• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li upisati IT AKADEMIJU ili FAKULTET?

Filip00031

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
87
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Zdravo,
Imam 17 godina i ne znam sta ću sa životom, ali bukvalno. Trenutno sam treća godina u Tehničkoj školi na smeru "elektrotehničar računara". Kada sam upisivao ovaj smer nisam se nadao da ćemo učiti toliko o struji, raznim kolima itd. Mene trenutno zanima Web Dizajn, ali nisam siguran da li su potrebne neke posebne veštine za to, kao npr. lepo crtanje. Takođe nisam sigiran u kolikoj meri je potrebna matematika u web dizajnu pošto sam tu jako loš. Razmišljam da upišem IT akademiju zato što su tamo koncentrisani samo na to što me zanima dok na fakultetu ima mnogo toga što me baš i ne zanima. Naravno, svestan sam da se tamo dobija mnogo bolja osnova, ali ipak ima mnogo web dizajnera i programera koji samostalno uče. E sada, pitanje je, da li da ja krenem polako da ucim matematiku, HTML, CSS, i sve ostalo što će mi pomoći da mi bude malo lakše kada upišem IT akademiju ili da upisem neki fakultet za web dizajn (ako može link od nekog fakulteta za to).
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
za web dizajn ti ne treba matematika, vise treba da imas smisla za boje i raspored kategorija kako bi se korisnik brzo snasao na sajtu i imao prijatno iskustvo. za web programiranje vec treba matematike do nekle... zavisi i sta ces da radis...
html i css su ti bukvalno osnove i podrazumeva se da ih znas. za to kapiram da ti ne treba nikakva skola ali posto je i js usko povezan onda probaj sam na netu ili upisi neki kurs...
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Sa tolikim dostupnim besplatnim materijalom na internetu danas plaćanje kojekakvih IT akademija je bacanje para.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
jedino ako nekome treba tempo i ipak nesto sazvakanih materijala kako se ne bi izgubio u moru tutorijala jer je oblast preobimna... ne ocekuj da te ni jedna akademija nauci za godinu dana da budes profi ali ce te nauciti osnovama i bice ti mnoge stvari dosta jasnije...
 

Djokara96

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.09.2017.
Poruka
383
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
Bolje da kupujes knjige. Ja sam bukvalno od nule krenuo u SQL-u, stvarno dobra knjiga vredi mnogo moze bas dosta toga da se nauci.
 

Filip00031

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
87
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
jedino ako nekome treba tempo i ipak nesto sazvakanih materijala kako se ne bi izgubio u moru tutorijala jer je oblast preobimna... ne ocekuj da te ni jedna akademija nauci za godinu dana da budes profi ali ce te nauciti osnovama i bice ti mnoge stvari dosta jasnije...
A kada da znam sta tacno treba dalje da ucim posle IT akademije, mislim kako da tacno znam redosled lekcija posto planiram da posle zavrsetka akademije ucim samostalno?
 

Djokara96

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.09.2017.
Poruka
383
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
Ja sve knjige vezane za programiranje sam uzimao na PMF-u. Imam tamo drugara pa mi je uzimao knjige.Stvarno su super. Za HTML nisam nikada uzimao ali sam siguran da ima nesto malo se raspitaj. :)
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
znaces na osnovu onoga sto te najvise bude privuklo jer ces preci mnogo oblasti. ne mozes znati sve ali isto tako ne moze niko da ti kaze i da nesto ne treba da ucis. ne treba ti nikakva knjiga za html i css, idi na sajt w3cschool, odaberi kategoriju i isprobavaj sam... nemas bolji sajt za vezbanje sa primerima.
 

Filip00031

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
87
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Hvala puno na odgovorima, oprobaću se na pomenutom sajtu.
 
Vrh