• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Delay/Latency u igicama

justoneue

Newcomer
Učlanjen(a)
14.03.2020.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Pozdrav svima sa foruma!

Ovaj problem imam vec mesecima i ne znam kako da ga resim i sta izaziva isti. Naime, u skoro svakoj online igrici (Dota 2, Lol, Heroes of the Storm, Path of Exile) ima taj neki da nazovem delay od oko 0,2-0,3 sec. Komponente su sledece:
BIOSTAR: N68S3B motherboard
AMD Phenom(tm) II X4 840 Processor (4 CPUs), ~3.2GHz
8GB RAM
NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2GB
Znam da je dosta stara konfiguracija i ne ocekujem mnogo, ali nisu to ni neke zahtevne igrice. U svakoj od navedenih igica imam dobar ping i solidan fps. Recimo u Doti 2 imam oko 50 fps i ping 30ms i naravno misterioznih 0,3 sec delay. Ne vezano za podesavanja na High ili Low isti problem se pojavljuje. Na startu meca prvih minut ili dva sve je ok i onda se postepeno pojavljuje taj delay. Recimo krece od oko 0,1 sec a kako odmice mec sve vise. Nakon 10,15 min bude oko 0,3 sec delay mozda cak i vise, sto je neigrivo. Imam osecaj kao da igram sa pingom 300ms umesto 30ms. Proveravao sam i temperaturu komponenti, pod punim opterecenjem na testu ne prelaze ni jedna 60°C. Promenio sam buklavno skoro svaku komponentu, sto igrom slucaja, sto ciljano da resim ovaj problem. Monitor, mis, procesor, maticna, graficka, sve sam zamenio. Podizao sistem nekoliko puta. Naravno, vsync off, razne komande u konzoli, podesavanja u igrici, podesavanja u Nvidia Control Panelu, power setting na high, update svih drajvera i jos mnogo toga. Nemam packet loss ako je verovati testrianju iz cmd-a prema serveru igrice, ovo su rezultati: "Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss) Minimum = 26ms, Maximum = 29ms, Average = 26ms" Ne znam sta nisam pokusao. Bas mi ide na zivce posto ne mogu ni da odredim u cemu je problem. Jedino gde sam primetio neku razliku je kada menjam u podesavanjim igrice directx, pa recimo kada promenim sa 11 na directx 9 onda bude kao nesto manji delay, ali to ne resava problem. Ne znam da li hdd ili napajanje mogu da izazovu ovakav problem. Razmisaljam da kupim ssd i mozda da promenim napajanje koje je trenutno 550w, ali ne znam da li bi to resilo problem. Ne znam kako da ustanovim da li je problem do racunara ili do interneta? Sto se tice interneta imam Telekomov opticki net od 100 Mbps.
Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala unapred!
 

Prilozi

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.257
Rezultat reagovanja
5.342
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Po cemu znas koliko ti je to kasnjenje il sta vec?Fluidnost zavisi od mnogo toga,fps(narocito u brzim igrama,esports itd..),kod tebe je premalo(50fps)..Monitor,sto brzi i sto manji odziv,npr u brzim naslovima 100+hz,i sto nizi odziv 1ms idealno.Internet dobar,ping sto nizi,server blizi max 50ms,i to je previse 10/20 odlicno.Kad uklopis sve tri stavke bice ti max fluidno.Nem pojma za dotu,ne igram to pa mozda nije potrebno preko 60hz/fps..
 

justoneue

Newcomer
Učlanjen(a)
14.03.2020.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Takav mi je subjektivni osecaj da toliko kasni reakcija. Zato sto sam pre igrao dotu 2 bas dugo na starom racnaru, radila glatko, bez problema, a imao sam jos manji fps ali nije bilo ovog kasnjenja. Isto sa monitorom od 60hz, i jos slabijim internetom. Recimo trenutno mogu da igram World of Warcraft bez problema, bez tog kasnjena. Mozda zato sto koristi neki drugi engine ili kako vec, nisam pametan. Cini mi se da je problem nastao iz nekog razloga kada sam jos davno presao sa windows 7 na 10. Bio sam siguran da je neki virus u pitanju. Vise puta sam podizao sistem, cak sam pokusao i da se vratim na win7 ali nije pomoglo. Ili se problem slucajno pojavio bas kada sam presao na win10. Onda sam bio siguram da je u misu problem. Kupio dobrog misa, probao neki od druga, ista stvar se desava. Zanimljivo da je osecaj tog kasnjenja isti kada imam 60fps i kada padne recimo na 35fps u nekom trenutku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.257
Rezultat reagovanja
5.342
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Ako je kasnjenje kad igras online a nema ga na ofline il singl player igri,onda je net,kraj.Ako ima kasnjenja u oba,a npr kao sto kazes nije ga bilo na w7 a sve brojke su iste,mozda umisljas,da ne kazem mozda je uvek bilo tako nego si npr napredovao i sve sad dolazi do izrazaja,nedostaci itd...
 

justoneue

Newcomer
Učlanjen(a)
14.03.2020.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Definitivno ga nema u single player igrama. Igram ih nekoliko bez problema. Bice da je do neta nesto verovatno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Ako mene pitas,probao bih da cackam malo oko tog DX-a,jer si i sam spomenuo negde da vidis razliku izmedju Dx 11 i Dx 9... I Win 7 i 10... Recimo da si na win 7 koristio Dx 9 i nisi imao problem,a na win 10 imas Dx 11 koji je doprineo na samom kvalitetu grafike,ali uticao na performanse :)
 
Vrh