sam od 0 u Orzammaru i sve ide ok,pokupio brdo kvestova,izmedu ostalih i ona 2 glavna,za Horrowmonta i za Behlina(valjda se tako zove).Resio sam da radim za Horrowa i borio se na turniru,pobedio,otisao kod njega,pokupio sledeci kvest,u medjuvremenu otisao kod Behlinovog izaslanika,kome sam rekao da sam zapravo spijun u redovima Horrowa(stupid me:/),zatim otisao i resio Jarvia quest i sada ne znam sta da radim,tj sta ce se desiti ako ne poslusam Behlinov zahtev i postavim dokumenta u Jarvijino skloniste,vec odem i direktno pokupim i 3. task od Horrowa?I dalje mi u kvestovima stoji da trebam da odradim i postavljanje dokumenata tamo kako bih inkiminisao Horrowa iako sam vec uspesno pokupio treci zadatak od Horrowa,tj da nadjem Branku.Ja sam resen da izaberem Horrowa za kralja,medjutim ne znam sta ce se desiti ako podmetnem/ne podmetnem dokumenta?Valjda neko razume kakvu dilemu imam:)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
ah...
nece se nista desiti, i ovako na kraju posto je Branka glavni quest, i kada njega resis, na samom kraju kada te budu pitali koga ti preporucujes za kralja, mozes da se predomislis jer ti daje opciju da izaberes oba, tj, jednog ili drugog, ne drzi se striktno igra jednog nikad.
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Vrh